Хронологія спротиву, 10 березня

Інформація про події п’ятнадцятого дня опору російським окупантам

Сьогодні 10 березня, у Мелітополі, о 6-й ранку озброєні люди у російській військовій формі увірвалися у будинок депутатки Запорізької обласної ради, представниці корінного кримськотатарського народу Лейли Ібрагімової, директорки Мелітопольського міського краєзнавчого музею. Лейлу Ібрагімову відвезли у невідомому напрямку, пізніше відпустили додому. Це стандартна практика російських окупантів – залякати і придушити протест.

Також, жителям Мелітополя роздавали сьогодні пропагандистські листівки, у яких українських військовослужбовців закликають “скласти зброю і йти додому”.

Проте, не на тих напали: У Мелітополі сотні мирних людей з українськими прапорами підійшли до будівлі СБУ, яку захопили російські солдати, щоб звернутися до них та розповісти правду про війну, яку розпочав президент росії 24 лютого. Вони розказали про злочини російських військ проти мирних жителів Харкова, Чернігова, Маріуполя та інших українських міст.

Тим часом у Бердянську сьогодні знову вийшли на ходу із національною символікою, на підтримку України. “Бердянськ – це Україна”. Місцеві, попри тимчасову окупацію росіянами, не бояться виходити проти загарбників.

У Херсоні вільні громадяни України звернулися до російських військових: казали їм, що ті вбивають беззбройних жінок і дітей, називали їх путінськими рабами, фашистами, “удобрєнієм”, “пушечним м’ясом”, вбивцями дітей.

Чому громадянський спротив дуже важливий? Які методи існують? Читайте у нашій статті.

Переглядаючи цей сайт, ви погоджуєтесь з нашою політикою конфіденційності.