Співпраця з ворогом – злочин проти Батьківщини

Центр національного спротиву закликає мешканців тимчасово окупованих територій уникати співпраці з ворогом, оскільки колабораціонізм може бути шкідливим для здоров’я. Якщо у Вас є інформація щодо таких осіб, повідомляйте її в чатбот єВорог https://t.me/evorog_bot.

Зробити це можна дуже швидко за кілька кліків:

У чатботі виберіть Повідомити про колаборантів;

Вкажіть їх геолокацію та додайте фото або відео (Якщо не вдалося зняти на камеру — надсилайте всі подробиці текстом);

Опишіть, чому ви вважаєте людину колаборантом та розкажіть, як саме вона допомагає та/або співпрацює з окупантами;

Детальніше щодо кримінально відповідальності за співпрацю з ворогом можна ознайомитись зі змістом законів, які стосуються колабораційної діяльності: № 5143 та № 5144.

 

Перелік осіб, в діях яких вбачаються ознаки колабораціонізму.

Оганесян Людмила Анатоліївна, 07.11.1968 р.н. Головний спеціаліст відділу освіти, молоді та спорту Дворічанської селищної ради. Після захоплення противником Куп’янського району Харківської області пішла на співпрацю з ворогом та була призначена керівником відділу з питань освіти, молоді та спорту місцевої окупаційної адміністрації. За наявними даними, Л. Оганесян примушувала місцевих вчителів до співпраці з окупантами та сприяла впровадженню у місцевих школах російської системи освіти.

 

Словинська Євгенія, 27.11.1995 р.н. Мешканка м. Мелітополь. Добровільно співпрацює із окупаційною адміністрацією рф. До окупації міста росією працювала вихователем у дитячому садку №9. Після окупації погодилась на пропозицію окупантів очолити дитячий садок №46. Впроваджує російську програму виховання у дошкільних установах. Приймала участь у т.зв. “референдумі” як голова “виборчої комісії” (вул. Гагаріна, буд.9а).

 

Ярчук Ангеліна Володимирівна, 01.02.1982 р.н. Мешканка м. Мелітополь. Доцент, викладач кафедри менеджменту Таврійського державного агротехнологічного університету. Після окупації міста росією погодилась на посаду “проректора” з міжнародних питань у т.зв. “Мелітопольському державному університеті ім. Макаренка”. Агітувала студентів та викладачів повернутись до університету. Учасниця пропагандистських відеосюжетів на російських ЗМІ.

 

Козиненко Тамара Олександрівна, 15.03.1956 р.н. Мешканка м. Мелітополь. Добровільно співпрацює з окупаційною адміністрацією рф. Пенсіонерка. У минулому – директор дитячої музичної школи №1. Після окупації міста росією погодилася знову її очолити. Просувала серед співробітників школи ідеологію “русского мира” та до отримання “паспортів” рф. Брала участь у підготовці до проведення т.зв. “референдума”.

 

Тікевич Світлана Вікторівна, 07.03.1980 р.н. Мешканка м. Мелітополь. Добровільно співпрацює з окупаційною адміністрацією рф. З родини колаборантів. Викладач державного навчального закладу “Мелітопольський багатопрофільний центр технічної освіти”. Після окупації міста росією погодилась на посаду заступника директора т.зв. “Мелітопольського професійного училища №1”. Брала активну участь в проведенні т.зв. “референдума”. Просувала серед співробітників училища ідеологію “русского мира”. Учасниця пропагандистських відеосюжетів російських ЗМІ.

 

Грінгауз Людмила Іванівна, 19.01.1948 р.н. Мешканка м. Мелітополь. Добровільно співпрацює з окупаційною адміністрацією рф. Пенсіонерка. Прихильниця “русского мира”. Приймала участь у т.зв. “референдумі” як голова дільничної виборчої комісії.

 

Замуруйцев Олексій Вікторович, 23.04.1963 р.н. Мешканець м. Мелітополь. Добровільно співпрацює з окупаційною адміністрацією рф. Кандидат історичних наук, доцент кафедри історії та археології Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького. Колаборант. Після окупації міста росією погодився на посаду доцента т.зв. “Мелітопольського державного університету ім. Макаренка”. Викладає відповідно до освітніх стандартів рф. Поширює серед співробітників “університету” ідеологію “русского мира”.

 

Клименко Олександр. Веде власний YouTube-канал: Александр. . Клименко, де розповсюджує фейки, російські наративи та заклики до підтримки окупантів на ТОТ сходу України. До окупації міста росією викладав у власному YouTube-каналі відеоматеріали з позиціями українських військ. Поширює інформацію про нібито розстріли цивільного населення військовослужбовцями полку “Азов”.

 

Пономарьова Ганна Василівна. До окупації м. Маріуполь росією – заступниця головного лікаря Маріупольської станції переливання крові. Після окупації міста добровільно погодилась на співпрацю з ворогом та продовжила працювати на станції. Приймала участь у т.зв. “референдумі”.

 

Клименко Олена Миколаївна. До окупації міста росією – завідуюча відділом зберігання та видачі компонентів крові Маріупольської станції переливання крові. Після окупації міста добровільно перейшла на бік ворога та продовжила працювати на станції переливання крові на посаді директора станції. Вивезла частину меблів та техніки зі станції до себе додому. Не видає людям трудові книжки, активно агітує за “русский мир”. Приймала участь у т.зв. “референдумі”.

 

Карпова Поліна Іванівна. До окупації м. Маріуполь росією – заступниця головного лікаря Маріупольської станції переливання крові з господарських питань. Після окупації міста добровільно вийшла на роботу на станцію переливання крові, погодившись на пропозицію Клименко Олени. Має сина, Карпова Сергія. Приймала участь у т.зв. “референдумі”.

