Спротив пропаганді. Огляд російської брехні за тиждень

Російська пропаганда є стовпом цієї війни й цього тижня продовжила свою нелюдську риторику аби виправдати знищення українців. Центр національного спротиву підготував новий огляд цинічної брехні на тимчасово окупованих територіях.

Головна доктрина російської пропаганди передбачає створення ідеї, яка заміщує собою реальність. Такою ідеєю є “русскій мір”, який протиставляється іншому світу й саме тому останній нібито планує знищити рф.

Факти ж нападу рф першою, або відсутність реальних загроз для Москви заперечуються. Для постійного утримання росіянина в такому світі кремлівські пропагандисти постійно емоційно накачують жертву, аби та не змогла зіставити факти й повернутись до реального стану речей.

Проте змінити реальність можливо лише, якщо ти контролюєш способи донесення інформації. Тобто в країні немає альтернативи крім тих тез, які росіянам вкидає кремль. На сьогодні російська пропаганда намагається завернути в свою віру українців, які живуть на ТОТ.

Для цього окупанти створюють інформаційну блокаду й натомість підключають мешканців до свого телебачення, створюють псевдомісцеві ЗМІ (які керуються ворогом) й блокують соцмережі, або взагалі відключають мобільний інтернет.

Проте головними пропагандистами, а отже й військовими злочинцями, на ТОТ є колаборанти. Останні не виконують управлінських функцій, а є лише масовкою виключно в пропагандистських цілях.

Так, офіційний телеграм окупаційної адміністрації Херсонщини поширює дописи депутатів держдуми.

Кастюкевіч мислить як пропагандист, тому для нього історія це наука про причини та наслідки й не вивчення процесів, а механізми промивання мізків. В такій парадигмі в нього є “американська” та “російська” історія. Остання передбачає лише ідейне трактування подій, а не дослідження процесів. До речі, Україна не змінювала історичну оцінку подіям другої світової ні до, ні після 2014 року. 

Окупанти на Запорізькій області переклали відповідальність за відключення газу на Україну й розповіли як вони з цим справляються.

Та згідно з нормами міжнародного права саме на окупантів лягає забезпечення цивільного населення комунальними послугами й Україна немає забезпечувати газом ТОТ. 

При цьому, губанова забула уточнити, що саме через російське вторгнення був пошкоджений газопровід в Маріуполі, який давав газ мешканцям Мелітополю та Бердянську. Тобто росіяни лише наприкінці зими виправили ситуацію, яку саму ж створили. 

На тижні ЗСУ нанесли удар по залізничному мосту між Мелітополем та Токмаком.  Гауляйтер євгеній баліцкій одразу назвав міст через який росіяни переганяють військову техніку – мирним об’єктом. Зауважимо, наразі пасажирський рух на цій ділянці відсутній. 

Щодо жертв, то російська пропаганда зняла купу сюжетів на цю тему, але в жодному з них немає навіть натяку на присутність людей на мосту, якихось ремонтних робіт чи імена жертв. 

На всіх цих відео про жертв лише говорить голос за кадром, немає свідків удару й залишків техніки й родичів. При цьому пропагандисти називають різні дані про поранених та загиблих, плутаючи кількість.

Російська пропаганда вже не приховує, що “добровольчий батальйон” імені судоплатова (радянський вбивця) насправді є терористичним угрупованням з найманців. 

Так, після сербів росіяни розповідають про “добровольців” з Туреччини. Зауважимо, що турок на відео добре говорить російською й схоже до Туреччини він не має відношення. Ці всі історії необхідні пропаганді аби продемонструвати “прихильність світу” до рф, на тлі ізоляції країни.

Цього тижня російська пропаганда потрапила в скандал. Перебуваючи в нацистському божевіллі головний гауляйтер Мелітополя галіна данільчєнко анонсувала повернення “історичних” назв вулицям міста.

