Ракетні удари. Як убезпечитись в умовах війни

З початку повномасштабного вторгнення ворог активно завдавав ракетні удари по цивільних об’єктах в усіх куточках України. Хоч наші сили ППО і збивали більшість повітряних загроз, але деякі російські ракети все ж досягали своїх цілей та вбивали українців. В цій публікації хочемо вкотре наголосити на важливості повітряних тривог та нагадати базові правила та поради, як діяти під час ракетної небезпеки.

Ворог продовжує тероризувати українців ракетними ударами по цивільній інфраструктурі. Окрім інфраструктури, яка немає жодного відношення до військових цілей, ударам також піддаються житлові будинки.

За рік повномасштабної війни українці звикли до цього, але загроза невибіркових ударів нікуди не зникла. Тому нехтувати сигналами повітряної тривоги не варто.

ТРИВОГА В УКРИТТІ

Під час повітряної тривоги не сподівайтеся на вдачу. Зробіть все, щоб убезпечити себе і підготуватися до найгіршого:

  • Дізнайтеся про характер тривоги із ЗМІ
  • Попередьте близьких та знайомих
  • Одягніться та візьміть «тривожну валізку»
  • По можливості вимкніть усі електричні та нагрівальні прилади, перекрийте газ, вимкніть світло та зачиніть усі вікна.
  • Прямуйте до укриття чи найближчої станції метро.

ПРАВИЛО «ДВОХ ВИХОДІВ»

Ви повинні точно знати, що укриття є щонайменше два виходи. Підвал з одним виходом – це пастка. Цей вихід може завалити або він може бути заблокованим під час пожежі.

Сучасні підвали та підземні паркінги у більшості випадків спроєктовані доволі безпечно. Окрім декількох виходів вони оснащені датчиками диму і в них наявні системи пожежогасіння.

ТРИВОГА ВДОМА

Якщо немає можливості потрапити в укриття, то постарайтеся цю можливість знайти. Бомбосховище – єдине безпечне місце під час повітряної тривоги. Якщо можливості все-таки не знайшлось, то скористайтеся правилом «двох стін». Від небезпеки вас має відділяти щонайменше дві стіни. Перша зруйнується від удару, а друга візьме на себе уламки стіни, віконного скла тощо.

Тому ховайтеся у місці, розташованому за другою від фасаду опорною стіною. Зазвичай це тамбур, коридор або передпокій. Пам’ятайте, правило «двох стін» захистить лише у разі удару біля будинку. Якщо потрапляння буде прямо в будинок – це правило не врятує.

ЗАВАЛ БУДИНКУ

У разі потрапляння під завали варто притримуватися наступних дій:

  • Не припиняйте голосити про допомогу – повідомте, де ви і що з вами. Ніхто не чує – спробуйте вивільнити руки та ноги, уникаючи різких рухів.
  • Оцініть ситуацію. Якщо бачите, що саме на вас впало, і чи під силу вам розібрати завал, обережно почніть його розбирати.
  • Спробуйте сповістити про себе знову. По можливості телефонуйте, кричіть чи гучно стукайте.

Після звільнення огляньте себе і по можливості надайте самодопомогу.


Перевір чи ти готовий до спротиву

Пройди тест на “Ракетні удари. Як убезпечитись в умовах війни“.

Пройти тест
Переглядаючи цей сайт, ви погоджуєтесь з нашою політикою конфіденційності.