Огляд новин: окупанти провалюють паспортизацію, а цивільним потрібно виїжджати з ТОТ аби допомогти ЗСУ

Ситуація на тимчасово окупованих територій залишається складною. Ворог продовжує загострювати гуманітарну кризу в регіонах. Доводячи людей до голоду та бідності, окупанти пропонують соціальні пільги та гроші, якщо мешканці ТОТ візьмуть російський паспорт. 

Та українці продовжують чинити героїчний спротив попри тиск окупантів. Відтак, в окупованому Бердянську, окупанти змогли роздати лише близько 800 російських паспортів. 

Зауважимо, що до війни в місті мешкало понад приблизно 113 тис. осіб, з них 88 тис. дорослого населення. Тобто російський паспорт за два місяці отримало менше відсотка мешканців. Такі цифри найкраще ілюструють рівень підтримки окупантів з боку місцевих.

Росіяни навмисно створюють на окупованих територіях продовольчу кризу й блокують соціальні виплати від України. Свою ж допомогу вони пропонують в обмін на отримання паспорта РФ. Та навіть за таких умов цю макулатуру немає попиту серед місцевого населення.

Тим часом росіяни навмисно обстрілюють Енергодар, попри розташовану ядерну електростанцію у місті.

Метою обстрілів є погрози країнам заходу і ядерний шантаж. При цьому на внутрішню аудиторію росіяни звинувачують в обстрілах українців, попри наявність в ЗСУ точної зброї.

Також зауважимо, що метою росіян є дискредитація поставок західної зброї для ЗСУ. Проте для цього росіяни не обстрілюють свої землі. Картинку створюють ударами по українських містах типу Енергодара чи Донецька.

Але і ця ніч для окупантів не минула без багатьох втрат. Зокрема, напередодні, 28 серпня, у Голій Пристані невідомі вбили екснардепа Олексія Ковальова.

Колишнього депутата застрелили у власному будинку, його співмешканка з ножовими пораненнями потрапила до лікарні. Окупанти одразу оточили будинок й почали масштабні “фільтраційні заходи” в місті, але безрезультатно.

Ковальов з 2019 був народним депутатом України, але у 2022 році перейшов на бік окупантів та увійшов до складу окупаційного “уряду”, де був єдиним місцевим серед заїзних росіян. У червні окупанти вже заявляли про невдалий замах на Ковальова.

Центр національного спротиву вкотре акцентує, що колаборанти довго не живуть. Зрадників вбивають ті, кого вони зрадили, або інші зрадники. Водночас росіяни “зачищають поле” для своїх заїзних гауляйтерів.

Наше підпілля продовжує тримати в напрузі мелітопольських окупантів. В ніч на 29 серпня в місті лунали вибухи та стрілянина. Рух опору і далі виконує завдання в місті. Алгоритм простий: партизани працюють – кількість росіян зменшується. 

ЗСУ розпочали активний наступ на Півдні, зокрема порвали прорвали першу лінію оборони росіян у Херсонській області. Розвиток подій на фронті надто активний та динамічний, відтак вкотре закликаємо громадян терміново евакуюватися з тимчасово окупованих територій та допомогти ЗСУ. Адже в іншому випадку росіяни будуть використовувати вас, як живий щит. 

Так вже роблять батьки школярів, які не хочуть віддавати дітей до шкіл навчатися за російською програмою. За останній тиждень суттєво збільшилась кількість родин з дітьми, які виїхали з тимчасово окупованих територій до вільної України.

Так за останній тиждень в середньому через блокпости півдня в день виїжджає 500 дітей з батьками. Однією з причин є настання навчального року й політика окупантів до примусу щодо здачі дітей на “навчання”.

Проте більшість батьків розуміє, що це не навчання, а русифікація. Окупанти звезли до окупованих територій своїх “педагогів”, які мають займатися пропагандою українських учнів. Документи щодо такого “навчання” не визнані світом й фактично на кону стоїть майбутнє дітей. 

Наразі росіяни посилюють тиск на батьків й погрожують штрафами та конфіскацією майна. Водночас обіцяють виплатити одноразову допомогу розміром 10 тис. рублів за кожну дитину, яку віддадуть в “школу”. Проте навіть така політика не дає результатів.

Окупанти продовжують готувати свій псевдореферендум на тимчасово окупованих територіях. Хоч й організаційно вони практично готові, та реалістично на фейкове волевиявлення не можуть знайти справжніх учасників. Містяни не збираються відвідувати “дільниці”. 

Ба більше, навіть самі “спостерігачі” та так звані члени комісій бояться приходити на робочі місця. Все тому, що в місцях штабів та “виборчих дільниць” системно фіксують високий рівень “бавовни” в повітрі. А вона, як відомо, викликає алергічні загострення серед окупантів та колаборантів. Деякі “алергіки” виявилися надто чутливими, так представники путінської партії “Единая Россия” згорнули роботу свого штабу у Херсонській області і ганебно втекли. 

Тому, Центр спротиву вкотре наголошує, що жодного голосування 11 вересня на ТОТ не буде. Лише картинка для російської пропаганди. Тому, ігноруйте фейкове волевиявлення, адже вибір там лише один: рабство або рабство. Тим більше, що поява поруч з так званими дільницями може бути досить небезпечною. 

Переглядаючи цей сайт, ви погоджуєтесь з нашою політикою конфіденційності.