Мітинги та акції протесту на тимчасово окупованих територіях.

Сьогодні, в Енергодарі, попри погрози російських окупаційних військ, мешканці знову зібралися на мирний мітинг. Мешканці окупованого міста вкотре доводять, що Енергодар це Україна. Крім того, за повідомленням меру Енергодару Дмитра Орлова, люди вимагають звільнення заступника міського голови Івана Самойлюка, який був захоплений в полон 19 березня. Зв’язку із посадовцем з цього часу немає, невідомо в якому стані він знаходиться зараз.

Не маючи особливих успіхів на фронті та підтримки місцевого населення окупанти, всупереч нормам міжнародного гуманітарного права, вдаються до злочинних викрадень представників місцевої влади на тимчасово окупованих територіях. Так 11 березня був викрадений мер Мелітополя Іван Федоров, 13 березня – міський голова Дніпрорудного Євген Матвєєв та голова районної ради Мелітополя Сергій Прийма. 16 березня викрадено мера Скадовська Олександра Яковлєва і його заступника Юрія Палюха, 17 березня. голову Великобурлуцької територіальної громади на Харківщині Віктора Терещенка.

Сьогодні з’явилися повідомлення про захоплення голови Милівської сільської територіальної громади Херсонської області Олега Яхнієнка, депутата Генічеської ради від партії “Слуга Народу” Олексія Коновалова. Також є інформація щодо викрадення голови Голої Пристані Олександра Бабіча та голови Каланчака Світлани Фоміної. Постійно з’являються повідомлення про викрадення у окупованих містах та містечках активних громадян, учасників бойових дій, журналістів, громадських діячів.

За допомогою психологічного тиску, погроз, а подекуди застосовуючи тортури, росіяни вимагають від громадян співпраці з окупаційною армією, публічного схвалення дій військ російської федерації для створення відповідної «картинки» у своїх засобах масової інформації.

В багатьох містах, не дивлячись на те, що окупанти застосовують проти мітингувальників димові шашки, сльозогінний газ, а в окремих випадках і вогнепальну зброю, місцеві жителі постійно виходять на мирні акції протесту проти незаконних дій загарбників. Так неодноразово такі акції проводилися в Мелітополі, Херсоні, Енергодарі. На сьогоднішній мітинг в Енергодарі вийшли більше 1,5 тисяч мешканців. Важливими результатами акцій є звільнення захоплених посадових осіб.

Випадки порушення окупантами законодавства, Женевської конвенції та інших норм міжнародного права фіксуються відповідними правоохоронними органами та міжнародними організаціями, але мешканцям тимчасово окупованих територій необхідно продовжувати показувати «хто в домі хазяїн», надаючи цим випадкам широкого розголосу.

Кожна акція спротиву на окупованих територіях наближає день деокупації та Перемоги.

Переглядаючи цей сайт, ви погоджуєтесь з нашою політикою конфіденційності.