Як поводитися у полоні, щоб зберегти життя

Є кілька ключових правил, що допоможуть зберегти життя у разі, якщо ви потрапили до полону.

Передусім, намагайтеся поводитися спокійно.

Не показуйте окупантам, що вам страшно, хоч як би це не було важко, ви маєте бути холоднокровними. Не дивіться прямо в очі окупантам. Дивіться трохи в бік. При цьому не вдавайте з себе приниженого, адже такі сигнали провокують агресію.

Не чиніть опір

Коли ви вже в полоні, не варто агресивно ставитися до ворога. Опір може спровокувати його і він може нашкодити вам.

Не просіть пожаліти вас чи відрадити від їхнього плану. Це покаже ворогу, що ви його боїтесь і він це використає. Будь-які благання  вашого боку не змінять його завдання. Тому намагайтесь поводитися звично.

Спілкуйтесь з ворогом

Відповідайте на побутові питання окупанта: як звати, де працюєте. Ворог візьме ваш телефон до рук. Скажіть йому пароль, нехай перевірить. Відповідайте на його питання щодо вмісту. Наприклад: «що за контакт підписаний Віктор П?».

ВАЖЛИВО! Раніше ми написали про те, як має виглядати ваш телефон, якщо є загроза, що окупант може вас перевірити.

Проте коли окупант починає розпитувати вас про пересування ЗСУ чи інші питання щодо наших військових та інших органів, які захищають країну, покажіть те, що ви цивільна людина.

Важливо дати знати, що ви взагалі нічого не розумієте по військовому напрямку. Не знаєте, як називається  якась техніка тощо.

Особливо, якщо це дійсно так. В стресі ви можете переплутати інформацію, факти, спогади і окупант подумає, що ви дотичні до ЗСУ.

Тому ключове, якщо ви дійсно цивільна особа – покажіть це.

Не провокуйте погіршення ситуації: не порушуйте встановлених правил.

Якщо ви член підпілля чи проводите саботажну діяльність більшість цих порад актуальні для вас. І про поводження в полоні та щодо обшуків. Проте є один важливий нюанс. У вас заздалегідь має бути сформована легенда, якої ви чітко дотримуєтесь. Цій легенді має відповідати уся ваша діяльність, а ваш телефон, комп’ютер, інші гаджети, ваше помешкання, не повинні ніяк вказувати на те, що ви член підпілля.

Пам’ятайте – в полоні не варто демонстративно виказувати спротив.

Переглядаючи цей сайт, ви погоджуєтесь з нашою політикою конфіденційності.