“Новая отечественная война”. Як кремль намагаються мобілізувати настрої росіян

Через системні невдачі на полі бою, російське населення втрачає ентузіазм до підтримки війни в Україні. 

На фоні постійного процесу масової мобілізації у рф, в кремлі фіксують зростання недовіри щодо доцільності розпочатої повномасштабної війни проти України. Про це Центру національного спротиву стало відомо від підпілля, яке має доступ до результатів соціологічних досліджень, які проводить адміністрація путіна. 

Згідно з цими даними починаючи з кінця 2022 року і до січня 2023 фіксується зростання негативного ставлення російського населення до продовження війни в Україні, що прямо пов’язано з рейтингом диктатора путіна, який також знижується. Особливо ситуація загострилась на фоні нової масової хвилі мобілізації у рф, яка стартувала на початку січня цього року. 

Той факт. що російська влада не буде зупинятися та продовжуватиме бойові дії в Україні, змушує російських пропагандистів сформувати новий концепт ідеологічної мобілізації населення рф навколо підтримки війни. Відтак ідеологи путіна нав’язуватимуть суспільству ідею “новой отечественной войны”. 

Запуск цієї кампанії доручили заступнику голови радбезу рф дмітрію мєдвєдєву. Який 21 січня використав цей наратив, порівнявши цинічне вторгнення росіян до України з французько-російською війною 1812 року та Другою світовою війною. 

Дана ідеологічна концепція покликана мобілізувати населення, яке возвеличує “перемогу СРСР” в “Отечественной войне”. І саме не дарма вживається термін “вітчизняна”. Адже саме відрізок в 1941-1945 російська пропаганда використовує в історичних епосах про великий союз та перемогу рускова народа.  Таким чином не визнаючи вторгнення  СРСР та гітлерівської Німеччини до Польщі з чого і розпочалась Друга світова війна 1939 року.

Ключовим аргументом ідеології “Новой отечественной войны” – це формування ствердної думки серед населення рф щодо “неможливості поразки”. Себто перемога за будь-яку ціну. І неважливо скільки має вмерти росіян і які санкції будуть запроваджені проти рф.

В своєму зверненні від 21 лютого путін вкотре вживає притаманну йому фразу – ”они начали войну” та робить системні відсилки до тієї ж Отечественной войны.  

І саме на ці наративи працює російська пропаганда, починаючи від федеральних каналів, закінчуючи телеграм-каналами. Так звані експерти починають на російських ток-шоу палкі суперечки щодо військових невдач армії рф в Україні не через заклик запуски війни, а саме нагнітання ситуації. На телебаченні критикують військове керівництво рф, проте не диктатора путіна. Чиє рішення щодо повномасштабного вторгнення не може ніяк критикуватися. Адже війна необхідна і всі чекають на перемогу. 

Проте ця концепція розвалюється при отриманні кожної нової звістки з фронту, де російські війська зазнають значні втрати. 

Концепція розвалюється з кожною “цинковою труною”, який зустрічають російські жінки та матері. 

Навпаки, так звана ідеологія все більше загострює конфлікт між провладними групами, які мають різні погляди на необхідність продовження війни в Україні.

Ніякі підміни понять не допоможуть росіянам, адже це визвольна війна українського народу. І безпрецедентна мобілізація українців, спротив, який чинить наш народ – закінчиться нашою перемогою!  

 

Переглядаючи цей сайт, ви погоджуєтесь з нашою політикою конфіденційності.