Річниця звільнення Херсону

Сьогодні, 11 листопада 2023 року, Україна відзначає річницю звільнення Херсона від російських окупаційних військ. Цей день є святом для всіх українців, адже він символізує перемогу добра над злом, свободи над тиранію.

24 лютого 2022 року російські війська вдерлися на територію Херсонської області рухаючись одразу на кількох напрямках. Регулярні війська та місцева тероборона чинили опір з перших хвилин цього нападу.

Також пам’ятаємо подвиг місцевої тероборони, яка прийняла нерівний бій у Бузковому парку. Все ж, Херсон був захоплений російськими військами 1 березня 2022 року. Хоч окупантам вдалось встановили контроль над містом, але місцеві жителі не здалися. Вони чинили опір окупантам різними способами. Активні громадяни проводили велелюдні мітинги в центрі міста демонструючи окупантам, що їм тут геть не раді.

Тероборона Херсона продовжувала вести бойові дії навіть після захоплення міста. Її бійці проводили диверсії, мінували шляхи постачання окупантів, проводили фізичні ліквідації російських вояків та представників російських адміністрацій. Саме діяльність Руху опору допомогла українським військовим, як слід підготуватися до контрнаступу.

Українське підпілля поширювало українську символіку та листівки, деморалізуючі ворога, збирали розвіддані для українських військових та допомагали місцевим жителям. Саме тому ми могли спостерігати серію успішних ударів по російському командному пункту у Чорнобаївці, відрізання їхнього логістичного сполучення через Дніпро.

Завдяки героїзму місцевої тероборони та українського підпілля, Херсон був звільнений 11 листопада 2022 року. Це була справжня перемога всього українського народу.

Після звільнення Херсона уряд, українські компанії та місцеві жителі продовжують відновлювати своє життя. Попри те, що місто зазнало значних руйнувань під час російської окупації та опісля росіяни постійно наносять по ньому удари місто залишається форпостом для подальшого звільнення півдня. Це можливо перш за все завдяки незламності місцевих мешканців та їх постійної підтримки Силам оборони України.

Незважаючи на труднощі, херсонці не втрачають надії на краще майбутнє. Вони вірять, що Україна обов’язково переможе у війні та відбудує все, що було зруйновано.

Також закликаємо Вас надсилайте свої історії спротиву на нашу пошту або Спротив.Бот. Для нас важливий ваш досвід. Нехай всі знають хто такі українці і те, що вони не скоряться російській навалі. Даний проєкт допоможе українському підпіллю поділитися досвідом та надихатиме громадян чинити спротив на ТОТ.

Саме зараз Сили оборони активно працюють над звільненням Лівобережної Херсонщини. Ми пам’ятаємо як в перші дні вторгнення відважна жінка у Генічеську сказала окупанту уже легендарну фразу “Насіння в кишеню поклади, може, хоч соняшники виростуть”. Росіянин завжди буде окупантом та ворогом. Саме повідомляючи про їх склади та техніку Ви наближайте момент звільнення ТОТ.

Переглядаючи цей сайт, ви погоджуєтесь з нашою політикою конфіденційності.