Спротив пропаганді. Огляд російської брехні за тиждень

Російська пропаганда на тижні героїзувала вбивць, спотворювала факти й ігнорувала реальність, тобто робила все те, що робить завжди. Огляд російської брехні – далі.

Сучасні російські еліти мислять імперіалістичними мірками й не визнають право на незалежність країн, які вони вважають “своїми колоніями”. Про це фактично між строк вказано у новій концепції зовнішньої політики рф, яку напередодні презентував кремль. 

Саме про це говорив на тижні також говорив владімір путін, коли звинувачував Захід в організації “кольорових революцій”. Тобто, фактично у зміні влади в країнах, де рф розставляла своїх васалів. Розуміння, що такі процеси можуть статись спонтанно і є наслідком правління цих васалів в голову путіна не приходить. 

Для російської пропаганди всі події в України – агресія проти рф, адже України в її світі не існує. Тому допомога Заходу подається як перешкоджання імперському праву росії “розбиратись з колоніями”. Й що головне, для пересічного росіянина ця картина світу лягає в його сприйняття цього світу й не викликає запитань.

Відтак, росіяни зараз живуть в суспільній параної, де повсюди вороги, які заважають росії розвиватись. Розвиток росіяни виміряють саме у квадратних метрах їх країни, адже це єдине в чому росія перша у світі й що дає росіянину привід пишатись вітчизною. 

При тому пропаганда дозволяє росіянину жити в комфорті з совістю, адже не дає усвідомити той факт, що його країна агресор, яка несе смерть сусіднім країнам. Навпаки, кремль створює реальність, де рф несе людям свободу й покращення.

Ось про це говорить міжнародний злочинець путін:

Те, що путін називає “абсолютною більшістю” у світі називається анексія. На захоплені землі заїхали російські військові, танки, поліцаї, які призначили якихось людей “головними” й ті провели імітацію референдуму без спостерігачів, дільниць і явки місцевих мешканців. При тому, що міжнародне право забороняє такі речі. 

Все інше на цю тему – заговорювання проблеми й немає відношення до суті. Тим більш, якщо там така велика підтримка рф, то чому росія закрила виїзд населення до вільної України, й чому росія вимушена звозити туди лікарів, педагогів, будівельників й поліцаїв замість місцевих?

А ось путін звітує про “покращення”:

До 24 лютого 2022 року в цих регіонах не треба було нічого відновлювати, поки російська армія не зрівняла з землею цілі міста як Маріуполь, Лисичанськ, Сєвєродонецьк, Волноваха й інші. 

Будівництво доріг, дитсадків, шкіл й будинків були там в мирному житті (за виключенням окупованих районів Донеччини, Луганщини та Криму у 2014 році) до 2022 року. Росія не принесла цим землям “відбудову” – лише війну. 

Не останню роль в промивці мізків росіянам відіграють гауляйтери. Люди, яких кремль називає керівниками “областей”, і які нібито від імені цілого регіону публікують написані їм в москві тексти.

Ось владімір сальдо, який за легендою очолює Херсонщину, доводить, що він є типовим імперіалістом. 

Важко коментувати його церковні висловлювання, адже московська церква не є синонімом – “православна” й навпаки фактично перебуває в схизмі до вселенського патріарха. Тому лишимо ці всі слова про “канонічність” його підписникам.

Проте наголосимо на тому, що сальдо заявляє, що українці винні у війни з росіянами, попри те, що саме рф напала на Україну. При цьому, він вказує, що Заходу потрібні ресурси “без яких їм не вижити”. Тобто типове колоніальне мислення.

Та реальність в тому, Захід чудово живе без російських ресурсів. Адже сальдо важко уявити, що у світі ще є безліч країн з нафтою та газом. А от ринків збуту не так багато. Не кажучи вже про те, що росія роками й продавала ці ресурси на Захід, адже немає сенсу їх накопичувати.

Відтак, тепер у рф дефіцит бюджету за три місяці склав 4 трлн рублів, а доходи від продажу енергоресурсів впали на 50%. Водночас паливної кризи в Європі немає, а сховища заповнені. Сальдо ж розповідає про “душі”, “канонічність” й інші пропагандистські речі. 

Ще одним вільним трактуванням пропагандиста сальдо стали судження про Білорусь та Україну:

Зауважимо, що в обох дописах манкурт приписує себе до росіянина, а про українців пише як про чужу націю, хоча все своє життя він провів в Україні. Й був навіть депутатом міської ради Херсону з 2015 по 2019 рік, тобто при “кровавому режимі”. 

