Як протистояти російській пропаганді. Інструкція

Російська пропагандистська машина використовує своїх “журналістів” у війні. Спецслужби контролюють кожен випуск новин в росії та режисують кожен сюжет, який стосується війни. Відтак, вас можуть використати в російській пропаганді, навіть без вашого відома.

Більше того, комунікація з пропагандистами може загрожувати вашому життю. Ми розробили кілька ключових порад, як ви особисто можете протистояти пропаганді ворога та прискорити нашу перемогу!

Дотримуйтесь наших порад!

1. Не давайте коментарі російським журналістам

Кожен ваш коментар буде використано їхньою пропагандою для створення ідеальної картинки “русского мира” у вас вдома. Не сумнівайтесь, ваші слова будуть перекручені так, як це вигідно окупанту. З вас зроблять або жертву “украинских нацистов”, або ж щасливого мешканця міста, який радісно зустрічає окупантів. Якщо ж уникнути інтерв’ю неможливо – робіть однозначні заяви про підтримку України або незадоволення діями окупантів, повірте після цього пропагандист залишить ідею брати у вас коментар.

2. Бачите російського “журналіста” в гарячих точках – тікайте від нього!

В продовження попереднього пункту пояснюємо вам, що російський “журналіст” просто так не з’являється в зоні бойових дій. Один з прикладів – це артобстріл зупинки транспорту «Донецькгірмаш» у Донецьку 22 січня 2015 року. Російські війська цинічно вбили 15 людей на зупинці громадського транспорту, аби в цьому звинуватити Україну. Відразу після обстрілу на місці з’явилися російські пропагандисти, які відразу звинуватили в обстрілі наші війська. Хоч і жодної зброї, яка могла досягнути Донецька і нанасети таку шкоду, в українських військ не було.

І сьогодні поява знімальної групи російських телеканалів так само є ознакою ймовірних провокацій з жертвами серед мирного населення.

Російські пропагандисти з каналу Life News відпрацьовують дезінформаційний сюжет на місці артобстрілу зупинки транспорту «Донецькгірмаш» у Донецьку 22 січня 2015 року

Російський пропагандист з каналу РОССИЯ24 відпрацьовує дезінформацію на місці артобстрілу зупинки транспорту «Донецькгірмаш» у Донецьку 22 січня 2015 року

Один з нещодавніх прикладів “темників”, які отримують “журналісти”, який має сприяти проведенню мобілізації на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей. Це – воєнний злочин, а “журналісти” є його співучасниками.

3. Відпишіться від усіх російських видань, соцмереж, телеграм-каналів та “журналістів”.

Ви можете цього не помічати, але вони створюють для вас інформаційний шум, який формує вашу інформаційну картинку та впливає на світогляд. Тому, всі російські ютуб-канали, телеграм-пабліки та інші джерела пропаганди мають зникнути з вашого простору.

4. Фільтруйте інформацію, яку споживаєте.

Інформаційне поле перенасичене новинами. І якщо ви навіть відписались від офіційних росзмі, це не означає. що ви не залишилися підписником якогось телеграм-каналу, який контролюється ворогом. Тому для того, аби якісно протистояти ворогу в інформаційному полі, варто розуміти, як ворог працює. Для цього ми записали окремий випуск СаботажVlog, в якому ми пояснюємо, як російські спецслужби проводять свої інформаційні операції та створюють фейки.

Довіряйте лише офіційним державним каналам України.

5. Російські пропагандисти – важлива ціль

За можливості повідомляйте українським силам про помічених пропагандистів, чим вони цікавилися, яке медіа представляють звідки і куди прямують.

Пам’ятайте, якщо ви ізолювали російських пропагандистів, вони не зможуть створювати брехливу реальність і таким чином, ви допоможете нашим Збройним силам.

Слава Україні!

Офіційні державні канали для отримання інформації

Перевір чи ти готовий до спротиву

Пройди тест на “Як протистояти російській пропаганді.“.

Пройти тест
Переглядаючи цей сайт, ви погоджуєтесь з нашою політикою конфіденційності.