Слабкі місця російської бронетехніки

Щоб відкрити ефктивний вогонь по танку за допомогою наявного протитанкового засобу і швидко знищити, необхідно знати його вразливі місця. Основу танкового парку військ рф складають танки Т-72, Т-80, Т-90 та їх модифікації. На малюнку показано розміщення в цих танках палива та боєприпасів. Артилерійський запас знаходиться на дні бойового відділення і захищений дуже тонким нижнім листом борту.

Танк Т-80 (всіх модифікацій)

Знизу танк Т-72/Т-90 (всіх модифікацій);

  1. механізм заряджання/автомат заряджання;
  2. паливно-гільзовий бак стелаж;
  3. нижній лобовий лист корпусу – не захищає від РПГ;
  4. корма корпусу – не захищає від РПГ.

Танки Т-72БВ та Т-80БВ легко впізнати по великій кількості блоків динамічного захисту «Контакт-1» (коробочки) невеликого розміру, що покривають корпус та башту. Через це танк майже невразливий спереду для РПГ та ПТРК одинарної (не тандемної) дії.

Танки Т-72, Т-80, Т-90 більшості модифікацій мають однотипний захист, та аналогічне покриття блоками динамічного захисту. Тому знищення їх, за допомогою РПГ, виконується за єдиним принципом.

Нижче, кольором наведено їх вразливі зони. Найбільш вразливі зони червоного кольору. Нижній лобовий лист корпусу, борт нижче ДЗ та вище середини опорних катків, борт корми корпусу де двигун, люк з триплексом м/в, ведучий та направляючий катки, гарантовано вражаються будь якою гранатою. ПГ-7ВС та ПГ-7ВЛ додатково пробивають маску гармати. При обстрілі ззаду танк незахищений

Часткове пошкодження танка, поранення або смерть екіпажу, вихід з ладу агрегатів, пожежа.

Загоряння пального, порохових зарядів, вибух та гарантоване знищення танка. В червоному секторі знаходиться конвеєр автомату заряджання (АЗ) та паливний бак-стелаж з боєприпасами.

Вихід з ладу ведучого та направляючого катків, що призведе до зупинення танку та позбавляє його рухомості.

Вразливі зони Т-72БВ та Т-80БВ гранатами одинарної дії при обстрілі в борт

Вразливі зони Т-72БВ, Т-80БВ при фронтальному обстрілі

Вразливі зони танків Т-72БВ, Т-80БВ від гранат одинарної дії при обстрілі ззаду

Знання слабких місць бойової техніки є одним з елементів ефективної боротьби проти ворога.

Переглядаючи цей сайт, ви погоджуєтесь з нашою політикою конфіденційності.