Спротив пропаганді. Огляд російської брехні за тиждень

Російська пропаганда вже повністю моделює “захисну війну”, майже не згадуючи з чого вона почалась. Таким чином ворог хоче мобілізувати більшу кількість населення, адже популярність війни серед росіян падає. Центр національного спротиву підготував новий огляд ворожої пропаганди на тимчасово окупованих територіях.

На початках війни кремль викидував велику кількість тез аби сплутати стороннього глядача й продемонструвати “неоднозначність ситуації”. Та програвши інформаційну війну за кордоном й в Україні, ворог сконцентрувався на внутрішньому ринку.

До проведення “референдумів” росіяни ще довго імітували підтримку з боку місцевих окупації, аби ця війна не носила загарбницький сенс, а мала більш “визвольний” характер. 

Зараз же російська пропаганда розірвала остаточно причинно-наслідкові зв’язки в цій війні й апелює лише до емоцій. Майже вже немає згадування про повномасштабне вторгнення, гауляйтери вже майже не згадують як було “при Україні”.

Тепер пропагандисти живуть “одним днем” в якому росія завжди контролювала ці території, місцеве населення росіяни за замовчуванням, а ті хто не згодні – купка диверсантів. 

В такому світі гауляйтери не призначені окупантами ставленики, а цивільні політики, які розповідають про те як потерпає їх регіон від “захватчіков”. Росія обороняється від України, при цьому воює рф не з українцями, а з “бойовиками” та “нацистами”, яких фінансує НАТО.

Й так було завжди, адже повномасштабного вторгнення не було, як й відступу на півночі, Харківщині чи в Херсоні. В такому світі російська армія герої, які тримають оборону проти київського “режиму”.

Кремлю вдалось звузити свою пропаганду до чорно-білого сприйняття ситуації з боку жертв цієї брехні. Українці – зло, росія творить добро.

Нацисти

Ось чудовий приклад російської пропаганди з боку головного гауляйтера Запоріжжя євгєнія баліцкого та його заступника владіміра рогова. Баліцкій пише про “нацистів”, що цілять в комунальну та цивільну інфраструктуру.

Щоправда, доказів не надає. А ось його заступник радіє знищенню електропідстанції в рідному для нього Запоріжжі.

При цьому рогов продовжує розповідати росіянам про “високоточні крилаті ракети”, які не несуть шкоди.

Попри десятки кадрів влучання саме російських ракет в житлові будинки, ТРЦ та інше. Бо росія не та країна, яка здатна виготовляти щось високоточне. Адже для цього треба технології, яких у рф немає. Тому, звичайно, що рогов знає що пише неправду, але за правду йому не платять.

Також рогов розповідає про те, що Україна готувала теракт на ринку Мелітополя.

Навіщо? Щоб налякати людей прифронтового міста? Ця ідея абсурдна й потрібна російським прихвосням аби розповідати про “терористів”, які, щоправда, не вчиняють теракти.

Ну й на додачу окупанти святкували день своєї морської піхоти. Ось рогов розповів міфічну історію про Бердянськ та знову як мантру проговорив, що Україна використовувала людей як живий щит в Маріуполі.

Проте місто було в облозі росіянами, не можливо обстрілювати місто, коли ти в облозі й тим більше тримати людей там. Не кажучи, що бойові дії в Маріуполі розпочали росіяни, Україна контролювала це місто завжди й не влаштувала там ніяких чисток, репресій й інше, що тепер окупанти приписують. 

Це головна логічна хиба росіян. Жоден російський пропагандист не може пояснити чому Україна почала “терор цивільного населення” лише після початку нападу рф. Що заважало це робити раніше? Відповідь проста – ніяких злочинів Україна не робила й не робить, натомість росіяни приписують нам свої злочини.

Тим часом головний зрадник Херсощини владімір сальдо погрожує Україні трибуналом.

Зокрема гауляйтер розповів вигадану історію про керівника човникової станції, якого “розстріляли нацисти”. Проте його затримала СБУ й він живий, та чекає суду за добровільне транспортування російських військових. Ну а сальдо якраз чекає трибунал про який він так мріє.

А ось так пропагандисти Кремля розповідають про репресії проти українців.

Жили люди все життя в Україні, потім їх окуповують, затримують військові чужої країни й розповідають про “зраду Батьківщину”. Так виглядає сюрреалізм.

Покращення

Тепер поговоримо як стало краще жити, коли твої міста захопили окупанти.

Дуже важливо аби юнаки несли прапор “сильної держави” заявила самопроголошена мер Мелітополя галіна данільчєнко. Іронія в тому, що пропагандистський шабаш окупанти провели в ДЮСШ, яку масштабно реконструювали у 2021 році. Тобто “сильна держава” – це коли ти йдеш війною на сусіда й влаштовуєш постановочне шоу в захопленому новому спорткомплексі.

Пропагандистське медіа, яке створили окупанти на Запоріжжі, розповідає дивні речі. Мовляв, люди масово повертаються в прифронтове окуповане місто Василівка.

Тобто, голова окупаційної адміністрації області розповідає як Україна бомбить регіон, а виходить, що люди повертаються. Ці тези явно суперечать одна одній, але обидві брехливі. До речі, колаборантка забуває нагадати, а чому люди взагалі залишили “звільнене місто”.

До речі, знаєте чому росіяни звозять своїх вчителів на ТОТ? Думаєте аби русифікувати наших дітей й тому, що місцеві не бажають працювати з окупантами?

Вони приїхали аби зменшити дефіцит знань про рф, який лишила Україна. Тобто Україна не достатньо вчила своїх дітей історії та культурі рф. 

Самопроголошений прем’єр неіснуючої республіки “днр” (так росіяни називають окуповані регіони Донецької області) віталій хоценко розповів про “повернення нормального життя” в Маріуполі.

Так, в місті відкрився продуктовий магазин. Тут навіть немає чого коментувати. Просто знищене місто й відкриття продуктового магазину. До речі, вищезгаданий сальдо повідомив, що в Маріуполі вже не буде промисловості, а буде туризм.

Тим часом студенти в Луганську отримали від окупантів подарунки, а саме “Ниву” й канцтовари.

Ці покращення добре ілюструють те, в що Москва перетворила тимчасово окуповані території, де керівництво звітує про відкриття продуктових магазинів та канцтовари для студентів. 

Класична історія

Ну й наостанок типовий приклад пропаганди рф. Отже, є такий пропагандист артем порвін, який все життя служив окупантам. Саме його нещодавній пост ідеально лягає в систему цінностей та когнітивних дисонансів зрадників.

Він розповідає про родичів, які були вимушені з 2014 року покинути рідний дім якраз через дії таких як порвін. Купили там житло, але прийшла “небесна кара”, саме так порвін, не приховуючи радість, називає повномасштабний наступ. Відтак його родичі виїхали до США. І саме в цьому він їх звинувачує, що вони втекли від війни яку такі як він розв’язали.

При цьому порвін ілюструє нібито відео з Маямі, де ми бачимо руїни та занепад. Тобто, хтось знайшов занедбаний будинок в США й це має наштовхнути нас на думку, що в США жити не краще ніж в окупованій Луганщині.

Наступний огляд ворожої пропаганди вийде на сайті Центру національного спротиву 11 грудня.

Переглядаючи цей сайт, ви погоджуєтесь з нашою політикою конфіденційності.