Спротив пропаганді. Про що брехала рф цього тижня

Російська пропаганда минулого тижня продовжила імітувати “вітчизняну війну”, де росія жертва нападу всього світу. Центр національного спротиву розібрав більш детально брехню росіян впродовж цього тижня.

 

Головною задачею кремлівської пропаганди є створення реальності, в якій росіяни мусять вмирати в чужій країні. Для цього не обов’язково надавати якимось фактам інші трактування, чи навіть їх інсценувати. Росіянам достатньо повторювати тези, які мають закріпитись у свідомості “жертви”.

 

Російська пропаганда спрямована на емоції, й не апелює до фактів. Навпаки, підсилюючі переживання “жертви”, вона направлена на забуття фактів. Зокрема, росіяни вже не згадують про початок повномасштабного вторгнення.

 

Тепер є лише “росія”, на яку напав Захід, і яка героїчно бореться за захист своїх земель. Чому на росії напали? Бо весь світ нацисти. В такій ситуації всі апелювання до фактів є виправленням, а отже сприяє “неоднозначності ситуації”, де кожна сторона “має свій погляд”.

 

Одночасно росія застосовує дводумність, де одна теза пропагандистів суперечить іншій, й одні й ті ж події трактуються ними по різному. Завданням такого підходу є втрата жертви свідомо мислити. В такій системі все знову зводиться до емоцій, де є головним є та сторона, яку обрав споживач пропаганди. Й тут ми повертаємось до початку, де росія жертва на яку напав весь світ, а отже заслуговує на підтримку.

 

Тепер про всі російські наративи більш детально й по черзі.

 

Росія – жертва

 

Росіяни настільки розривають причинно-наслідковий зв’язок, що оголосили про окупацію Україною з 2014 року українських міст Золоте та Гірське.

В кого ж Україна окупувала ці міста й чому до 2022 році? На це відповіді немає. Зате є відеоряд знищеного росіянами міста, яке має проілюструвати “нацистські злочини України”.

 

Запорізький гауляйтер владімір рогов пішов далі – й взагалі заявив, що росія воює з польськими окупантами. 

Жодного поляка на цьому відео не постраждало. Як й не має жодної окупації поляками.  Просто росія на тижні святкувала день незалежності від Польщі, й колаборанти генерували тони контенту, де нібито проти них воює Польща, адже була підстава провести ще одну історичну паралель. 

Ось херсонський колаборант кіріл стрємоусов взагалі написав текст про вогонь між поляками та українцями. Та жодного поляка зниклого безвісти в Україні немає. Не можуть росіяни найти навіть кадри поховань, просто заяви, адже фактаж не важливий.

 

Водночас стрємоусов лякає мешканців Херсону, що після звільнення міста воно потрапить в лапи “нацистів”.

Проте сам кіріл жив серед “нацистів” 8 років й не мав проблем. Ба більше, він балотувався на місцевих виборах, де й дізнався, що йому в Херсоні довіряє 1% населення. Тобто, вся ця історія про оборону від “нацистів” немає ніякої логіки, бо це українське місто й всі ці роки воно було під контролем України й “нацисти” не вчиняли ніяких злочинів.

 

Про “нацизм” продовжує говорити й колишній депутат Верховної Ради Євген Балицький. 

Він взагалі називає українців потомками нацистів, тобто намагаєтся ототожнити Україну з нацизмом будучи 5 років депутатом цієї країни після “нацистського перевороту”, й був би й далі, якби не програв вибори у 2019 році, що свідчить про його легітимність керування захопленими територіями.

 

А ось в Донецьку осі плутають нацизм – бажання знищувати інші нації й віра в те, що твоя нація переважає інші, й націоналізм – любов до своєї нації.

Так, в Донецьку пишаються встановленню пам’ятника вбивці судоплатову, який вніс вклад в боротьбу з “українським націоналізмом”. А ось путін не плутає ці терміни й називає себе націоналістом. 