 

Дяченко Ірина Вікторівна, 10.09.1971 р.н. До окупації м. Маріуполь росією працювала у відділі взаємодії  з роботодавцями міського центру зайнятості. Після окупації міста погодилась на співпрацю з ворогом та очолила центр зайнятості при окупаційній адміністрації рф.

 

Назаренко Ігор Петрович, 24.01.1964 р.н., колишній викладач, декан факультету “Енергетики та комп’ютерних технологій” Таврійського державного агротехнологічного університету (ТДАТУ). Пішов на співпрацю з окупантами, очолив деканат технічного факультету у т.зв. “Мелітопольському державному університеті ім. Макаренка”. Активно підтримував анексію територій України росією.

 

Грибачова Наталія Володимирівна, 09.06.1979 р.н. мешканка м. Мелітополь. Активно співпрацює з окупаційною адміністрацією. Була призначена головою т.зв. “дільничної виборчої комісії” (вул. Білякова, буд.105а).

 

Трубіна Марія Володимирівна, 29.07.1993 р.н., займала посаду головного спеціаліста Управління фізкультури та спорту адміністрації м. Мелітополь. Активно співпрацює з окупантами. Займає аналогічну посаду в окупаційній адміністрації рф. Використовувала спортивні заходи міста, а також форуми та наради для агітації за “русский мир”. Організовує участь команд міста у російських чемпіонатах.

 

Ковганко Андрій Анатолійович, 30.07.1970 р.н., колишній військовий льотчик. Останні 12-15 років виконував роль неофіційного помічника Балицького. Займається відновленням пошкодженої російської військової техніки на підприємствах родини Балицьких.

 

Стрельченко Денис Ігоревич, 21.10.1976 р.н., громадянин України. З 2014 року працює в органах окупаційної адміністрації рф на ТОТ Донецької області. Остання відома посада – т.зв. “заступник міністра праці та соціальної політики “днр”. Засновник громадської асоціації “АльтерКон” (спеціалізується на проведенні “круглих столів” та надаванні консультативних послуг).

 

Кравченко Віталій Олександрович, 02.05.1985 р.н., мешканець м. Каховка (Херсонська обл.). Добровільно співпрацює з окупантами, контролює захоплені АЗС “Амік-енергія” та “Авантаж-7”.

 

Федорук Сергій Петрович, 03.06.1991 р.н. РНОКПП: 3339108894. Паспорт: МР220779. Адреса: Каховський район, с. Сергіївка. Користується автомобілем марки “Toyota” (моделі “RAV 4”, чорного кольору, 2005 р.в., д.н.з. ВТ1551ВХ). Добровільно співпрацює з окупантами та контролює захоплені АЗС разом з Кравченко Віталієм Олександровичем.

 

Єременко Оксана Анатоліївна, 01.03.1978 р.н., проректор з наукової роботи Таврійського державного агротехнологічного університету (ТДАТУ), куратор низки магістерських програм. Нагороджена Орденом “За заслуги перед Запорізьким краєм” ІІІ ступеня. Добровільно пішла на співпрацю з окупаційною адміністрацією та була призначена проректором з наукової роботи у т.зв. “мелітопольському державному університеті ім. Макаренка” (діє на базі захопленого корпусу ТДАТУ).

 

Бурдакова Оксана Олександрівна, 06.10.1976 р.н., колишня викладачка Мелітопольської гімназії №6 (вул. Монастирська, буд.185). Прихильниця “русского мира”, підтримувала “Партію Регіонів” та “ОПЗЖ”. Продовжила викладати у зазначеному навчальному закладі за освітньою програмою рф. Приймала участь в зйомках російських пропагандистських сюжетів. Була членом “дільничної виборчої комісії” під час проведення т.зв. “референдуму”.

 

Пічка Оксана Сергіївна, 31.12.1984 р.н. Пішла на співпрацю з окупаційною адміністрацією рф. До окупації працювала заступником директора “Агентства розвитку Мелітополя”. Секретар “Клубу ділових жінок Мелітополя”. Має досвід роботи у банківській сфері. Прихильниця “русского мира”. Працює у структурі російського ПАТ “Промсвязьбанк”. Брала участь у створенні відділення банку у м. Мелітополь, здійснювала підбір персоналу.

 

Бекетова Світлана Сергіївна, 21.07.1973 р.н. Пішла на співпрацю з окупаційною адміністрацією рф. До окупації працювала вчителем російської мови у Ліцеї №9, м. Мелітополь. Після окупації міста росією продовжила працювати у школі. Викладає за освітньою програмою рф, заперечує існування українців. Критикує учнів за будь-яку українську інформацію у смартфонах. Погрожує дітям тортурами у “підвалі”.

 

Примітка*

!!!ВАЖЛИВО!!! Жоден громадянин України, не можу бути визнаним колаборантом, до набрання законної сили обвинувального вироку суду. Дана інформація поширюється з метою збору фактів можливої співпраці громадян України з окупаційною владою на тимчасово окупованих територіях ( документи, фото, відео, покази свідків ). Також, звертаємо вашу увагу на те, що не вся робота в ТОТ у комунальних підприємствах та адміністраціях є ознакою колабораціонізму, адже виживання вимушує людей до не популярних рішень. Саме тому, для визначення осіб причетних до колабораціонізму потрібні фактичні докази, до збору яких закликаємо всіх, хто володіє такими, або має доступ.

Переглядаючи цей сайт, ви погоджуєтесь з нашою політикою конфіденційності.