Підпілля поширює українську символіку прямо під носом окупантів, – огляд з ТОТ   

Українці масово поширюють рідну символіку на тимчасово окупованих територіях та здають позиції ворога. Центр національного спротиву підготував огляд головних подій українського підпілля за тиждень.

Протидія ворогу

В тимчасово окупованому Севастополі продовжується спротив, навіть після 9 років з моменту захоплення міста. Так, невідомі вивісили прапор рідної Держави на арці Графської пристані.

Загалом на півострові активізувалось підпілля. Зокрема місцеві активісти перемальовують символ Z, який росіяни залишають на вулицях окупованих міст та сіл, на синьо-жовті пісочні годинники. Як нагадування, що час окупантів на українській території минає і наближається звільнення захоплених територій. 

Також представники громадського руху спротиву окупації “Жовта стрічка” провели рейд по тимчасово окупованим містам Криму. Місцеві знову нагадали окупантам, що Україна на своєму шляху до повернення Криму. Зокрема лише в Сімферополі намальовано понад 130 графіті за останні дні.

На півдні продовжують повідомляти ЗСУ про склади БК та розташування ворога. При цьому, росіяни навмисно облаштовують склади в цивільних будівлях в центрі населених пунктів, підставляючи місцевих під ризик детонації.

На тижні мали річницю трагічних подій в Херсоні: 1 березня 2022 року близько 40 героїв полягли у нерівному бою з російськими окупантами. Більш детально про героїв “Бузкового парку” за посиланням.

Росіяни через шантаж намагаються збільшити темпи паспортизації

Кремль незадоволений темпами паспортизації на ТОТ й тому навмисно створює умови, коли паспорт є єдиним шансом вижити українцям на захоплених землях. 

Так, у Херсонській області до 1 травня поставили завдання всім власникам авто здійснити переоформлення відповідно до законів рф. Проте переоформити авто можна лише за наявністю паспорта ворога, й при цьому окупанти вже заявили, що машини без перереєстрації будуть вилучати.

З березня на тимчасово окупованих територіях почали діяти правила виплат пенсій та соціальних виплат рф. Згідно з ними, відповідні виплати можливі лише з наявністю російського паспорта. 

При цьому, ворог заборонив обіг гривні, тобто позбавив місцеве населення українських виплат. Відтак мешканці ТОТ залежні від виплати рф й росіяни фактично тримають їх в заручниках.

Та навіть працюючи на окупанта немає гарантії отримання зарплат. Так, окупаційна адміністрація Запорізької області має двомісячну заборгованість із заробітної плати перед бюджетниками.

Гроші не отримують вчителі, медики, залізничники, поштарі й т.д. Всі проблеми влада обіцяє вирішити якнайшвидше, та соціальна криза в регіоні загострюється. Економічна блокада регіону вигідна кремлю аби вивезти потім місцевих мешканців до рф під приводом “евакуації” й завезти на їх росіян.

Переглядаючи цей сайт, ви погоджуєтесь з нашою політикою конфіденційності.