Спротив пропаганді. Апогей російського нацистського божевілля

телебачення, пропаганда

Російська федерація напередодні 9 травня традиційно робить все можливе, аби знецінити цю війну й використати її у своїх загарбницьких цілях. Центр національного спротиву підготував свіжий огляд брехні ворога.

Путінська росія є державою, де панує культ та війни, який кремлівська пропаганда створила з трагічних подій Другої світової війни. Замість того аби зробити висновки, росія возвеличує війну й запрограмувала своє суспільство постійно відтворювати її.

Відтак, сучасний росіянин нічого не знає про ту війну, адже москва досі не розсекретила документи того періоду. Фактично кремль годує своїх мешканців міфом, й будь-яке спростування цього міфу приймає ототожнює з нацизмом.

Тобто, у рф друга світова є релігією, де є зло – нацисти, добро – вони і єресь – “невірне трактування”. При цьому, росіяни відкидають роль у війні інших країн, адже за задумом кремля саме ця війна має виправдовувати будь-які дії рф. Навіть розв’язування війн проти суверенних держав.

Звичайно, що в системі, де війну використовують для початку нових війн, не може бути емпатії до жертв, адже ці жертви якраз потрібні пропагандистам для сакралізації й спекулюванні на трагедії. Тобто, росіян цікавить сам факт трагедії, а не доля цих людей.

Тому на тижні росіяни масово знущались з трагедії в Одесі 2 травня 2014, коли в результаті сутичок, які були спровоковані російськими агентами впливу, загинуло 48 людей.

Нагадаємо, тоді проросійські демонстранти атакували український марш, відкривши по ньому вогонь. Тодішня міліція не втручалась в ситуацію, в результаті проукраїнські демонстранти відтіснили російських провокаторів до будинку профспілок, де останні мали безстроковий мітинг.

Під час сутичок сталась пожежа, де загинули люди. Водночас пожежники не поспішали на допомогу, натомість постраждалим надавали допомогу обидві сторони конфлікту. Зауважимо на двох важливих фактах, серед загиблих є як проросійські мітингарі, так й учасники українського маршу. При цьому, саме учасників маршу було вбито першими, коли їх атакували російські провокатори. 

Водночас російська пропаганда автоматично записує 48 жертв в один табір й стверджує що всі вони згоріли живцем, тобто навмисно використовує трагедію й спотворює факти. По-друге, росіяни заявляють, що винних не покарали.

Та голова тодішньої міліції (а за версією) дмітрій фучеджі втік до рф, де спокійно мешкає досі й так – він досі не покараний. Голова ДСНС, який не давав команду пожежникам виїжджати на трагедію, владімір боделан втік в Крим, де навіть отримав посаду в окупаційній адміністрації. 

Це і є красномовний факт того, хто створив цю трагедію й тепер танцює на кістках померлих, аби створити привід для нових трагедій. 

Тепер як це подавали посіпаки кремля:

Євгеній баліцкій після цього пішов до Верховної Ради, спокійно сидів там 5 років й потім програв вибори до парламенту й пішов до Обласної ради. Проте він пише абсурдні й страшні речі, що над тілами знущались й добивали. Це і є щирий нацизм зрадника, який насолоджується чужими смертями заради своєї кар’єри. 

Його колега владімір рогов як завжди бреше, що ніхто не був покараний. Проте замовчує, що всі організатори дійства виїхали до рф. При цьому він пише про те, як люди несуть квіти до трагедії, натякаючи що це заборонено. Проте всі ці роки в Україні не забороняли вшановувати загиблих. 

Звертаємо увагу, що рогов пише про “кремацію України”, аналогічну тезу пишуть інші колаборанти, адже всі працюють по темниках з москви. 

Ось псевдожурналісти пропагандистської газети пишуть те саме, й додають що 48 людей загинуло від рук “правого сектору”, що є брехнею. Аналогічну тезу пише гауляйтер Донеччини дєніс пушилін і його луганський колега лєнід пасєчнік.

Ще одні російські “журналісти”, які видають з себе місцевих, взагалі заявили, що 42 людей загинуло у вогні й 6 були “добиті”. Це відверта маячня, вказує, що авторам сюжету взагалі не цікава трагедія, вони просто “відпрацьовують її”.

Херсонська окупаційна адміністрація також видала людиноненависницьку тезу про те, що людей добивали на вулиці й “забуває” про загинувших від кульових поранень учасників українського маршу.  

Крім спекуляції на одеській трагедії, росіяни розповідали на тижні, що в Україні нібито заборонено “9 травня”:

Взагалі-то, “георгіївські стрічки” заборонили носити, бо їх одягають сучасні нацисти, як окуповують інші держави. А ось 9 травня в Україні досі лишається вихідним днем (наразі ні, адже в країні воєнний стан) й ніхто не забороняє його святкувати. 

Іноді росіяни для просування своїх наративів використовують американських любителів легких грошей, чию брехню потім розганяють місцеві посіпаки Кремля:

Джексон Хінкл не є американським журналістом, він є російським блогерам за паспортом громадянина США. Ось типові його твіти:

Вищезгаданий владімір рогов на тижні цитував свого начальника – директора фсб ніколая патрушєва. 

Важко оцінювати пропагандистський потік свідомості, але ж головне, – демонізація Заходу. Проте виокремимо, що це все типове “загниваючий Захід” – наратив, який в СРСР роками розповідали пропагандисти. Особливо цікаві історії, про те, що мешканці ЄС мріяли б стати громадянами рф, враховуючи що за минулий рік з росії емігрувало до 800 тис. росіян.

Водночас рогов мріє про дефолт США:

Смішно читати мрії про дефолт, враховуючи, що рф оголосила дефолт ще у 2022 році. Ну а другим фактором є те, що в США технічний дефолт неможливий, адже виплата держборгу там прописана в конституції, а долар є найбільш конвертованою валютою у світі. Зазвичай в таких випадках США просто підіймає стелю запозичень. 

Також рогов й інші російські медіа поширили заяву Джеймса Хіппі – молодшого міністра оборони Великої Британії щодо “розкрадання Україною зброї, яку їй надають союзники”.

Пропонуємо вам глянути заяву Хіппі й переконатись, що він це не говорить. Посадовець говорить, що є рідкісні випадки, коли зброя, яку надають союзники, не потрапляє на передову. Про те він не говорить про перепродаж й тим паче Україною.

Ну й в кінці традиційно цинізм. Гауляйтер Херсонщини владімір сальдо поширив фейкове відео нібито з українського кладовища. На ньому жінка спокійною літературною мовою розповідає тези російської пропаганди.

Росіяни давно створили картинку, в якій не вони агресор, а війна це примха українців, а не життєва необхідність, аби нас не стерли з лиця землі такі як сальдо та його господарі. Сам сальдо, упиваючись смертями співвітчизників, говорить дві протилежні тези. 

Спочатку він звинувачує українську владу у війні, попри те, що саме росіяни оголосили війну Україні. У другій тезі він обіцяє захопити Україну. При цьому сальдо перекладає  вину за війну на жертву, – країну яку він сам зрадив.

Наступний огляд брехні росіян очікуйте на сайті ЦНС 14 травня.

Переглядаючи цей сайт, ви погоджуєтесь з нашою політикою конфіденційності.