Російські спецслужби використовують захоплене обладнання українських мобільних операторів

На окупованих територіях російські спецслужби в підступний спосіб збирають інформацію та вираховують людей, що співпрацюють українськими органами влади, збройними силами та рухом опору.

Спершу окупант чинить психологічний тиск на громадян України, обмежуючи доступ до інформації, вимикає канали зв’язку з рідними. Потім повертає на кілька днів мобільний зв’язок та інтернет з метою збору розвідувальної інформації.

Використовуючи складний емоційний стан українців, ворог має намір підслухати розмови відвертого характеру та зібрати цінні дані. Для цього інструментом служить захоплене обладнання GSM-зв’язку українських операторів на окупованій території.

Центр національного спротиву закликає уникати розмов на чутливі теми, що можуть викликати інтерес в окупаційних сил. Застереження стосується не лише голосових розмов, а також SMS повідомлень, переписок в різноманітних незахищених месенджерах.

В разі невідкладної необхідності, рекомендуємо використовувати месенджер з зашифрованими повідомленнями Signal. Як налаштувати цей додаток, ми детально розповіли на нашому сайті.

Також рекомендуємо використовувати VPN сервіси та анонімний режим браузера для відвідування українських сайтів. Рекомендації по вибору цього сервісу для конфіденційності описані в окремій статті.

Закликаємо громадян на окупованих територіях тверезо оцінювати ризики обшуків помешкань чи власного затримання. Подбайте про знищення цифрових «слідів», повидаляйте небажані повідомлення, емейл листування (з кошиків теж). Не робіть свої акаунти надто «стерильні», це може викликати підозру.

У разі ризику вашого затримання, повідомте про це близьких людей, так ви не пропадете безслідно, це допоможе вас звільнити.

Пам’ятайте, власна безпека – це головне під окупацією. Українські міста і села будуть звільнені та відбудовані. Зараз ваше завдання – вберегти власне життя та життя близьких.

Переглядаючи цей сайт, ви погоджуєтесь з нашою політикою конфіденційності.