Хоча він більше як раз таки має нацистські погляди. Ну й на додачу вищезгаданий рогов постить картинку, з рекламою ПВК “Вагнер”.

Іронією є те, що Вагнер – це улюблений композитор гітлера. Й саме через нацистські погляди лідера вагнера дмитра уткіна й названа приватна військова компанія. Тобто, борці з нацизмом прославляють ідеї нацизму.

 

Злочини Києва

Але росіяни закидають українцям, як відомо, не лише нацизм. Ось рогов знову згадує про біолабораторії. 

 

За фактом, ООН просто відмовилась брати участь в пропагандистській риториці Кремля, адже жодного доказу діяльності біолабораторій росіяни не надають, бо факти не важливі. ООН не стало легалізовувати пропагандистську риторику.   

 

Тиждень тому росіяни влаштували інсценування “теракту” в Херсоні. В місті, де повсюди є російські військові, патруль й блокпости та діє “воєнний стан”, нібито хтось вистрелив з РПГ по будівлі з поліцаями та втік. 

 

На цьому тижні херсонські колаборанти відзвітували, що виконавці були піймані й діяли за вказівкою СБУ.

На відео є лише стрємоусов, який просто розповідає історію, бо жодних даних про виконавців, їх фото й тд – не надається. 

 

Херсонські поліцаї, своєю чергою, знайшли схрон “Айдару” й американських інструкторів.

Батальйон базується у Коломиї й ніякої бази на Херсонщині не мав. Загалом, регіон в окупації 8 місяців й заяви про те, що окупанти лише зараз обшукали “базу “Айдару” виглядають абсурдними.

 

Дводумство

 

Маємо чудовий приклад дводумства у владіміра рогова. Ось він радіє обстрілам своєї батьківщини.

При цьому вкотре повторює штамп про “режим Зеленського”, хоча останній не править країною 20 років як той же путін. Водночас удари по Мелітополю він називає злочинами.

При цьому, українська армія стає “бойовиками Зеленського”. Та рогов бреше навіть в описі роботи російської ППО, адже мова йде про удар по базі росіян на заводі “РЕФМА”, й ніяка ППО не спрацювала й удари досягли мети.

 

Покращення

 

Ну й традиційна рубрика покращень від окупації, про які розповідають колаборанти. В Мелітополі продовжують перефарбовувати й так пофарбовані пішохідні переходи, а також міська влада відрапортувала про зварювання труби. 

Все той же рогов пишався відновленням газового постачання в Мелітополі.

Газ, до речі в місті був відсутній 8 місяців, бо росіяни під час блокади Маріуполя перебили газопровід. Тобто, зрадник пишається тим, що при Україні в Мелітополі завжди було і нині є.

 

Водночас на Херсонщині місцевим намагаються пояснити, що після окупації зріс рівень якості вугілля в котельнях.

Звичайно що таку тезу перевірити неможливо, а тому це ідеальний привід створити “перемогу”.

 

В Донецьку пишаються відкриттям мережі кондитерських виробів, називаючи це великою інвестицією в регіон.

Ну й наостанок, цинізм від окупантів. Так, в Луганську пишаються ремонтом мосту за допомогою московських спеціалістів.

Та при Києві, Луганськ сам міг й ремонтував об’єкти, без допомоги спеціалістів з інших регіонів. Ну а теза, що росія прийшла створювати, в регіоні, де рф знищила купу міст є цинічною. 

 

Цинічним є і звинувачення українських бізнесменів від Херсонської окупаційної адміністрації.

Окупанти грабують бізнес й звинувачують жертву в тому, що вона втекла від мародерів. 

 

Наступний огляд спроб росіяни викривити реальність очікуйте на сайті Центру національного спротиву 13 листопада.

Переглядаючи цей сайт, ви погоджуєтесь з нашою політикою конфіденційності.