Інформаційний спротив. Як виявляти фейкові чат-боти в Телеграм

Щодня Росія випробовує все нові й нові елементи гібридної війни. Зокрема ворог створює фйкові чат-боти українських державних структур. Відтак розповідаємо як боротись з фейковими чат-ботами в Телеграм. 

Приміром, чат-бот “Єворог”, через який можна передавати дані про розташування ворога, завжди має купу двійників. І поки одні блокуються – з’являються інші. Відрізнити справжній чат-бот від фейкового – майже неможливо. На перший погляд, вони абсолютно ідентичні. 

Ворожі чат-боти не лише блокують роботу основного, а й збирають персональні дані інформаторів. Відтак Центр Стратегічних комунікацій, Мінцифри, Держспецзв‘язку і Кіберполіція спільно розробили ботчекер. Тому перед тим, як скористатись чат-ботом, ми радимо людям перевірити його ось тут.

Якщо людина скористається ботчекером, то зможе зрозуміти, на який чат-бот вона натрапила. Якщо це фейк, то ботчекер повідомить про це і дасть посилання на правильний чат-бот. Якщо в базі немає бота, а людина підозрює, що він ворожий, то ми рекомендуємо повідомити про це до Кіберполіції за посиланням.

Зазначимо, лише впродовж місяця 35 тисяч людей поскаржились до Кіберполіції на підозрілі канали та чат-боти в Telegram.  Завдяки небайдужості українців  вдалось заблокувати загалом уже понад 300 ворожих профілів. 

Нагадаємо, раніше Центр національного спротиву повідомляв про те, що партизани на окупованих територіях активно здають позиції ворога, чим допомагають завдавати удари по складах та командним пунктам ворога. 

Переглядаючи цей сайт, ви погоджуєтесь з нашою політикою конфіденційності.