Ручний гранатомет РПГ-7: як з нього стріляти

Ручний гранатомет РПГ-7 (індекс ГРАУ – 6Г3) призначений для боротьби з танками, самохідно-артилерійськими установками та іншими броньовими засобами ворога. Крім цього, він може використовуватися для знищення живої сили ворога, що знаходиться в легких укріпленнях, а також у спорудах міського типу.

Стрільба із гранатомета проводиться пострілами ПГ-7В і ПГ-7ВМ з надкаліберною протитанковою гранатою кумулятивної дії.

Найефективніший вогонь з гранатомета по танках, САУ та іншим цілям, що мають висоту 2 м і більше, на відстані прямого пострілу (310-330 м).

Не намагайтеся поцілити на велику відстань без досвіду. Прицільна

При пострілі із гранатомета від удару бойка по капсулю – запалювачу гранати запалюється пороховий заряд. Гази, які утворюються від згорання порохового заряду, надають гранаті обертального руху (за допомогою турбінки) і викидають її із каналу ствола зі швидкістю при стрільбі пострілами:ПГ-7В – 120 м/с, ПГ-7ВМ – 140 м/с.

Після вильоту гранати із каналу ствола відкриваються крила стабілізатора, відбувається зведення підривника і на відстані, що забезпечує безпеку стріляючого запалюється пороховий заряд реактивного двигуна.

При горінні порохового заряду реактивного двигуна внаслідок стікання порохових газів через соплові отвори утворюється реактивна сила і швидкість польоту гранати збільшується, досягаючи в кінці повного згоряння заряду 300 м/с. Надалі граната летить по інерції.

Внаслідок перерозподілу стартової (початкової) і маршової (від реактивного двигуна) швидкостей при стрільбі пострілом ПГ-7ВМ досягнуто покращання зовнішніх балістичних характеристик гранат.

При зустрічі гранати з перепоною (ціллю) п`єзоелемент підривника стискується, в результаті чого виникає електричний струм під дією якого вибухає електродетонатор підривника, а потім вибуховий заряд гранати. При вибухові гранати утворюється кумулятивний (зосереджений, спрямований) струмінь, який пробиває броню (перепону), вражаючи живу силу, руйнує озброєння та обладнання, а також запалює пальне.

При пострілі гранатомет віддачі не має. Це забезпечується витіканням порохових газів назад через сопло і розтруб патрубка ствола. Утворена в наслідок цього реактивна сила, направлена вперед, врівноважує силу віддачі, а дія порохових газів на передні стінки та на розширення труби викликає деякий рух гранатомета вперед (викачування), яке сприймається стріляючим малопомітно.

Відео інструкція з прикладами

Переглядаючи цей сайт, ви погоджуєтесь з нашою політикою конфіденційності.