Спротив пропаганді. “Російські шумери”, “громадянська війна” й інший ворожий психоз  

Російська пропаганда продовжує накачувати росіян різними тезами аби ті далі мали причини їхати помирати до чужої країні. Центр національного спротиву підготував новий огляд ворожої брехні.

Незабаром 9 травня, а значить російська пропаганда продовжує розігрувати карту “нацизму” в Україні й уникає фактів більше, ніж зазвичай. Росіяни створюють сюжети про “нацистів” й проводять аналогії з Другою світовою, ігноруючи факт того, що саме вони в цій війні загарбники. 

Прямо зараз окупанти намагаються тотально промити мізки мешканцям ТОТ, й задля цього звозять їх на перегляд фільмів, блокують доступ до інформації й переслідують місцеве населення за проукраїнську позицію. 

Водночас фейкові структури по типу “адміністрацій”, “місцевих ЗМІ” викривляють реальність. Саме на цьому побудована пропагандистська машина ворога: тотальний контроль за методами донесення інформації.

При цьому всі ці “адміністрації” є лише купкою призначених самими окупантами людьми, які зрадили Батьківщину й мають єдину для ворога цінність – український паспорт. Це дозволяє колаборантам, нібито, від імені населення тимчасово окупованих територій переконувати росіян у правильності їх суджень.

Ось як купка колаборантів “святкує” річницю свого створення:

“Народна влада”, яку ніхто й ніколи не обирав, ну а окупація міста – це звільнення “русского міста”. Типові пропагандистські кліше, й це при тому, що гауляйтер сальдо 10 років перебував при владі, а тепер він же фактично сам стверджує що за його правління була “розруха” й “антинародна влада”.

Окупанти цинічно замовчують факт викрадення справжнього міського голови Херсона Ігоря Колихаєва, чия доля досі невідома. Навпаки, заявляють, що влада обрана на виборах – маріонетки, які “втекли”.

Мовчать окупанти й про розстріли та репресії, й те як прямо зараз обстрілюють Херсон. Зате, як справжня нацистська Держава, ворог “легалізує” перебування на посаді владіміра сальдо тим, що він має підтримку фюрера й “всіх мешканців Херсонщини”. Хоча “блок сальдо” на виборах у 2020 році отримав 5% голосів. Не кажучи вже про “референдум” 2022 року, який росіяни так і не змогли зімітувати й відкрити “виборчі дільниці”.

Ну й окремо теза про “масштабні проєкти” переліку яких в описі немає, як і немає цих проєктів.

Сам на тижні сальдо знявся у військовій формі, аби створити імідж “бойовика”.

Людина, яка ховається в Криму більшість свого часу й служить окупантам, розповідає про “мирних людей”. Це знову частина пропаганди, яка спрямована на гуманізацію вторгнення й уникає факт того, що саме сальдо й компанія почали цю війну.

Майстер-клас з уникнення фактів продемонстрував ще один манкурт – євгеній баліцкій, який сам себе називає керівником тимчасово окупованих територій Запорізької області.

Не будемо про те, що “трагедія на ЧАЄС” – це наслідок кремлівської політики, яку радянська влада намагалася приховати. Проте, напевно баліцкій не просто не згадує, що саме росіяни захопили атомну станцію в Енергодарі й раніше захоплювали ЧАЄС у 2022 й вимушені були звіти втекти. А зброєю світ нам допомагає через повномасштабне вторгнення господарів баліцкого до України.

Помічниця баліцкого – данільчєнко, яку призначили імітувати владу в Мелітополі, розповіла про “страшне явище – український нацизм”. 

Чим він проявляється й що саме вона має на увазі? На це колаборантка, яка до 2022 року була секретарем у мелітопольській міській раді, не відповіла. Адже російська пропаганда давно вже говорить гаслами й тезами аби викликати в читача емоції.

Коли ж треба факти, то російська машина видає такі сюжети:

На відео ми бачимо “штаб з пропаганди неонацизму”, а насправді житло Валентини Ходус – місцевого волонтера, яка змушена поїхати з міста через окупацію. В будинку ми бачимо історію Нацистської Німеччини, яку так обережно поклали на полицю перед іншими книгами. Саме тому, на полиці немає пилу, хоча будинок порожній вже рік.

На задньому фоні ми бачимо книги Льва Толстого, який напевно теж є ідеологом нацизму. Ще одним доказом нацизму є “посібник USAID з децентралізації”. Це має переконати глядача у фінансуванні “нацизму” Західними країнами:

Ще одним фундаментом, на якому росіяни будують свій наратив про “нацизм” є “війна з пам’ятниками”.

