Інформація, якою не варто ділитися в чатах чи групах

смартфон, телефон

На сьогоднішній день ноутбук, планшет чи телефон є величезним джерелом і архівом інформації про особу її зв’язки, поїздки, вподобання. Це перше, на що звертають увагу окупанти під час вибіркових перевірок, адже зараз якийсь з цих гаджетів є у кожного. Нижче розглянемо, що в першу чергу слід видалити задля безпеки вас і ваших близьких.

Видаляйте з чатів обговорення на всі теми, які можуть спровокувати окупантів: обговорення політичних питань, бойових дій, засудження політики путіна та росії. Не зберігайте фото військової техніки, руйнувань, скріншоти з новин тощо. 

Видаляйте з телефону усю інформацію, яка може здаватись окупантам підозрілою: 

  • будь-яку патріотичну інформацію;
  • меми про ворога;
  • пісні музичних виконавців, які не підтримують окупації;
  • фото українських військових, їх техніки, позицій, військових об’єктів; 
  • фото окупантів, їх техніки, позицій, зафіксовані факти їх злочинів;
  • резервні копії смартфона, якщо створювали;

Видаліть додатки, які можуть спровокувати окупантів: наприклад “Є ППО” або месенджер Signal, який окупанти часто шукають в телефонах. Якщо ви не маєте змоги остаточно видалити Signal і комунікуєте через нього з силами оборони, завжди майте чітке пояснення чому ви його встановили (краще “ловить” в умовах поганого зв’язку, тощо).

Не зберігайте контактів зі званнями чи посадами військових (“Сергій майор”, “Василь сержант”, тощо), а також іншими псевдо (“Джоні”, “Тоні”, тощо). Краще назвіть їх іменем та прізвищем, можна вигаданим, але реалістичним.

Також очистіть історію браузерів, закладки і чати в месенджерах. Але при цьому залиште щось нейтральне, наприклад, сайт із прогнозом погоди, з рекомендаціями фільмів, кухонних страв, статті про рибальство, в’язання, нейтральні переписки з дружиною і родичами. Перегляньте попередньо такі переписки чи не обговорювались з близькими теми які можуть спровокувати ворога.

Ідеальний варіант – мати запасний смартфон, який ви носитемете з собою і даватиме окупантам під час ймовірних обшуків. Однак пам’ятайте, резервний телефон повинен виглядати ніби він основний, з актуальними дзвінками, листуванням, фотографіями.

У випадку якщо вам необхідна певна інформація і ви не маєте змоги її видалити, можна скористатись додатком чи програмою, які приховають дані за допомогою стеганографії.

Раніше ми також розглядали як правильно видалити інформацію з телефону.

Переглядаючи цей сайт, ви погоджуєтесь з нашою політикою конфіденційності.