Фейкові профілі в соціальних мережах

ЯК МОЖЕТЕ ЗАСТОСУВАТИ ВИ

Інформаційна безпека – невід’ємна частина цифрового простору та стан захищеності кожного з нас.

Якщо ви активний шукач в мережі Інтернет чи прагнете зберегти свою таємничість, тоді вам варто знати ключові правила створення та ведення несправжніх (фейкових) акаунтів в соціальних мережах. Ця публікація є прикладом того, як захистити себе в епоху активного розвитку цифрового простору та не потрапити у пастку відкритого доступу до інформації.

Необхідно зберегти анонімність чи отримати доступ до певних сервісів – придбайте новий додатковий смартфон та телефонний номер. Це убезпечить вас у разі загрози втрати чи витоку персональних даних.

На номер нової SIM-картки зареєструйте поштову скриньку та соціальні мережі, використовуючи вигадані імена. Запам’ятайте: відсутність персональних даних на додатковому телефоні – ваш спокій за персональну безпеку.

Створення фейкових акаунтів у соцмережах є одним з найвідоміших інструментів для пере­гляду різних сторінок, публікацій чи файлів з метою прихованого користування.

Сек’юрні профілі, запасні телефони чи номери вважаються елементами запобігання витоку приватних даних. Позитивним фактором є швидке і безпечне видалення такого акаунту у разі виникнення непередбачуваних ситуацій.

Встановлюйте на сек’юрний телефон навіть ті додатки, що зливають дані, наприклад GetContact. Реалістичність існування фейкової особистості підвищиться, проте жодних особистих даних ви не розкриєте.

Найголовніше – дотримуватись правил пово­дження в соцмережах. Це пункт номер один для підвищення своєї цифрової безпеки, що попередить втрату важливої інформації та збереже анонімність.

Будьте уважними до деталей: використовуйте тільки одну картку для одного пристрою, придумайте максимально реалістичні імена для своєї персони.

Підтримуйте реальну картину існування вашого акаунту, а саме: додавайте друзів, пишіть короткі та влучні описи у шапці профілю, постіть дописи нейтрального характеру, зберігайте сторіси тощо.

ЯК МОЖЕ ЗАСТОСУВАТИ ВОРОГ

Ворог чи іншого роду зловмисники в свою чергу теж створюють фейкові профілі для моніторингу, фішингу чи атаки на сайти, сторінки, електронні скриньки осіб чи об’єктів, з метою отримання інформації.

У ворожих ботів насправді безліч варіантів для яких вони можуть застосовуватись. Бот може коментувати, скаржитись, намагатись заблокувати сторінки чи дописи.

Окремо слід розглянути таке явище як соціальна інженерія, яка досить ефективно працює в соціальних мережах. Відомі випадки створення ботів під конкретних осіб. З їх допомогою зловмисники усебічно вивчали жертву, її оточення, зацікавлення, друзів, заклади перебування, місця відпочинку, заклади у яких навчалася та багато іншої інформації з метою створення сторінки з подібними інтересами. Потім долучались у друзі, знаходячи при цьому спільні теми та активно переписуючись з жертвою. Далі такий «друг» втирався в довіру і через деякий час міг вивідати інформацію, яка його цікавить.

Тому ще раз наголошуємо бути максимально уважними та думати двічі перш ніж зробити один єдиний клік, який може потягнути за собою непередбачувані наслідки.

Перевір чи ти готовий до спротиву

Пройди тест на “Фейкові профілі в соціальних мережах“.

Пройти тест
Переглядаючи цей сайт, ви погоджуєтесь з нашою політикою конфіденційності.