Росіяни готують мобілізацію та не можуть вивести з обігу гривню, – огляд з ТОТ

Ворог готується до мобілізації на ТОТ, проте місцеве населення ігнорує накази окупантів. Центр національного спротиву підготував новий огляд головних подій на тимчасово окупованих територіях. 

Ворог не контролює захоплені регіони

Місцеве населення продовжує чинити спротив окупації, зокрема, ігнорувати «закони» окупантів. Так, з 2023 року на тимчасово окупованих територіях росіяни заборонили обіг гривні з 1 січня, але населення ігнорує цю заборону.

Ворожих нововведень дотримуються лише супермаркети, які були захоплені під час окупації. На ринках та в маленьких магазинах продовжують приймати гривню, зокрема, на банківську картку.

Водночас продовжується поширення української агітації, навіть в період свят. Зокрема, в Енергодарі росіянам нагадали, що вони тут лише окупанти.

В місті поширили понад 200 листівок. Попри ризики для життя, підпілля вкотре продемонструвало ворогу, що Енергодар – це українське місто, тому  закликало місцевих ігнорувати паспортизацію.

Не дивно, що в такому середовищі окупанти мають дефіцит колаборантів. Тому лідер окупантів Володимир Путін видав указ (N984) щодо спрощення прийому на держслужбу на тимчасово окупованих територіях, який вже вступив в дію.

Окупанти обмежують пересування українців та готуються до мобілізації

Росіяни обмежили вільне пересування громадян на захоплених землях Запорізької області та дозволяють виїзд з населених пунктів лише за перепустками.

Так, за новими правилами, мешканці Бердянську та Мелітополю мають отримати дозвіл в «комендатурі» на виїзд, а потім продемонструвати його на блокпості. Водночас в містах проводяться обшуки з метою викриття підпілля. 

Ворог посилює репресивну машину, сподіваючись, що депортація чи затримання місцевого населення припинять удари. 

Так, в Каховському районі (Херсонська область) окупанти провели рейд в помешканнях місцевих з метою перевірки техніки, в якій можна знайти листування з родичами, що передають інформацію в Україну.

Водночас росіяни заблокували село Титарівка (Луганська область) на виїзд та в’їзд та затримали десятки місцевих, підозрюючи їх в співпраці з ЗСУ. Зауважимо, що цей населений пункт розташований поруч з селом Половинкине, де окупанти також репресували місцеве населення.

Також зауважимо, що на ТОТ триває підготовка до мобілізації в межах «нової хвилі» призову до лав ворога. Наразі пропагандисти готують фундамент для закриття кордонів РФ та ізоляції країни. В регіоні планується призов власників російських паспортів, адже ніяких виключень для «нових земель РФ» в Кремлі робити не збираються.

В межах нової хвилі так звані кримські «університети»  отримали директиву –  відрахувати всіх студентів 3 – 5 курсів, які підпадають під мобілізацію, та мають академічну заборгованість. Також в Криму охоронні компанії розпочали підготовку «добровольців» на кшталт «казаків».

Водночас на Донеччині окупанти знімають мобілізаційну бронь з держслужбовців, а в Горлівці перед військкоматами вже поставлено план мобілізувати 2000 осіб. Для цього в місті вже зараз збільшена кількість патрулів.

Переглядаючи цей сайт, ви погоджуєтесь з нашою політикою конфіденційності.