Російська пропаганда. Про що саме брехали росіяни минулого тижня

телебачення, пропаганда

Ворог продовжує проводити інформаційно-пропагандистську кампанію проти нашої держави з метою виправдання завдань так званої «сво» та підірвати довіру українського суспільства до вищого військово-політичного керівництва. 

Топтемою минулого тижня у ворожих ЗМІ стала «руйнація» Каховської ГЕС та звинувачення керівництва України у цьому злочині. 

В контексті цього, прокремлівські ЗМІ активно поширювали інформацію в якій зазначалося, що власне ЗС України за наказом представників США та НАТО здійснили підрив дамби, щоб потім звинуватити в цьому російську сторону.

Наступною темою було обговорення та поширення матеріалів дезінформуючого характеру стосовно українського контрнаступу. Так, ворожі ЗМІ активно намагалися довести на сам перед до внутрішньої аудиторії тези, які дискредитували військове керівництво України про неготовність Сил оборони України до повномасштабного контрнаступу. Російська пропаганда поширювала такі наративи:

– «український контрнаступ захлинувся»;

– «українська влада разом із західними кураторами використовують ситуацію навколо греблі Каховської ГЕС з метою виправдання провального контрнаступу ЗС України»;

– «російські війська успішно знищують особовий склад ЗС України та військову техніку США и НАТО»;

– «у разі провалу контрнаступу Захід припинить активне постачання Україні, проте, ймовірно, проведе заходи з метою затягування конфлікту».

Третьою темою московської пропаганди було поширення в інформаційному полі повідомлень про так звані «успіхи російської армії у ході спеціальної операції», зокрема російська пропаганда поширювала такі наративи:

– «за тиждень знищено близько 10% усієї поставленої для ЗС України західного озброєння та техніки»;

– «значно зросла кількість втрат, зниклих безвісти й потрапляння українських військових в полон».

Ворог розраховує й надалі продовжувати кампанію щодо підриву українського суспільства до ЗС України та вищого військово-політичного керівництва України, а також, пропагування успіхів окупаційного врядування на ТОТ України з наголосом про «турботу окупаційних адміністрацій про нові регіони рф».

Водночас кремль намагається нівелювати зростаючу критику, а також зменшити градус напруги між командуванням окупаційних військ і найманців ПВК «вагнер».

Переглядаючи цей сайт, ви погоджуєтесь з нашою політикою конфіденційності.