Як виявити підробний акаунт Twitter
Більшу частину актуальної інформації ми отримуємо з соціальних мереж. Крім того як справи наших друзів та свіжих гарячих новин нас цікавлять думки популярних особистостей, селебріті та…
Рідний військовослужбовець потрапив у полон або зник безвісти: план дій
Якщо член вашої родини є військовою особою і не виходить на звʼязок тривалий час або у вас є інформація, що він потрапив у полон, пропонуємо план дій, куди і як звертатися, аби профільні…
Інтерактивні мапи
Волонтерська інформаційна платформа “ВзаємоДія” зібрала список корисних інтерактивних мап за допомогою яких легко та швидко можна дізнатись де працює найближчий прихисток, аптека…
Як шукати зниклих безвісти під час війни
Якщо ваша рідна людина довго не виходить на зв’язок. Вона цивільна або військовослужбовець, який міг потрапити в полон, ось план дій, як почати пошуки й куди звернутись, щоб вони мали…
Інформація, якою не варто ділитися в чатах чи групах
На сьогоднішній день ноутбук, планшет чи телефон є величезним джерелом і архівом інформації про особу її зв’язки, поїздки, вподобання. Це перше, на що звертають увагу окупанти під час…
Стеганографія, або як сховати файл на видному місці
Стеганографія – спосіб збереження, чи передачі інформації, при якому приховується сам факт існування інформації. На відміну від криптографії, де факт передачі інформації є відомий, а його…
Огляд нових мін які застосовують окупанти
В намаганні знищити українців ворог випробовує усі наявні види озброєння. Деякі з них є маловідомими зразками і можуть бути помилково прийняті за інший предмет. В даній публікації хочемо…
Як безпечно проводити збори членів руху спротиву
Під час проведення нарад, планування операцій, культурно-просвітницької діяльності чи будь-яких інших зборів руху спротиву необхідно дотримуватися правил безпеки. Ось декілька порад щодо…
Оборона міста
Бойові дії в місті можна назвати одним з найскладніших підвидів бою. Така складність зумовлена особливостями міської забудови. Щільна забудова та міські комунікації надають велику перевагу…
Як правильно здійснювати стеження за ворогом за допомогою дронів/квадрокоптерів
Навички користування дроном є дуже корисними на сьогодні. Журналісти-розслідувачі ведуть приховане знімання, рятувальники шукають зниклих людей з повітря, пожежники гасять вогонь, фермери…
Безпека в Інтернеті
Анонімне відвідування сайтів,без збереження історії Безпека в інтернеті особливо важлива під час окупації. Анонімне відвідування сайтів необхідне на випадок доступу окупантами до вашого…
Інформаційна гігієна
Як не піддатися впливу ворожої пропаганди Російська пропаганда діє комплексно. Аби їй протистояти, важливо знати способи впливу, які використовує ворог. Тоді сприймаючи інформацію, можна…
Поведінка під час затримання. Інструкція
Перш за все варто зазначити що зараз в Україні введено військовий стан. Отож Правоохоронні органи, військовослужбовці, представники прикордонної служби та територіальних органів оборони мають…
Інформація про ворога: як збирати і передавати
нформація про ворога дуже допомагає захисту від російської навали. Ти можеш збирати і передавати дані про пересування і місце розташування ворожої військової техніки та людей. Але робити це…
Зник мобільний зв’язок та не працює Інтернет: що робити?
В умовах вторгнення Росії до України одне з найважливіших питань в екстремальній ситуації – що робити, якщо зникне мобільний зв’язок та Інтернет, до яких всі ми звикли і від яких так залежимо.…
Як поводитися у полоні, щоб зберегти життя
Є кілька ключових правил, що допоможуть зберегти життя у разі, якщо ви потрапили до полону. Передусім, намагайтеся поводитися спокійно. Не показуйте окупантам, що вам страшно, хоч як би це не…
Як ворог проводить інформаційні спецоперації: що таке дезінформація та мізінформація
Пропагандистська машина ворога роками працює на нашому та світовому інформаційному полі. Ціль доволі проста, але важлива – формування порядку денного. Всі ці роки українці зустрічали…
Користуйтесь VPN, щоб обійти блокування українських сайтів окупантами
Росіяни на тимчасово захоплених територіях намагаються приєднати українців до російських інтернет-мереж, де стоїть обладнання для фільтрації інтернет-трафіку, що дозволило заблокувати безліч…
Як протистояти російській пропаганді. Інструкція
Російська пропагандистська машина використовує своїх “журналістів” у війні. Спецслужби контролюють кожен випуск новин в росії та режисують кожен сюжет, який стосується війни. Відтак, вас…
Як правильно видалити інформацію з телефону
Під час фільтраційних та контрдиверсійних заходів окупанти завжди приділяють особливу увагу телефонам. Адже саме цей гаджет є ключовим елементом передачі важливих даних ЗСУ та організації…
Як підготувати смартфон до роботи без інтернету та мобільного зв’язку
У ситуації, коли тривога накриває з головою, важливо зберігати спокій, а його запорукою є підготовка до непередбачуваних сценаріїв. Усі ми звикли до того, що зв’язок та інтернет завжди…
Як вберегтися від вибуху гранати
Загальне Якщо біля вас впала граната, ви маєте всі шанси залишити неушкодженими. Для цього треба вміти швидко оцінювати обстановку, миттєво реагувати на загрозу та знати декілька правил.…
Інформаційна безпека. Ознаки злому гаджета
Всі знають, що комп’ютерні злодії мають змогу отримувати несанкціонований доступ до мобільних телефонів, комп’ютерів та інших гаджетів. В умовах війни це може використовуватися ворогом для…
Мінна безпека
БАЗОВІ ПРАВИЛА На сьогодні небезпека від вибухонебезпечних предметів для нашого життя залишається високою. Відступаючи з української землі, ворог залишає по собі багато вибухонебезпечних…
Фейкові профілі в соціальних мережах
ЯК МОЖЕТЕ ЗАСТОСУВАТИ ВИ Інформаційна безпека – невід’ємна частина цифрового простору та стан захищеності кожного з нас. Якщо ви активний шукач в мережі Інтернет чи прагнете зберегти свою…
Шифрування даних
Значна кількість витоку інформації відбувається під час пересилання файлів. Для посилення безпеки і зниження ризиків файли, які потрібно надіслати, можна піддавати шифруванню. Як це робити,…
Перший бій. Поради від бійців
Досвідчені бійці поділилися з нами порадами, як діяти під час свого першого бойового зіткнення. Коли людина вперше опиняється в справжньому бою, вона стикається з неймовірним стресом. Це…
Ракетні удари. Як убезпечитись в умовах війни
З початку повномасштабного вторгнення ворог активно завдавав ракетні удари по цивільних об’єктах в усіх куточках України. Хоч наші сили ППО і збивали більшість повітряних загроз, але деякі…
Що робити українцям, які отримали російську повістку на окупованих територіях?
Головне — знайти спосіб повідомити українським Силам оборони та спецслужбам про наміри здатися. Доки самі росіяни тікають від мобілізації, жителі окупованих територій, котрі не встигли, або ж…
Полювання на орлана. Що робити якщо помітили російський безпілотник
Росіяни у війні проти України використовують цілий ряд різних БПЛА. Зокрема такі як Гранат-1, Гранат-2, Гранат-4, Форпост, Елерон-3СВ, Застава та зокрема Орлан-10, про який піде мова нижче.…