Хроніки спротиву: окупанти хочуть розпродати захоплені підприємства, а на Луганщині влаштували бунт проти призову

На тимчасово окупованих територіях України росіяни намагаються тиснути на місцевих мешканців, аби змусити їх брати російські паспорти. Для цього вони посилюють штучну гуманітарну кризу та  поліцейсько-адміністративний режим. Ціни на товари першої необхідності виросли у кілька разів. Також зростає вартість палива. Проте цивільне населення продовжує чинити героїчний спротив окупантам. 

Тому, Центр національного спротиву розробив пам’ятка щодо дій при виявленні окупанта.  Наразі українські війська проводять операцію щодо звільнення окупованих росією територій. На деяких напрямках росіяни втекли, але залишки їх груп досі можуть перебувати на звільнених територіях.

Попри те, що російська пропаганда намагається видати втечу росіян на Харківщині та в інших областях, як перегрупування, але їх солдати тікали настільки швидко, що забували техніку та своїх “таваріщєй”.

В деяких регіонах українські силовики проводять заходи з виявлення залишків російської армії для подальшого взяття їх в полон. Проте нерідко солдат рф виявляють місцеві мешканці.

Якщо ви помітили солдат ворога, то повідомте українським військовим чи правоохоронцям. Не вступайте із ними в суперечку та не намагайтесь затримувати самостійно.

Зауважимо, що іноді російські військовослужбовці переодягаються в цивільне, тому будьте пильними до невідомих чоловіків на території громади й не зайвим буде перевірити документи, якщо ви маєте таку змогу. Не забувайте, головне, в такому випадку, не наражати себе на небезпеку. 

Повідомити про місце перебування російських солдатів можна або через спеціальний бот ЗСУ, або можна передати через форму на нашому сайті.. За цими ж посиланнями ви можете ділитися інформацією про пересування техніки окупанта та їхні позиції на тимчасово окупованих територіях

На тимчасово окупованій частині Луганщини місцеві влаштували бунт проти примусової мобілізації.

Чоловіків з тимчасово окупованої частини Луганської області повернули в місце дислокації в Луганську з Харківщини. 

Там вони воювали в лавах російських терористів з “днр”. Проте більше повертатися і воювати з “днр” не хочуть. Їхні дружини влаштували акцію протесту з вимогою відпустити чоловіків додому. На місце прибули силовики окупантів та розігнали місцевих. 

У Мелітополі окупанти хочуть розпродати захоплені комунальні підприємства. Зважаючи на успіхи контрнаступальної операції ЗСУ окупанти вирішили нажитися на віджатих підприємствах. 

Зокрема гауляйтер тимчасово окупованих територій Запорізької області колаборант євген балицький виступив з такою пропозицію. Комунальні підприємства, які захоплені окупантами, зараз занепадають, через відмову місцевих працювати. А навиків колаборантів не вистачає аби забезпечити їхню роботу. Та й так звані керівники окупаційних адміністрацій розуміли, що окупація тимчасова і треба намародерити максимально. 

Тому, балицький тепер хоче знайти клієнтів на державну власність. Але черги за ними не вибудувалося, бо усі розуміють, що договори щодо прав власності юридично нікчемні й платити самопроголошеному очільнику ніхто не бажає, адже ця інвестиція безперспективна.

Центр національного спротиву вкотре закликає громадян покидати ТОТ, адже росіяни використовують цивільне населення, як живий щит. Евакуація з зони бойових дій є рішенням, яке допоможе врятувати життя. Хоча в деяких випадках і є виключення за якими евакуація неможлива, але ми вирішили проговорити три ключові психологічні моменти, які іноді заважають приймати рішення щодо евакуації.

Переглядаючи цей сайт, ви погоджуєтесь з нашою політикою конфіденційності.