Спротив пропаганді. Про що брехали росіяни на цьому тижні

Центр національного спротиву підготував новий огляд російської брехні за тиждень. Чим годувала російська пропаганда своїх жертв – далі.

Російська пропаганда вже дозріла до того моменту, коли вона не має пояснювати ті чи інші речі своїм співвітчизникам. Створивши світ, де рф оточена ворогами, всі тези пропагандистів зійшли до чорно-білого емоційного сприйняття ситуації.

В такому просторі росіянин приймає той факт, що рф “вимушена” вбивати українців й більше того, – він вже сам бажає цього. Будь-які ж незручні факти жертва російської пропаганди відкидає, адже це виводить її зі стану емоційної рівноваги. 

Тому російські пропагандисти на тимчасово окупованих територіях до них й не вдаються. Говорячи лише загальними обіцянками щодо покращення та звинуваченнями України в “агресії”. 

Парадокс сальдо

На тижні головний зрадник Херсонщини владімір сальдо, якого окупанти називають керівником захопленої області роздавав інтерв’ю, де продукував тези пропаганди. Зауважимо, що сальдо зовсім не комунікує обстріли свого рідного міста росіянами й гуманітарну катастрофу, яка там виникла в результаті дій ворога. 

Натомість він розповів про “репресії”, які вчиняє в місті СБУ та звинуватив представників влади, яку обрали на визнаних світом виборах, що ті не легітимні й бояться “гніву народу”.

Цинічно сальдо не згадав, що обраного херсонцями мера міста Ігоря Колихаєва росіяни утримують в полоні. Не згадав, що працювати в місті неможливо через постійні обстріли російської артилерії. 

Проте найцікавіше, що сальдо обмовився фразою, що СБУ шукає тих хто брав участь в “референдумі”. Це дуже дивна заявка, адже росіяни стверджують, що на “волевиявленні”, яке не визнав світ, було 77% явки. Тобто, за логікою колаборанта, на “підвалі” мало сидіти вже місто. Схоже, що сам сальдо розуміє, що ці числа – це плід його уяви.

Також зрадник пожалівся на дефіцит робочої сили в регіоні, адже багато хто залишив Херсонщину. 

Гауляйтер не став говорити куди ж й чого виїхали люди. Проте тут же розповів, що росіяни не бояться їхати на Херсонщину замість місцевих. Чому? Бо мешканці виїхали від росіян та репресій, а не через “обстріли” ЗСУ. Бо останні не мають масового характеру й мають точковий характер. 

Брехня путіна

На тижні свій час для брехні мав й головний окупант владімір путін. Звичайно, що його тези тут же понесли місцеві пропагандисти. Так, фюрер росіян звинуватив Україну в підриві “північного потоку”, та в тому, що Україна бере гроші за транзит енергоресурсів.

Перше звинувачення можна відкинути одразу, адже Україна немає можливостей для цього. Натомість росіяни перекрили північний потік 31 серпня, тобто ще до підриву самі, нібито через ремонт компресорів. 

Ну а фразу про “гроші не пахнуть” можна застосувати більше до росіян. Які транспортують паливо до країн НАТО, з якими “воює рф” через “нацистську Україну”, ще й платять гроші.

Ну ще дві тези диктатора навіть важко коментувати.

Країна яка вторгається до іншої, знищує цілі міста артилерією й вбиває сотні тисяч людей, знищує енергетичні об’єкти зимою для геноциду виявляється робить це для захисту й винні в цьому інші країни. 

Просто нагадаємо, що рф за весь час не могла пояснити причини вторгнення. Варіант з розширенням НАТО виглядає абсурдним, адже на момент вторгнення Україна не була кандидатом на вступ до альянсу. 

Та і як показали подальший вступ Фінляндії та Швеції, всі версії Кремля щодо НАТО були приводом,а  не причиною для повномасштабного вторгнення. Справжня причина полягає в імперській сутності кремля, який веде війну на винищення сусідів та захоплення територій.  

Покращення

Аби виправдати своє право на окупацію чужих земель росіяни розповідають про покращення, які приносить ворог захопленим населеним пунктам. Та насправді ж ворог несе лише зруйнування й в кращому випадку потім відновлення якоїсь частини з того, що сам зруйнував.

Відтак росіянам доводиться перекривати цей момент обіцянками. Ось пропагандисти обіцяють ремонт палацу культури ім. Шевченка у Мелітополі.

Ворог забуває сказати, що приміщення мали ремонтувати у 2022 році. Ще на початку 2021 року місцева влада провела тендер на проєктні роботи, а з цього року палац був включений в програму “Велике будівництво”. Завадило цьому окупація, тобто росіяни навпаки зірвали ремонт приміщення й зараз лише обіцяють.

А ось як росіяни звітують про мародерство української промисловості.

Виявляється, що це не росіяни окупували чужі землі та захопили чужий бізнес – це власник “кинув напризволяще” своє підприємство. Тепер же кволий запуск не на повну потужність української фабрики росіяни виставляють як перемогу.

Брехня про Байдена

Заступник голови окупаційної адміністрації Запорізької області владімір рогов – це та сама людина, яка колись заявила, що в Україні знищують снігурів. Його посада в окупаційній адміністрації дуже чітко демонструє головну функцію гауляйтерів – пропаганда.

“Знаєте хто ще книги читав? – гітлер” (с). Абсолютно маніпулятивна теза, яка порівнює двох нападників на росію з президентом США, який на рф не нападав. Ба більше, ці тези мають різний контекст, адже наразі рф обстрілює енергетичну галузь України аби українці пережили зиму без тепла. Водночас як німецькі та французькі армії просто мали проблеми з морозами під час походів.

Ну й головне, ні гітлер, ні Наполеон такої фрази ніколи не говорили. Автором такої маніпуляції є американський журналіст Джексон Хінкль, який працює на Fox News й рупором російської пропаганди в США розповідаючи про “нацистів” в Україні. Його заяву розкрутили всі російські медіа, й рогов, що доводить те, що він працює по темниках Кремля. 

Біолабораторії 

Минулого тижня російські пропагандисти знову згадали про біолабораторії в Україні, а саме про приватну клініку аналізів та медичних досліджень “Фармбіотест” в Рубіжному.

Такі клініки є в будь-якій країні й в самій рф, до прикладу в Москві. Проте росіяни заявляють, що це секретна біолабораторія й називають “фабрикою смерті”. 

Зауважимо, що на початку осені росіяни вже піднімали тему цієї лабораторії й тоді вони навіть демонстрували роздруківку з відкритих даних Держкомстату щодо смертності в Україні й називали це секретним документом.

Наступний огляд російської брехні очікуйте на сайті Центру національного спротиву 31 грудня.

Переглядаючи цей сайт, ви погоджуєтесь з нашою політикою конфіденційності.