Проте до відома сальдо, середня зарплата у грудні 2022 року в Україні скала 641 долар проти 568 доларів в “успішній Білорусі”, й 712 долари у рф. При цьому, що в Україні з 2014 року триває війна, яку розв’язала рф. Це все що треба знати про оціночні судження сальдо. 

А звинувачення України в тому, що вона мусить звертатись за допомогою до Європи, коли на неї напала рф – це типове звинувачення жертви в самообороні. Проте економіка України демонструвала до війни зростання, а не “розвал”. І звичайно, що коли на тебе нападають, то єдиним курсом країни є самозбереження.

Тим часом окупанти коментували спроби ліквідації максима зубарєва – гауляйтера Якимівки (Мелітополський район), який з важкими пораненнями перебуває у лікарні.

Народний депутат України до 2019 року євгеній баліцкій, як й сальдо, продовжує розповідати росіянам про “режим”, який забрав “мирне життя” у регіону. Проте чомусь мирне життя”режим” забрав лише там, куди вдерлась російська армія. Й саме де є російська армія, там є згвалтування, репресії, катівні й тд. Бо всі речі роблять окупанти. 

А Мелітополь спокійно жив до 2022 року, як й Маріуполь, Бахмут, Ізюм, Херсон й тисячі населених пунктів, які нищать росіяни. Не було там ні воєнних злочинів, а сам баліцкій не мав проблем. Проте потім з’явився “режим”. Це і є найбільший логічний баг пропаганди ворога, – всі злочини “нацистів” з’являються після 2022 року. 

Ну й наостанок баліцкій цинічно згадав Ізраїль. Проте Ізраїль не нападає на країни, а обстрілюють його бойовики “ХАМАС” та “Хезболла”, яких підтримує рф й не вважає терористичними організаціями, адже сама рф – визнана країна-спонсор тероризму, яка також регулярно обстрілює Україну. 

Помічник баліцкого владімір рогов взагалі почав грати на теорії змов. Нібито самопроголошений сільський голова мав виступити перед російською агентурою й донести “правду” й тому був ліквідований.

Іронія в тому, що в рф немає підтримки в ООН. Є лише право вето, яке дозволяє їй блокувати всі резолюції на підтримку миру в регіоні. Абсолютна більшість країн ООН не визнає анексію територій України й зубарєва слухати не будуть.

Особлива варто уваги “режими Порошенка та Зеленського”, які змінюються. У рф є “всім народом любимий путін”, який керує країною 23 роки, й фактично однопартійна система. В Україні є різні президенти й багатопартійна система, але “режим” у нас. Це типова проєкція від пропагандиста.

Щодо ліквідації терориста владлєна, то майже всі колаборанти написали в честь нього пропагандистський реквієм. 

От баліцкій вважає, що загинути під час пиятики – це “в бою”, й одразу вже знає хто його вбив. При тому, усі гауляйтери проходять повз малої деталі. 

Владлєн – звичайний розбійник й вбивця, який втік з в’язниці й став героєм серед бандитів на Сході, які зрадили батьківщину. Та про те, що до 2014 року татарський сидів в тюрмі за пограбування банку, звідки просто втік – всі мовчать.

При цьому, рогов взагалі обурюється, що весь світ сміється з ліквідації злочинця.

Порівнювати татарського з Кеннеді важко, але напевно варто розуміти, що владлен – злочинець і йдеться саме про ліквідацію, рогов же наводить в переліку мирних жителів. По-друге, російські пропагандисти регулярно розповідають про ядерні удари по Європі, що набагато гірше карикатур.  

По-третє, варто ще раз нагадати, що TIME не лише гітлера та Зеленского визнавав людиною року, а й Сталіна та Путіна. Якби рогов не співпрацював би з російськими спецслужбами, то за такий меседж вже б сидів у в’язниці. 

Гауляйтер Луганщини лєонід пасєчнік визнав те, що всі й так знають. Саме росіяни і їх п’ята колона розхитала війну на Донбасі. 

Цілий пост про те, як вони захопили будівлю СБУ виступаючи проти “антинародної політики”. Тобто, роками російська пропаганда розповідає про беззбройних мітингарів проти яких пішли танки. А виявилось, що активісти “русской вєсни”, які керувалися росіянами перші захопили будівлю силовиків.

При цьому гауляйтер заявив, що СБУ це “оплот українських силовиків”, хоча сам до 2014 року був підполковником СБУ. Тобто, сбушник-зрадник розповідає про своїх колег, що вони націоналісти, а він з диверсантами – народ Донбасу. 

