Минулої ночі було зруйновано Каховську ГЕС

Ймовірно, минулої ночі російські окупанти підірвали велику українську ГЕС у Новій Каховці Херсонської області.

1-й батальйон 205 бригади ЗС РФ звинувачують у руйнуванні дамби та створенні серйозної небезпеки для територій на окупованому півдні України.

Швидше за все, метою цього критичного руйнування є недопущення просування української армії на тимчасово окуповані території на півдні України, переважно на Херсонську та Запорізьку області.

Наразі затоплюються значні території за течією Дніпра. Також великий вплив очікується на громади вище за течією Дніпра, де розташована Запорізька атомна електростанція (ЗАЕС), найбільша в Європі. Перед вибухом гребля утворювала великий резервуар прісної води, яка використовувалася для охолодження ядерних реакторів і для потреб місцевих жителів у цьому районі. Зараз руйнування дамби виглядає безвідповідальним і безглуздим вчинком для жителів ТОТ і для ядерної безпеки всієї Європи.

Цей терористичний акт російських військ порушує статтю 56 Додаткового протоколу 1 до Женевської конвенції «Захист цивільних ядерних установок під час збройного конфлікту» та викликає питання, чому Російська Федерація досі в ООН.

Центр національного спротиву наразі спостерігає за інформацією, що надходить. Новини оновлюються.

Нагадаємо, раніше росіяни попередили працівників ЗАЕС про можливу евакуацію.

Переглядаючи цей сайт, ви погоджуєтесь з нашою політикою конфіденційності.