Спротив пропаганді. Огляд російської брехні за тиждень

На тижні російська пропаганда масштабувала обвинувачення в нацизмі на весь світ та відверто спекулювала на історичних сучасних трагедіях. Огляд російської брехні – далі.

Ні для нікого не секрет, що російська пропаганда використовує історію, як один з механізмів спотворення реальності. Попри те, що історія – це про причини й наслідки, вивчення процесів протягом історії й плин часу, кремль постійно апелює до минулого як до постійного й вічного.

Друга світова в рф давно перетворилась в культ, за яким перемога в тій війні дає росії виключне право на істину. Саме тому в сучасній рф не вивчають процеси й не досліджують першопричини тих чи інших подій. Історія для росіян має єдине трактування, яке дає їй партія.

Відтак росіяни ніколи не здатні робити висновки з війн, адже живуть в її культі. Якщо жити в війні, то необхідний ворог. Російська брехня на тижні активно спекулювати на трагедії в Хатині, масштабуючи безпідставні звинувачення в нацизмі на весь світ.

 

 

Перше, про що забувають говорити російські гауляйтери, що трагедія в Одесі почалась з нападу російських радикалів на український марш. Друге, про що мовчить пропаганда, що українська сторона не лише допомагала рятувати людей, а й те, що один з організаторів трагедії дмітрій фучеджі, який на той час очолював мвс у місті, після цього втік до рф, де його не судили, а навпаки – дали громадянство.  

Також окремо варто зауважити, що в Україні немає жодної памятника чи вулиці в честь батальйону СС “Дірлевангер”, який й вчинив масове вбивство в Хатині. Загалом особливо цинічним є пост євгенія баліцкого. 

Головний зрадник Запоріжжя розповідає про “київський режим” й забуває, що він у жовтні 2014 року, тобто після 6 місяців подій в Одесі виграв вибори й ще 5 років був народним депутатом в “нацистському режимі”.

Фейкове аналітичне медіа взагалі заявило, що зараз “колективний захід” вбиває за національною ознакою.

Як приклад, пропагандисти навели приклад Сирії, куди вдерлась саме рф й застосувала хімічну зброю. Мешканці Сирії масово втікали саме до країн колективного заходу, де їх не вбивали за “національною ознакою”. 

Пропаганда просто спекулює на трагедії й ототожнює її з кожною війною. Хоча жодного геноциду й фактів масових вбивств в цих країн у виконанні військових НАТО немає. Водночас саме зараз рф нападає на інші країни й колишній президент робить відверто нацистські заяви.

Й ті ж сами “журналісти” цю заяву смакують. Це і є обличчя російської пропаганди, яка робить безпідставні звинувачення в тому, що робить сама рф.

Ще однією річницею, яку смакувала російська пропаганда на тижні стала річниця початку операції “Союзна сила”. Так, російська пропаганда відреагувала на постачання Україні снарядів зі збідненим ураном.

По-перше, одразу прокоментуємо брехню російського посла. Немає жодного підтвердження його слів щодо наслідків застосування снарядів зі збідненим ураном в Югославії. Навпаки, є доповідь ООН, яка таких не виявила. Тобто посол рф брехун.

По-друге, така зброя не є забороненою і є на озброєнні самої рф. Інша справа, що такі снаряди є дуже дорогими і у рф їх обмежена кількість. Саме то пропагандисти ворога влаштували істерику. Ну й щодо подій в Югославії. Це жахлива сторона сербської історії, але росіяни забувають, що до того офіційний Бєлград влаштував геноцид в Боснії й в Косово, й саме тому НАТО мусило реагувати. 

По-третє, нормальна людина робить висновки з трагедії, а не наслідує їх. В одному Маріуполі від бомбардувань армії рф померло в 8 раз більше ніж в Белграді, та це чомусь для пропагандистів не трагедія. 

Загалом весь цинізм пропагандистів добре видно на історії х обстрілом росіянами Запоріжжя, який відбувся на тижні.

Владімір рогов, який є уродженцем Запоріжжя, відверто бреще на російську публіку про обстріли його рідного міста. Насправді якби зрадник показав все відео, то видно що ракета влітає в бік будинку (яких там два, а не один) з боку позицій рф. Тобто ракета летіла вздовж Дніпра. На фото видно наслідки удару.

Також на тижні окупанти згадали тему біолабораторій США.

Загалом, всі легенди російського агітпрома про біолабораторії побудовані на програмі США зі зменшення біологічної загрози в Україні, в межах якої американці модернізують лабораторії в Україні. Адже після розпаду СРСР в Україні залишилося багато небезпечних біологічних зразків, й саме щодо їх

Проте програма діє в Україні з 2005 року, й при Януковичі від неї не відмовились. Ця програма не є секретною й про неї можна почитати на сайті посольстві США в Україні. Все інше взагалі важко коментувати.

Також на тижні кремль мусив реагувати на визнання владіміра путіна воєнним злочинцем.

Маємо типове віддзеркалення, коли злочинець звинувачує у своїх злочинах жертву. Виходить, що рф роками мовчала про “злочини” й тут вирішила говорити про це публічно. 

Сам злочинець також не відмовляє собі в пропаганді й говорить відверту брехню на камеру. 

Насправді до Африки транспортували 11% зерна, який було вивезено через коридор. Найбільше вивезено до Азії – 48%, а до ЄС – 40%. Також варто зауважити, європейські країни часто купують зерно для програм помоги Африці. Крім того, Україна завжди експортувала зерно більше до країн Азії.

Ну й якби путін мав би знання як працює економіка, то взагалі не підіймав би цієї теми. Адже навіть дефіцит зерна в ЄС чи Азії призводить до дефіциту зерна в Африці й його здорожчання у світі.

Також росіяни традиційно займались обіцянками. Ось владімір сальдо, який називає себе “губернатором Херсонської області” досі розповідає про будівництво міста на Арабатській стрілці.

Ми вже писали, що єдиний об’єкт який росіяни видають за будівництво міста – є недобудована клініка, в якій вони знімають пропагандистські відео. 

Донецький гауляйтер дєніс пушилін розповів про відбудову маріупольського порту.

Про це Центр національного спротиву готував окремий матеріал. Порт працював добре до моменту, поки рф його зруйнувала. Якщо ви хочете дізнатись майбутнє порту Маріуполя, то треба подивитись на порти Криму. У 2012 році місцеві порти перевантажили 11 млн тонн вантажів, у 2018 році 4 млн тонн, а у 2020 році вже 862 тис. тонн. Це все проти 6 млн тонн одного порту Маріуполя, до “звільнення”.

Ну й цинічна обіцянка наостанок. Росіяни розповіли про плани економічного розвитку на базі 1500 об’єктів, які “кинули господарі”.

Тобто, окупанти будують плани на захоплені підприємства, власники яких втекли від окупації. При цьому називають грабіжників “інвесторами”. Та головне, це і є – “економічний розвиток” в мисленні Москви: відняти й поділити. 

Наступний огляд російської пропаганди очікуйте на сайті ЦНС 2 квітня.

Переглядаючи цей сайт, ви погоджуєтесь з нашою політикою конфіденційності.