Ось російський гастролер розповідає про пам’ятник “тачанці” і якусь громадянську війну на півдні в наш час. Хоча жодної громадянської війни в України немає й не було, адже рф вже навіть давно сама це визнала й окупувала захоплені своїми ж солдатами землі.

Повертаючись до пам’ятника, то як так вийшло що українці “не встигли” за 8 років його знести. Можливо тому, що він не підпадає під дію закону про декомунізацію. До речі, на тижні росіяни самі ж спростували тезу про війну з пам’ятниками:

17 річна колаборантка мірослава розповідає про пам’ятник підпіллю, який бережно бережуть у Мелітополі з 1967 року. Водночас росіяни встигають зносити усі українські пам’ятники, до яких добираються. 

Наприклад пам’ятник Гетьману Сагайдачному у Севастополі був прибраний без вагомих на то причин одразу після окупації. Меморіал жертв Голодомору у Маріуполі також був одразу прибраний. Навіть бюст письменника Василя Стуса у Донецьку одразу прибрали, хоча останній провів половину життя в цьому місті.

Роками російська пропаганда розповідала про мешканців Сходу, які героїчно боролись за Незалежність. Проте гауляйтер Донеччини дєніс пушилін все заперечив:

Все дуже просто, рф у 2014 році окупувала під чужим прапором частину Сходу України й тепер продовжує війну за територією. Пушилін же роками вдавав вигляд, що це “боротьба за незалежність”. Навіть у березні 2022 року пропагандист “розмірковує” хто ще може визнати “незалежність республіки”.

Тобто, якщо вірити російській пропаганді, то мешканці регіону воювали за Незалежність й попрохали допомоги у рф, а та взяла й анексувала молоду республіку. Тому про “боротьбу за незалежність” вже ніхто не згадує. 

Головний виробник фейків на ТОТ – владімір рогов, який є автором ідеї що в Україні їдять снігурів, бо ті нагадують російський прапор, продовжує генерувати тонни дезінформації. 

Найважче коментувати це:

Невідомо хто в Україні вважає себе шумером, але схоже що рогов доводить цим відео, що шумери – це росіяни. 

Загалом зрадник постійно намагається знайти “факти”, що рф це не країна в ізоляції, а світовий лідер.

Ну, по-перше, економіка рф в десятки разів менше економіки Китаю, тому говорити про рівноправне партнерство може лише пропагандист. По-друге, Аргентина переживає економічну кризу з інфляцією у 74% й рецесією. Не кажучи вже про то, ВВП Аргентини менше ніж ВВП Бельгії чи Польщі.

Та головне, що те, що весь світ не підтримує окупацію України говорить голосування в ООН, де абсолютна більшість країн не підтримує рф. Й навіть Китай та Іран не визнали “референдуми”.

Також рогов порадів, що ПАР денонсує Римський статут, а отже не буде виконувати рішення Міжнародного кримінального суду, який видав ордер на арешт владіміра путіна. 

Проте потім в адміністрації президента ПАР цю інформацію спростували, а от рогов забув повідомити про це своїм підписникам.

Ну й звичайно, що рогов на тижні вдавався до відвертих фейків, як про те, що в Україні скасовують викладання точних наук, а також хімії та фізики.

Великий науковець рогов, звичайно ж набрехав, адже це його єдина робота за яку він отримує гроші. При цьому додав колаж з фотошоп-картинок, які вчергове вказують на його ненависть до українців як нації.

Псевдомісцевий телеканал “таврія” видав абсолютно безглуздий фейк про розстріли дезертирів в українській армії. 

Те що це фейк говорить номер на печатці, який росіяни лишили з оригіналу, а саме “12345678”. Такі номери є на печатках – зразках, що викладають виробники. Ідентифікаційний номер частини звичайно зовсім інший.

Ну й наостанок маємо типовий приклад, коли на біле говорять чорне:

В сюжеті нам розповідають про 30 років пропаганди націоналізму й нацистську літературу (яку не демонструють) в бібліотеках Херсонщини, а потім нам говорять, що зараз українські книжки вилучають й натомість завозять “корисні”, “патріотичні” (тобто націоналістичні).  При цьому диктор жаліється, що останніми роками до бібліотек майже не завозили російськомовні книги. Це і є російська пропаганда, коли відверто нацистську практику вилучення книг й завезення пропаганди подають навпаки як “боротьбу з нацизмом”. Тобто маємо підміну понять.

Наступний огляд російської брехні очікуйте на сайті ЦНС 7 травня.

Переглядаючи цей сайт, ви погоджуєтесь з нашою політикою конфіденційності.