Контрнаступ: що потрібно знати та як не нашкодити військовим

Чому важливо дотримуватись інформаційної тиші перед контрнаступом та під час нього? 

  1. Збереження таємності. Військові операції  мають конфіденційний характер, тому збереження таємності є важливою складовою успішного виконання завдань. Інформаційна тиша дозволяє запобігти розголошенню конфіденційної інформації та уникнути небажаної уваги з боку журналістів, а також витоку інформації до ворога.
  2. Безпека. Росіяни можуть використовувати інформацію, що перебуває у вільному доступі (наприклад, із соціальних мереж), для планування та виконання нападу. Інформаційна тиша допомагає запобігти такому витоку інформації та вберегти життя військових і цивільних. Відсутність інформації про розташування військ та плани дій ускладнює завдання ворога щодо їх знищення.
  3. Зменшення паніки. Під час війни інформаційна тиша може допомогти зменшити паніку серед населення та убезпечити людей.

 Правила дотримання інформаційної тиші: 

  • Не розголошувати військову інформацію (конфіденційну чи таємну). Уникайте розмов про плани дій військ або їх розташування, щоб запобігти потраплянню такої інформації до небажаних осіб. Уникайте дискусій про військові події з колегами, друзями та знайомими. Якщо вам ставлять запитання на ці теми, краще не відповідати на них. Поважайте один одного й домовтеся не обговорювати нічого.
  • Обмежити доступ до соціальних мереж та інтернет-форумів. Зменшити кількість постів та повідомлень про військові плани та дії (а за можливості – узагалі не писати про це). Уникайте обговорення подій на публічних форумах, які доступні широкій аудиторії.
  • Не дзвонити й не писати друзям, родичам чи знайомим на передову для запитів щодо військових дій, якщо ви не є частиною операції. Уникайте також надсилання повідомлень членам родин військовослужбовців з проханням про детальну інформацію через власну «цікавість».
  • Дотримуватись інструкцій Міноборони та Генштабу щодо інформаційної тиші. Слід звернути увагу на те, що невиконання таких інструкцій може мати наслідки для безпеки військових.
  • Не поширювати чутки та плітки. Не підтверджена офіційними джерелами інформація про дії військових може створити додаткові проблеми та ускладнити виконання завдань.
Переглядаючи цей сайт, ви погоджуєтесь з нашою політикою конфіденційності.