Також на тижні російські посіпаки “святкували” річницю створення терористичної організації “днр”:

Нагадаємо знову, євгєній балікцій до 2019 року був народним депутатом “режиму”, аж поки не програв вибори. Факт два, роками бойовики в Донецьку розповідали про “незалежність”, а тепер вже розповідають про шлях до приєднання до рф. 

Факт третій, пасєчнік називає мешканців “братнім народом”. Ніколи в історії не було поняття народу Донбасу, адже там проживали українці, росіяни й інші етноси, які не вважали себе окремим народом. Це лише в пропагандистській уяві мешканці захоплених районів стали двома різними народами, але без своєї окремої культури, мови й фольклору. 

Останній факт. 13 березня у Донецьку російські сепаратисти напали й вбили трьох місцевих. Це перші жертви війни на Сході. Пушиліну, пасєчніку й баліцкому варто по іншому ілюструвати ті події, а саме з фото мітинга мешканців Донецька у 2014 році на який напали російські бойовики.

Проте гауляйтери, яких призначили на посаду у рф, й чия влада тримається на російських танках, відверто брешуть, бо це їх єдині посадові обов’язки. 

Повертаємось до фейкових покращень, які несе росія на загарбані землі. Ось псевдомісцеве видання “замедіа” збрехало щодо зерна:

Річ у тім, що це росіяни на ТОТ створили нібито державного оператора, який фактично грабує фермерів. Всі аграрії в регіоні мають продавати зерно одній структурі за визначеною ціною, яка потім перепродає зерно за ринковою й забирає собі залишок. 

В Україні такого немає, кожен продає зерно кому хоче. Станом на зараз ціна за тонну становить від 6 до 8 тис. гривень, тобто від 13 до 17,3 тис. рублів (курс 2,17). До повномасштабної війни ціни складали близько 9,7 тис. грн (26 тис. рублів; 2,7 курс). Тобто медіа просто цинічно бреше й видає грабунок фермерів за покращення. 

Якщо ж маніпулювати з числами не виходить, то росіяни просто роблять фейкові документи.

Так, росіяни поширили документ, що нібито СБУ в Херсонській області наказало вбивати військових, які не йдуть на передову. Насправді такого наказу немає й не може бути,з тої причини, що Україна правова держава. Фейк вже прокоментувала місцева влада

Також псевдоканал “таврія” анонсував приїзд відомого російського пропагандиста патріка ланкастера до Нової Каховки: 

Світові ЗМІ пишуть неправду, а от патрік, який до 2014 року не був журналістом (немає підтверджень його зворотнім твердженням), бачить правду. Щоправда, патрік живе на тимчасово окупованих районах Донеччини багато років, й навіть родину туди перевіз, й вся його задача це поширювати фейки про війну на аудиторію США.

Гауляйтер Донеччини дєніс пушилін знову говорить про “загниваючий Захід”:

Напевно експерт за американської політики пушилін не знає про систему праймеріз й існування Рона Десантіса, який є головним конкурентом, аби представляти республіканців на виборах проти демократів. 

По-друге, розкол в суспільстві – це демократія, коли люди мають різні думки й не потрапляють за іншу думку до “підвалу”, як уявляє собі царювання пушилін. Ну й щодо віку, то владміру путіну 70 років, секретарю рнбо рф ніколаю патрушеву – 71, міністру МЗС рф сєргєю лаврову – 73, міністру нападу сергію шойгу – 67, директору фсб алєксандр бортнікову – 71, голові ради федерації валєнтінє матвієнко – 72. То, які похорони анонсує пушилін?

Ну й наостанок приклад брехні від вищезгаданого владіміра сальдо:

Звичайно, що якщо оголосити війну, взяти місто в окупацію й після втечі регулярно обстрілювати, то населення міста зменшиться. Наразі в Херсоні мешкає 100 тис. проти 330 тис. до 24 лютого.Та чому сальдо не демонструє відео міста 23 лютого 2022 року? Або навіть, яке воно було “живе” при окупації рф? Чому міста України, які розташовані далі ніж дальність російської артилерії наповнені життям? Напевно тому, що сальдо звичайний брехун. Ну й наголосимо, що зрадник знову називає українське місто в якому він був міським головою й депутатом – “окупованим”. Хоча на всіх мапах світу воно було, є і буде українським. 

Наступний огляд брехні російських пропагандистів очікуйте на сайті Центру національного спротиву 16 квітня.

Переглядаючи цей сайт, ви погоджуєтесь з нашою політикою конфіденційності.