Спротив пропаганді. Огляд російської брехні за тиждень

Російська пропаганда продовжує будувати задзеркалля для мешканців тимчасово окупованих територій, наша з вами задача не дати їй перемогти. Новий огляд російської брехні – далі. 

На цьому тижні російська пропаганда займалась виправданням окупації, й сфокусувалась на “досягненнях” рф. При цьому ці заяви різко контрастували з заявами про “агресію України”.

Фактично Кремль проводжу практикувати дводумство, й поширює в соціумі дві протилежні тези: 

  • розквіт життя на ТОТ;
  • Знищення життя на ТОТ Україною.

При цьому, першопричину війни й хто приніс бойові дії в регіон замовчується. Фактично Москва створила на захоплених кризу й грабує регіон, проте людям пояснюють, що на території був застій й лише зараз він розквітає.

Вся ця картинка направлена на внутрішні регіони рф, аби війна в суспільстві лишилась популярною. Ключову роль в цій постанові відіграють колаборанти, адже вони імітують думки місцевих й до них більша довіра у пересічного росіянина.

Ось вадім ільмієв, який нібито відповідає за медицину в окупаційній адміністрації, розповідає про відкриття аптек в захоплених регіонах.

Він робить абсолютно брехливу заяву про накрутку в 700% в українських аптеках, але насправді в Україні є обмеження, яке не дозволяє аптекам робити надбавку більше ніж 25%, а чим дорожче препарат, тим ще менше гранично допустима надбавка.

Тим часом створене росіянами “змі”, яке заявляє, що воно нібито місцеве, розповіло про іноземних журналістів, які приїхали говорити “правду” й чомусь співати “катюшу”.

Єдиний “журналіст” якого протитрували в сюжеті є штефан натке. Насправді він голова берлінського осередку комуністичної партії й звичайно постійно відпрацьовує наративи Москви.

Також пропагандисти вдались до традиційного методу пояснення дій окупантів. Не секрет, що Москва планує знищити все релігійне життя на ТОТ, об’єднавши  всі церкви під контроль рпц.

Проте аби це не виглядало як захоплення, пропагандисти подають це як прохання місцевих й зробили заяву він структури, яка не має жодного юридичного статусу.

До речі щодо церкви. Зрадник владімір рогов знову видав фейковий документ й знову помилився в ньому.

Річ у тім, цей папірець який надрукували самі росіяни, нібито підписаний митрополитом Варсонофієм. Проте цей священнослужитель є архієреєм церкви Московського патріархату, а не ПЦУ чи Київського патріархату.  

Також на тижні рогов радів ракетному удару й запізненням потягів Укрзалізниці.

По-перше, зрадник заявив, що в пасажирських потягах перевозять особовий склад, що неправда. По-друге, у рф електрифіковано 50% залізниці, тобто так – в ржд активно використовують тепловози. Це нормальна практика в світі й чому цей факт видається рогову смішним – невідомо.

Ну й до теми. Окупанти відзвітували про 100 млн рублів допомоги наданому “Лугамаш” аби той почав виготовляти локомотиви..

Насправді йдеться про луганських тепловозобудівний завод який й працював на повну потужність до 2014 року, а потім був захоплений й розграбований росіянами. По-друге, така “допомога” не дозволить заводу повернути потужність, адже підприємство не має сертифікації для випуску локомотивів й комплектуючих, які до війни завозились з Німеччини.

Загалом на словах росіяни продовжують розповідати як вони перемагають весь світ у війні. Ось владімір сальдо заявив, що рф перемагає у боротьбі проти гегемонії США.

Насправді весь світ не мислить колоніально, як це робить гауляйтер. Тому це називається ресентимент – почуття ворожості до того, кого москва вважає причиною своїх невдач. А те, як росія перемагає гегемонію можна побачити на голосуваннях в ООН, коли навіть союзники рф не визнають окупацію українських територій.

В реальності росіянам нема про що звітувати, тому вони вигадують “перемоги”. Наприклад заявляють про курортний сезон.

По-перше, ці заяви контрастують з заявами про постійні обстріли цивільних з боку ЗСУ. По-друге, не буде при рф туристичного сезону, з тої причини, що всі ці захоплені бази заселені російськими солдатами й більшість цих зон закриті для відвідування, адже окупанти не довіряють українцям. 

Також окупанти похвалилися спортивним турніром в Енергодарі, нібито проведеним вперше за 4 роки.

Насправді достатньо погуглити й побачити, що турніри в Енергодарі відбувались. Зокрема боксери грали у футбол ще у 2021 році. А перед повномасштабним вторгнення рф у місті був турнір саме з боксу.

Та найголовніше, спорт у місті рф не здатна розвинути, бо росія виключена зі спортивних змагань, адже перебуває в ізоляції. Достатньо просто подивитись на стан спорту в Донецьку, Луганську чи Сімферополі аби зрозуміти, що спорт в окупації не розвивається.

Ну й наостанок маємо дві цинічні історії від пропагандистів:

Використовувати дітей для російських пропагандистів стало нормою. Проте зауважимо, що заява про українську агресію в Маріуполі абсурдна, бо місто було і є українським й Україна ніколи не бомбила його, на відміну від російських військових, які 24 лютого 2022 взяли місто в оточення й бомбили його до травня. Знищивши десятки тисяч мирних мешканців.

Ну найбільшим абсурдом є історія двох окупантів, які добровільно пішли вбивати людей в іншу країну.

Чомусь вони, живучи у рф відчули “трагедію майдану”.  На відео один з окупантів говорить, що йому було 14 років й він дивився на протести в чужій країні й мріяв про “побєду русского мира”. Тобто, протести в іншій країні в нього викликали бажання її захопити та вбити місцеве населення. Саме це пропагандисти подають як історію, до якої глядач має відчути емпатію.

Наступний огляд брехні російських пропагандистів очікуйте на сайті Центру національного спротиву 19 березня.

Переглядаючи цей сайт, ви погоджуєтесь з нашою політикою конфіденційності.