Історія спротиву: на Київщині сапер-самоук заважав окупантам мінувати місцевість та крав боєприпаси

Євген Шабуня з села Олізарівка прибирав російські міни та крав боєприпаси. Розповідаємо його історію детальніше.

Ще до війни він почав готуватися, зокрема зрозумівши, що ворог насамперед буде мінувати усе довкола Євген почав вчитися розміновувати. Навчався він за допомогою відеороликів в YouTube. Також для практики за тисячу гривень купив собі металошукач. 

За його словами, як тільки росіяни розставляли міни він одразу приходив й забирав їх. 

“Вони приїхали, поставили, я вже за годину пішов, зібрав. Вони приїжджають у шоці – одні ями лишились, нічого немає. Вони ще ставили «сюрпризи», перед тим як підняти, я розкопував і лінійкою перевіряв, чи є щось під низом. Якщо щось було намотував наверх шнурок, звичайна мотузка і стягував” – розповідає Євген.

З розтяжками він боровся за допомогою спінінгу. 

“Брав звичайний спінінг, бачив розтяжки, закидував спінінг, метрів 20-30 відлазив, лягав на землю і крутив. Зацеплював розтяжку, вона вибухала. Я швидко скрутив, змотався і втікав”

Крім цього Євген мав “виходи” на ЗСУ. Він ставив мітки на планшеті й вже по них працювала артилерія. Також одного разу Євген побачив ворожу БМП в посадці без нагляду.  Він дістав 6 автоматів, ящик гранат й підпалив сидушку.

Уже після звільнення села Євген допомагав розміновувати село місцевим саперам. Вже тоді одного разу йому все ж таки не пощастило й він наступив на протипіхотну міну. Наразі він на лікуванні. В Іванківській громаді клопотатимуть, щоб Євгена після одужання рятувальники взяли у свою команду. 

Нагадаємо, раніше ми розповідали низку інших історій спротиву:

Переглядаючи цей сайт, ви погоджуєтесь з нашою політикою конфіденційності.