Слабкі місця російської бронетехніки

Щоб відкрити ефктивний вогонь по танку за допомогою наявного протитанкового засобу і швидко знищити, необхідно знати його вразливі місця. Основу танкового парку військ рф складають танки Т-72,…

Рідний військовослужбовець потрапив у полон або зник безвісти: план дій

Якщо член вашої родини є військовою особою і не виходить на звʼязок тривалий час або у вас є інформація, що він потрапив у полон, пропонуємо план дій, куди і як звертатися, аби профільні…

Інтерактивні мапи

Волонтерська інформаційна платформа “ВзаємоДія” зібрала список корисних інтерактивних мап за допомогою яких легко та швидко можна дізнатись де працює найближчий прихисток, аптека…

Чому турбота про сон важлива під час війни та як робити це правильно

Платформа доказової інформації про здоров’я під час війни «Бережи себе», опублікувала інформаційну брошуру з поясненнями, як працюють біологічні ритми, як підтримати здоров’я та/або уникнути…

«АД» окупантам

«Вони загарбники. Вони йдуть, щоб знищити наші домівки, вбити наших жінок, вбити дітей, зробити так, щоб ця земля не була родючою. Ось таку тактику вони використовують. Найгірше, що я знаю, що…

Інформація, якою не варто ділитися в чатах чи групах

На сьогоднішній день ноутбук, планшет чи телефон є величезним джерелом і архівом інформації про особу її зв’язки, поїздки, вподобання. Це перше, на що звертають увагу окупанти під час…

Стеганографія, або як сховати файл на видному місці

Стеганографія – спосіб збереження, чи передачі інформації, при якому приховується сам факт існування інформації. На відміну від криптографії, де факт передачі інформації є відомий, а його…

Як вивести з ладу автомобіль окупанта

В першу чергу наголошуємо, що вчиняючи будь-які з нижчезазначених дій, слід пам’ятати про Вашу особисту безпеку. Не робіть нічого, якщо поряд можуть знаходитись потенційні свідки і є висока…

Дайджест. Спротив пропаганді

Центр національного спротиву продовжує відстежувати наративи російської пропаганди, якою ворог годує мешканців тимчасово окупованих територій. Слідкуйте за оновленнями дайджесту. ВИПУСК ЗА…

Засідка

Засідка – миттєве нанесення максимального вогневого ураження і швидкий відхід. Час проведення – до 15 хвилин. Розміщуйте вибухові заряди так, щоб не уразити своїх бійців. Правила викладенні…

Як підпалити військкомат окупантів

Росіяни розпочали “мобілізацію” чоловіків на тимчасово окупованих територіях. Спершу під «мобілізацію» потрапили чоловіки призовного віку, які раніше отримали російський паспорт. Після…

Оборона міста

Бойові дії в місті можна назвати одним з найскладніших підвидів бою. Така складність зумовлена особливостями міської забудови. Щільна забудова та міські комунікації надають велику перевагу…

Як правильно здійснювати стеження за ворогом за допомогою дронів/квадрокоптерів

Навички користування дроном є дуже корисними на сьогодні. Журналісти-розслідувачі ведуть приховане знімання, рятувальники шукають зниклих людей з повітря, пожежники гасять вогонь, фермери…

Коктейль молотова та інші саморобні засоби. Як виготовити власноруч

Як зробити «коктейль Молотова»: покрокова інструкція та поради Що потрібно для «коктейлю Молотова» Як виготовити «коктейль Молотова» У найпростішому випадку використовують просто бензин. У…

Російська техніка: пріоритетні цілі

Українську розвідку цікавить російська техніка, особливо та що має високий пріоритет для знищення. Повідомляйте про її переміщення та розташування. В першу чергу це засоби ППО (ПВО) –…

Як користуватись Панцерфауст Panzerfaust 3

Panzerfaust 3 — німецький ручний протитанковий гранатомет. Він складається з блоку управління вогнем та одноразового пускового пристрою. У свою чергу блок управління вогнем має у своєму складі…

Як стріляти з РПГ-26

РПГ-26 «Аглень» (індекс ГРАУ — 6Г19) — радянська реактивна протитанкова граната, розроблена на зміну РПГ-22 «Нетто». В РПГ-26 втілено можливість зворотнього переведення з бойового…

Як завести і викрасти російський танк

Дана інструкція актуальна для танків Т-72, його модифікації та Т-90. Керування Заправка пальним Горловина баку знаходиться попереду з правого боку поруч з баштою. Повна інструкція по…

Правила поводження зі стрілецькою зброєю

Основи безпеки поводження зі зброєю Заміна магазину в боєвому зіткненні Неповне розбирання та збирання автомата Калашникова АК-74 Розбирання автоматів може бути неповним і повним: неповне —…

Як чинити побутовий саботаж в тилу окупанта

Електрика Кожен може внести свої корективи в електропостачання офісного чи житлового приміщення, безпосередньо в себе на роботі. Наприклад, змінюючи лампочки в приміщенні, при вимкнутому…

Активні методи громадянського спротиву. Саботаж

Обсяг діяльності, яку Ви будете здійснювати, буде залежати не тільки від Ваших можливостей, але й від факторів безпеки навколо Вас. Не потрібно явно показувати свої наміри та підіймати ризик…

Як робити саботаж, якщо вас залучили до окупаційної влади

Якщо Ви займаєте керівні посади при адміністрації окупаційної влади: Ваше головне завдання – вплинути на організацію роботи та прийняття рішень. Загальмувати ефективні та збільшити акцент на…

