Спротив пропаганді. Огляд ключових тез російської пропаганди за тиждень

Головною подією тижня у світі російської пропаганди стала смерть одного з апологетів брехні – кіріла стрємоусова. Проте менше російської брехні від цього не стало. Центр національного спротиву розібрав головні тези ворожої пропаганди за тиждень.

Наразі російська пропаганда стала сталою й більше працює на внутрішнього споживача. Фактично всі “держструктури” на тимчасово окупованих територіях займаються імітацією роботи й створенням уявного світу для російського читача.

Так, Кремль через окупаційні адміністрації, які не мають жодної легітимності, мобілізує свій внутрішній електорат на війну. За легендою місцева влада від імені пригнічених мешканців розповідає про злочини Києва, нацизм, та війну з усім світом. Водночас росіянам розповідають, що їх країна рятівник “знедоленого народу”.

Так, в масах ще більше закріплюється уявлення про світ, де на рф напали й ця війна є “священною”. Пропагандисти уникають будь-яких нейтральних формулювань по типу “ЗСУ” чи “влада України”, й не згадують про “СВО” та початок вторгнення. Просто будується світ, де ці землі завжди були російськими й захід руками українців напав на рф.

Єдиною відмінністю цього тижня була ностальгія колаборантів за СРСР через “святкування” 7 листопада жовтневого перевороту, адже пропагандисти знають, що ностальгія – найдорожча емоція. З цього й почнемо наш огляд:

СРСР

Красномовно вітали з річницею встановлення влади більшовиків в окупаційній адміністрації Херсонщини, де кожен департамент видавав своє трактування цим подіям.

В пенсійному фонді розповідали про перемогу пролетаріату над “режимом” тимчасового уряду. Дивно, що попри розвал СРСР росіяни досі використовують трактування радянського агітпропу.

А от міністерство цифрового розвитку окупаційної адміністрації взагалі розповіло про перемогу над капіталістами.

 “Міністерство охорони здоров’я” годувало своїх читачів маячнею про те, що рф зберегла наукові та медичні досягнення СРСР. Високий рівень – це 70 місце у світі за рівнем медицини й відсутність перспектив покращень через санкції у сфері фармацевтики, й відсутність російських ВНЗ в престижних рейтингах. 

“Злочини України”

Росіяни навмисно ігнорують той факт, що саме вони напали на Україну. Відтак війну подають виключно як збройну агресію України, яка атакує територію рф.

Так, на тижні окупанти розповідали про міфічний теракт українців, після якого вони відновили подачу води та електроенергії. Чому міфічний? Бо це єдине повідомлення про цей теракт на цьому тижні. 

Також російська пропаганда вдавалася до відверто цинічних заяв. Наприклад самопроголошений голова уряду “ДНР”, а за фактом один з гауляйтерів тимчасово окупованої Донецької області віталій хоценко звинуватив Україну в руйнуванні музею Куїнджі в Маріуполі. 

Також окупант звинуватив Україну в знищенні українських міст, хоча всі вони були зруйновані російською армією під час “звільнення”. Особливо це стосується саме Маріуполя. Музей був знищений 21 березня росіянами. Саме місто перебувало місяці під облогою росіян й Україна навіть фізично не могла його нищити.

Для “захисту від українців” росіяни нібито формують добровольчі батальйони. Зокрема з “бійцями” одного з таких зустрівся головний зрадник Запоріжжя євген балицький. 

Головною особливістю цього відео є те, що на ньому немає нікого самого балицького. Бо ніяких 600 добровольців немає, в іншому випадку їх би показали публіці, без балаклав. 

Нацизм 

Вже постійна рубрика нашого огляду є – нацизм. Ось працівник окупаційної адміністрації Запорізької області володимир рогов розповідає про русофобію в Україні.

Автор одразу вважає русофобію фашизмом, хоча це не тотожні речі. Та головне, автор навмисно підмінює причинно-наслідковий зв’язок. У 2014 році росіяни розв’язали війну в Україні через нібито “нацистів” при владі. Результатом цього стала “русофобія”, тобто відмова українців від ментальних зв’язків з російською культурою як елемент захисту країни. Зрадник же ставить захист українців як ознаку “фашизму”.

Загалом на тижні рогов дуже багато приділяв темі саме нацизму. Наприклад викладав в мережу сфабриковані листівки, які нібито видають партизани в Херсоні.

Хоча звичайно, що партизани ніколи б не сказали “уряд вашої країни”, але Херсон не є частиною рф. Щобільше, Україна воює не з путіним, а с з росіянами, які вдерлись до неї на територію. З “урядом” воюють лише окупанти типу гітлера та путіна, яким треба подавити спротив мирного населення. Мешканці Херсону не чинять спротив ЗСУ, а навпаки радіють звільненню міста.

Ще одним фейком рогова про нацизм є пост про нібито штраф за російську мову у 3400 грн для співробітниці ЖЕДу.

Та в Україні не заборонено говорити російською й це відомо зокрема мешканцям ТОТ. Тобто, колаборант відпрацьовує фейком по аудиторії рф. А штраф працівниця отримала за відмову обслуговувати українською мовою під час роботи. 

Бо закон гарантує кожному українцю право обслуговування державною мовою. Якщо людина не знає мови, вона в праві покликати іншого співробітника. За російську мову в законі не йдеться.

Ну й в цій війні з “нацизмом” росіяни програють, а отже пояснення цьому одне – росія воює проти всього світу.

Звичайно що доказів величезної кількості “найманців” рогов не надав. Просто для російської пропаганди важливо пояснювати поразки тим, що вони героїчно тримаються проти сильнішого ворога. А Україна не може бути сильнішою, бо це руйнує концепт “русского міра”, де росія є основною серед слов’янських держав. 

Покращення 

Аби не перевантажувати росіян негативом, пропагандисти розповідають про покращення, які несе російська окупація. Це своєю чергою має працювати вже й на мешканців ТОТ, адже має дати надію, що життя зміниться в кращу сторону ось-ось.

Як бачимо, пишатись окупантам особливо нічим. Відтак мелітопольська міська рада відрапортувала про встановлення відеокамер на ринку. А на Херсонщині пишаються завезенням “пільгового вугілля”.

Тим часом головний гауляйтер Донеччини денис пушилін годує мешканців регіону обіцянками про завод питної води. Сама ідея, що інвестор будує завод та подарує державі виглядає утопічно, проте на думку зрадника винні в цьому його підлеглі.

Цинічним є те, що при цьому колаборант пишається тим викраденням дітей до рф. ЦНС раніше описував чому це злочин. Детально за посиланням. В цинізмі та використання дітей для пропаганди не відстає від пушиліна й гауляйтер Луганщини – леонід пасєчнік. 

Так, він звинувачує Україну в війні, яку проти нас розв’язала рф. Не забув пасєчнік й розповісти про “нацистів”, через яких діти бачать цю війну.

Наступний огляд російської пропаганди очікуйте на нашому сайті 20 листопада. 

Переглядаючи цей сайт, ви погоджуєтесь з нашою політикою конфіденційності.