Так, в переліку “нацистських ідеологів” потрапили герої другої світової Іван Петров та Амет-Хан Султан, академік Сергій Корольов, та навіть князь Ярослав Мудрий. 

При цьому данільченко не вказує, що у 206 році вона була секретарем мелітопольської міськради (тобто друга людина в місті після міського голови) й саме місцева влада була уповноважена проводити декомунізацію а отже назви цих вулиць це результат роботи самої данільченко.

Та найцікавіше в цьому, що згодом російська пропаганда почала писати, що це фейк й мова йде лише про Дмитра Донцова, який й народився в Мелітополі.

По-перше, Донцов вважав гітлера загрозою для України, а не вітав окупацію. По-друге, пост данільченко досі є в неї на її сторінці й трактувати їх не вірно важко. Там чітко сказано про повернення радянських назв всім вулицям, а не вулиці Донцова.

Загалом, аби росіяни не забували що вони воюють з “нацизмом”, один з гауляйтерів Запорізької області владімір рогов навіть поширив історію про 14 танків “Леопард” та 88 танків “Леопард-1”.

Насправді 14 танків – це необхідна кількість техніки для формування танкової роти, а 88 танків – це кількість готових для передачі машин вже зараз. Тому ніякої нумерології тут немає.

Крім цього рогов активно поширив конспірологічні теорії щодо винаходження компанією Pfizer штаму вірусу COVID-19.

Насправді людина з таким ім’ям ніде не згадується, крім цього відео. Проте ніякий гугл не видаляв інформацію щодо нього, зокрема відео можна переглянути на YouTube. При цьому на відео людина, яку називають виконавчим директором Pfizer не говорить навіть нічого кримінального, адже він заявляє що компанія намагається передбачити якою буде нова мутація аби підготуватись завчасно. 

Окремо зауважимо, що першим відео пошив журналіст FOX News Такер Карлсон – проросійський пропагандист й відомий антивакцинатор. Росія через своїх агентів впливу не вперше підтримує конспірологічні теорії змов, аби підірвати довіру населення до своєї влади. 

На тижні відомий своєю “економічною діяльністю” в фінансовій піраміді МММ денис пушилін, який сам себе називає очільником окупованих територій Донецької області, знову почав говорити про “загниваючий Захід”.

Насправді мітинги та прагнення до кращого рівня життя це атрибут вільного суспільства, де люди відстоюють свої права. Проте середня зарплата у Великобританії становить близько 3 тис. фунтів стерлінгів, а у рф ця цифра недотягує й до 800. За ВВП лише Лондон має трильйон доларів, що становить 50% від всього ВВП рф. Це все що треба знати про економічні знання пушиліна та його пропагандистські заяви. 

Самопроголошений голова “уряду днр” (окупаційна адміністрація на Донеччині) віталій хоценко знову розповів про “українську агресію”:

Типова історія, що українці самі підірвали будинки, коли виходили з міста, а не росіяни зрівняли його з землею під час “звільнення”, як роблять це зараз у Вугледарі чи Бахмуті. 

Проте перші удари по Волновасі росіяни почали завдавати 24 лютого й після цього місто було постійно під прицілом російських РСЗВ. Місто було в оточенні й під час ударів росіяни навіть не давали коридорів для евакуації. Звичайно, що хоценко це знає, але його роль брехати росіянам про війну, а не керувати чимось й аналізувати події.

Наостанок, як завжди, найбільш цинічна заява пропагандистів:

Росія, яка окупувала місто та вбила людей в бузковому гаю, тримала місцевих в катівнях й розганяла мітинги, росія яка викрала пам’ятники, розікрала музеї, лікарні та пожежні частини й наразі знищує місто постійними обстрілами виявилось ніколи не робила такого.

Наступний огляд російської брехні очікуйте на сайті Центру національного спротиву 12 лютого.

 

Переглядаючи цей сайт, ви погоджуєтесь з нашою політикою конфіденційності.