Що робити при ураженні фосфорними бомбами

Фосфорні боєприпаси Фосфорні боєприпаси — тип запальних або димових боєприпасів, споряджених білим фосфором. Під час вибуху вночі фосфорний заряд помітно світиться. Розліт білого чи жовтого…

Як знезаразити воду

В умовах бойових дій та роботи в підпіллі часто виникає проблема у питній воді. Фахівці Міністерства охорони здоров’я України діляться кількома методами знезараження з річок чи колодязів для…

Контузія. Як надати першу допомогу

В умовах сьогодення кожен українець може потенційно зіткнутися з таким видом ушкодження як контузія від вибухової хвилі, і кожен має знати, як її виявити та що робити. Як себе вести, якщо…

Тактична медицина: основи

Тактична медицина має наступне гасло – «Правильні дії в правильний час!» Ранній початок медичної допомоги є  фактором, який значно покращує шанси на виживання та відновлення функцій у…

Безпека в Інтернеті

Анонімне відвідування сайтів,без збереження історії Безпека в інтернеті особливо важлива під час окупації. Анонімне відвідування сайтів необхідне на випадок доступу окупантами до вашого…

Інформаційна гігієна

Як не піддатися впливу ворожої пропаганди Російська пропаганда діє комплексно. Аби їй протистояти, важливо знати способи впливу, які використовує ворог. Тоді сприймаючи інформацію, можна…

Поведінка під час затримання. Інструкція

Перш за все варто зазначити що зараз в Україні введено військовий стан. Отож Правоохоронні органи, військовослужбовці, представники прикордонної служби та територіальних органів оборони мають…

Як поводитися у полоні, щоб зберегти життя

Є кілька ключових правил, що допоможуть зберегти життя у разі, якщо ви потрапили до полону. Передусім, намагайтеся поводитися спокійно. Не показуйте окупантам, що вам страшно, хоч як би це не…

Як ворог проводить інформаційні спецоперації: що таке дезінформація та мізінформація

Пропагандистська машина ворога роками працює на нашому та світовому інформаційному полі. Ціль доволі проста, але важлива  – формування порядку денного. Всі ці роки українці зустрічали…

Користуйтесь VPN, щоб обійти блокування українських сайтів окупантами

Росіяни на тимчасово захоплених територіях намагаються приєднати українців до російських інтернет-мереж, де стоїть обладнання для фільтрації інтернет-трафіку, що дозволило заблокувати безліч…

Як підготувати смартфон до роботи без інтернету та мобільного зв’язку

У ситуації, коли тривога накриває з головою, важливо зберігати спокій, а його запорукою є підготовка до непередбачуваних сценаріїв. Усі ми звикли до того, що зв’язок та інтернет завжди…

Як вберегтися від вибуху гранати

Загальне Якщо біля вас впала граната, ви маєте всі шанси залишити неушкодженими. Для цього треба вміти швидко оцінювати обстановку, миттєво реагувати на загрозу та знати декілька правил.…

Інформаційна безпека. Ознаки злому гаджета

Всі знають, що комп’ютерні злодії мають змогу отримувати несанкціонований доступ до мобільних телефонів, комп’ютерів та інших гаджетів. В умовах війни це може використовуватися ворогом для…

Мінна безпека

БАЗОВІ ПРАВИЛА На сьогодні небезпека від вибухонебезпечних предметів для нашого життя залишається високою. Відступаючи з української землі, ворог залишає по собі багато вибухонебезпечних…

Бібліотека для завантаження

Ми підготували для вас корисну інформацію для ведення спротиву окупантам, у формі pdf-файлу. Ці файли можуть бути корисні за відсутності Інтернету. Будьте обережні: видаліть файли якщо у вас є…

Шифрування даних

Значна кількість витоку інформації відбувається під час пересилання файлів. Для посилення безпеки і зниження ризиків файли, які потрібно надіслати, можна піддавати шифруванню. Як це робити,…

Перший бій. Поради від бійців

Досвідчені бійці поділилися з нами порадами, як діяти під час свого першого бойового зіткнення. Коли людина вперше опиняється в спра­вжньому бою, вона стикається з неймо­вірним стресом. Це…

Підпілля

Підпілля Учасники підпілля: Функції підпілля: Партизанські сили Військова сила руху опору: Почніть з дрібномасштабних атак: Допоміжнi сили Підпільний елемент підтримки партизанських загонів і…

Ракетні удари. Як убезпечитись в умовах війни

З початку повномасштабного вторгнення ворог активно завдавав ракетні удари по цивільних об’єктах в усіх куточках України. Хоч наші сили ППО і збивали більшість повітряних загроз, але деякі…

Що робити українцям, які отримали російську повістку на окупованих територіях?

Головне — знайти спосіб повідомити українським Силам оборони та спецслужбам про наміри здатися. Доки самі росіяни тікають від мобілізації, жителі окупованих територій, котрі не встигли, або ж…

Полювання на орлана. Що робити якщо помітили російський безпілотник

Росіяни у війні проти України використовують цілий ряд різних БПЛА. Зокрема такі як Гранат-1, Гранат-2, Гранат-4, Форпост, Елерон-3СВ, Застава та зокрема Орлан-10, про який піде мова нижче.…
Переглядаючи цей сайт, ви погоджуєтесь з нашою політикою конфіденційності.