Росіяни не можуть запустити в роботу жодного енергоблоку тимчасово окупованої ЗАЕС

Через відмову частини українського персоналу Запорізької атомної електростанції співпрацювати з окупантами, росіяни не можуть ані запустити, ані експлуатувати енергоблоки станції.

Окупанти заблокували доступ на станцію майже 1500 українським працівникам ЗАЕС, котрі відмовились отримувати російські паспорти й підписувати договір із фейковим АО «Эксплуатирующая организация Запорожской АЭС», повідомляє Енергоатом.

Така ситуація найкраще свідчить про легітимність “референдуму” та ступінь підтримки окупантів місцевим населенням.

Аби поліпшити власне становище, загарбники шукають для ЗАЕС «нових» атомників на території рф та готові розселяти майбутніх працівників у націоналізовані, а точніше — примусово забрані, квартири енергодарців, які виїхали з окупованого міста.

Проте ядерників не так багато на ринку праці й тому окупанти отримали дефіцит кадрів. Також запустити блоки заважає і поступова деградація спеціалізованого обладнання, яку росіяни спричинили через недотримання необхідного температурного режиму.

Натомість ворог продовжує  зводити укріплення і будувати військові споруди навколо енергоблоків та сухого сховища відпрацьованого ядерного палива (ССВЯП). Такі дії росіян є категорично неприпустимими та порушують всі наявні норми ядерної та радіаційної безпеки.

Нагадаємо, окупанти продовжують блокаду Енергодару. Окупанти тримають мешканців в місті заради того, аби використовувати їх, як живий щит. Виїхати з міста неможливо, росіяни нікого не випускають. За даними місцевої влади в місті заблокували близько 10-15 тисячі місцевих із 53 тисяч, які проживали до окупації.

Переглядаючи цей сайт, ви погоджуєтесь з нашою політикою конфіденційності.