Росія масово викрадає українських дітей

Окупанти в порушення всіх норм міжнародного права вивозять українських дітей з тимчасово окупованих територій, йдеться в дослідженні Єльської школи громадського здоров’я.

За даними дослідників, понад 6 000 дітей віком від чотирьох місяців до 17 років, пройшли російські табори й інші заклади (пансіонати, інтернати), які займаються “перевихованням” українців. При цьому зазначено, що це число набагато більше і йдеться лише про виявлені випадки.

Загалом у рф діє щонайменше 43 заклади в яких утримують наших дітей. Географія таборів шириться від Криму до Москви та Сибіру. Найвіддалений табір, який виявило розслідування, знаходиться в Магаданській області на Далекому Сході Росії. Основною метою таборів є політичне перевиховання. Дітей піддають науковій, культурній, патріотичній та/або військовій освіті орієнтованій на Росію. Це подається у рф як «інтеграційна програма».

Згода на депортацію отримується під примусом і регулярно порушується: згода, отримана від батьків на відвідування їхньою дитиною табору, у деяких випадках включала підписання довіреності на неназваного агента.

Інші батьки стверджують, що конкретні елементи згоди, яку вони дали, були порушені, такі як термін перебування та процедури возз’єднання зі своїми дітьми.  В 10% таборів повернення дітей в Україну було призупинено. У двох таборах, «Артек» і «Медвежонок», повернення дітей було припинено на невизначений термін Батьки дітей розповіли, що не можуть отримати інформацію про статус або місцезнаходження своєї дитини після того, як її повернення було призупинено.

Відповідальним на федеральному рівні є за викрадення дітей є Марія Львова-Бєлова – уповноважений президента з прав дитини у РФ. 7 січня 2023 року лідер окупантів Путін доручив комісару Львові-Бєловій «вжити додаткових заходів для виявлення неповнолітніх», які проживають на ТОТ.

Зауважено, що Рада Безпеки Організації Об’єднаних Націй (РБ ООН) прийняла Резолюцію у 1999 році. В ній детально описано шість грубих порушень проти дітей під час збройного конфлікту. Зокрема грубим порушенням є викрадення дітей як державними, так і недержавними суб’єктами як під час війни.

Зазначимо, що викрадення дітей для знищення їх самоідентифікації є однією з ознак Геноциду нації, згідно з Римським статутом. Також варто нагадати, що Центр нацоінального спротиву наголошує на ролі у злочині завезених лікарів, які проводять примусові медогояди українських дітей й це потім стає “причиною” відправки дітей та тиску на їх батьків.

Переглядаючи цей сайт, ви погоджуєтесь з нашою політикою конфіденційності.