Що таке саботаж та як себе не викрити

Саботаж – це один з найкращих методів спротиву ворогу і часто, ненасильницький підхід дієвіший за акції прямої дії.

Власне саботаж, якщо говорити про визначення, це свідома відмова від виконання, пряма протидія його виконанню чи свідомо недбале виконання. Часто саботаж ведеться в тилу окупанта з боку людей, які нібито погодилися на співпрацю з ворогом.

Про це в ефірі Національного телемарафону розповів представник Центру національного спротиву.  Як приклад він навів успішну операцію під час Другої світової війни.

«Керівник заводу Citroen, який на той час виготовляв одні з найкращих вантажівок, розумів, що в разі відмови від співпраці, його просто замінять на лояльного до окупаційної влади. Тому він вирішив співпрацювати з окупантами та вести саботаж. Директор та інші працівники заводу, які долучились до саботажу, просто змінили конструкцію так званого «масляного щупа». Він показував, що рівень масла в двигуні достатній, хоча насправді він був менший за мінімально необхідний. В свою чергу призводило до передчасного виходу з ладу двигуна», – розповів представник Центру нацспротиву.

Насправді методів та способів ведення саботажу надзвичайно багато. Тому ми запустили відео-проект, який допоможе тимчасово окупованим містам.

Переглядаючи цей сайт, ви погоджуєтесь з нашою політикою конфіденційності.