КОМПЛЕКТ ПОВСЯКДЕННОГО НОСІННЯ

СВІТЛО

Потреба освітити дорогу чи роздивитися щось в темному місці може виникнути завжди. Зараз майже всі телефони мають функцію ліхтаря. Проте в найвідповідальніший момент телефон може розрядитися, та й це не завжди зручно. Тому невеликий ліхтарик, як альтернативне джерело світла, має бути у вашому наборі.

БАЗА

Комплект повсякденного носіння – базовий набір речей, який завжди знаходиться з вами і покликаний допомогти в непередбачуваній ситуації. Він має бути досить компактним та легким, щоб ви могли всюди з ним ходити, і у вас не виникало бажання залишити його вдома.

Чудовим варіантом контейнеру для такого комплекту буде невелика поясна сумка, «бананка», сумка для прихованого носіння зброї тощо. Важливо, щоб всі речі набору були в одному місці і вам не потрібно було їх постійно перекладати.

ВОГОНЬ

Щось спалити, позначити свою присутність, зігрітися чи навіть приготувати їжу – з усім цим може допомогти вогонь. Можливість щось підпалити будь-де і будь-коли досить важлива, тим більше інструменти для цього не займуть багато місця. Тому не забудьте додати в свій комплект запальничку, сірники чи навіть кресало.

МЕДИЦИНА

В наших умовах імовірність ситуації, де вам чи оточуючим може знадобитись перша медична допомога надзвичайно висока. Тому засоби для її надання завжди повинні бути з вами.

Покладіть до свого набору турнікет, засоби для тампонади та перев’язки і стерильні рукавички.

Пам’ятайте: щоб надати допомогу, перш за все ви повинні вміти користуватися переліченими засобами.

НІЖ

Щось порізати, розкрити пакунок, зробити отвір, варіантів застосування ножа навіть в мирному житті безліч, не кажучи вже про надзвичайні ситуації. Обов’язково додайте складний ніж до свого комплекту. Можна обрати інструмент, який крім своєї прямої функції може виконувати й інші, менш очевидні.

ГРОШІ

Носіть з собою готівку. Електронні способи оплати можуть бути недоступними, а потреба заплатити за щось є завжди.

Крім того, гроші можуть допомогти вирішити багато проблем. Тримайте в своєму наборі недоторканий запас готівки на випадок надзвичайних ситуацій.

ПЕРСОНАЛЬНІ ДАНІ

Подумайте, які дані допомогли б вам, якщо ви опини­теся без зв’язку у невідомому місці. Це можуть бути номери телефонів близьких вам людей, адреси прожи­вання тощо. Запишіть їх на папері та завжди носіть з собою. Про всяк випадок можна ще й вивчити.

ДЖЕРЕЛО ЖИВЛЕННЯ

В нинішніх умовах, опинитися в місці без доступу до електроенергії – звична ситуація. Ваш телефон може розрядитися і ви залишитесь без зв’язку. Щоб цього не сталося – додайте до свого комплекту портативний зарядний пристрій.

 

Крім наведених вище базових речей ви можете дода­вати певні елементи, які будуть корисними у вашій конкретній ситуації.

Наприклад запасний телефон та SIM-карта, навігатор, батарейки, мультитул, мотузка тощо. Крім того, ви можете додат­ково зібрати більш обширний комплект, який буде завжди у вашому автомобілі чи рюкзаку. Варто тримати декілька таких комплектів в різних місцях.