Спротив пропаганді. Святкування окупантами «скрєпного» дня

На росії відбулось святкування 9 травня, який вони використовують для посилення пропагандистського впливу на ТОТ України.

Центр національного спротиву підготував черговий огляд брехні ворога.

На сьогодні ця дата сприймається, як головне свято рф і мало хто замислюється чому 9 травня не святкували у Радянському Союзі до 1965 року відколи Брежнєв зробив цей день святковим. За правління Путіна святкування 9 травня досягли свого апогею.

Російська пропаганда, будуючи диктатуру, орієнтується лише на минуле. Бо на сьогодні їй пишатися нічим. ЇЇ завданням є постійна підготовка російського суспільства до війни. Утримання образу ворога якого необхідно перемогти. І в цьому випадку навіть не потрібно нагадувати, що поки весь світ в скорботі згадує часи Другої світової та проводить День пам’ять та примирення – росіяни влаштовують танці на кістках.

Свою інтервенцію росії дуже зручно називати відбиттям агресії умовного ворога і захистом російськомовного населення.

Також в своїй промові глава росії цинічно бреше про розв’язання Заходом війни проти рф. Нібито зневажає ідеологію переваги і винятковості, але водночас вивищуючи російську націю, як єдиних хто боровся з нацизмом. Звична пропаганда, яку він повторює з року в рік для того аби підняти «великий рускій народ» над іншими країнами. І наголошує на тому, що саме росія понесла найбільше жертв під час Другої світової.

Та насправді, за даними дослідників, з 1941 до 1945 роки, враховуючи тих, хто загинув від рук обох режимів (нацистського та радянського), був вивезений на примусові роботи, репресований або ж депортований, населення України зменшилося із майже 41 мільйона до 27 мільйонів.

Було зруйновано майже 700 українських міст і 28 тисяч сіл, вивезено 550 промислових підприємств, незліченну кількість історичних цінностей. Україна в результаті Другої світової війни зазнала матеріальних втрат у розмірі понад 45% від збитку усього СРСР.

Загальна кількість мобілізованих з території України за роки війни до Червоної армії становила близько 7 мільйонів. Кожний другий з них загинув, а кожний другий із тих, хто вижив, повернувся інвалідом.

Крім Червоної армії, вихідці з України воювали в арміях Польщі (120 тисяч), США (80 тисяч), Канади (45 тисяч), Франції (5 тисяч).

Сотні тисяч українців боролися проти нацистів у лавах партизанів та повстанців. Семеро українців були командувачами фронтів і армій, 200 – генералами.

Активно поширюється атмосфера помпезності і свята. Показуючи святкуваннях дня перемоги з’являється все більше літніх чоловіків і жінок з орденами та медалями, хоча, здавалося б, що далі від тієї війни, то менше їх має ставати. Але в Росії вони, навпаки, розмножуються. Як таке може бути? Російській пропаганді потрібно створити масовість святкування, а тому з’являється потреба в особах, які не могли бути учасниками Другої світової війни за віком, але здатні створити картинку.

А тут, сальдо згадав українську і звертається до українських захисників з пропозицією «давайте забудемо про все і будемо жити дружно». Черговий сигнал до росіян та спроба вплинути на мешканців ТОТ з простим меседжем – війну почала саме України, таким чином докладається до системної пропагандиської компанії росіян з підміни реальності на тимчасово окупованих територіях України. При цьому гауляйтер взагалі нічого не говорить про російських окупантів, які знищують українські міста та вбивають українців.

Окупаційна адміністрація Запоріжжя продовжує вивозити місцеве населення вглиб окупованих територій, звинувачуючи в обстрілах ЗСУ.  Росіяни навмисно ініціюють гуманітарні кризи на ТОТ закриваючи лікарні та аптеки, аби зробити після цього життя місцевих нестерпним. Водночас жителів ідеологічно прокачують щодо контрнаступу ЗСУ й “подальших руйнувань та репресій”. Натомість мешканцям пропонують виїхати, й обіцяють грошову компенсацію.Насправді ж росіяни мають на меті змінити демографічний склад населення, та створюють пропагандистську картинку про «тікаючих» від України жителів.

Пропагандисти продовжують поширювати наративи Кремля про «зовнішнє управління», «Зеленський – маріонетка Заходу», «зацікавленість» США у продовженні війни, та «недоговороздатність» України не можуть спрогнозувати початок контрнаступу ЗСУ і пророкують крах Володимира Зеленського у випадку поразки. Таким чином пропагандисти намагаються тиражувати тезу про те, що війна рф ведеться не проти українців, а колективного Заходу. Адже важко пояснити росіянам, як Україна, столиця якої мала бути взята за три дні, продовжує чинити героїчний спротив, та ще й успішно контрнаступати та звільнювати території.

Загалом основні цілі інформаційно-пропагандистької кампанії рф з початку поточного місяця були в основному акцентовані на використання атаки БПЛА на кремль. Так, російська сторона намагалася активно поширити наративи спрямовані на виправдання так званого «сво», а саме створення жертви і штучного приводу для продовження військової агресії проти України. Ймовірно з подальшою воєнною ескалацією. В контексті просування зазначеної російської логіки, противник поширив такі тези та наративи:
– «необхідність фізичного усунення президента України В. Зеленського та завдання ударів по центрам прийняття рішень»;
– «необхідно провести міжнародне засудження атаки України на кремль»;
Що стосується так званого протистояння росії та Заходу, противник поширював наративи щодо «вимушеного проведення сво» та необхідності її продовження з подальшим розширенням її меж, зокрема:
– «спецоперація – відповідь росії на постійне розширення кордонів НАТО, оскільки йде неоголошена війна між даними сторонами, тому росія має перемогти країни Заходу»;
– «злочинні дії керівництва України підтверджують необхідність продовження спецоперації до виконання всіх її завдань»;
– «звинувачення України у підготовці до провокацій проти ПМР, для відволікання зс рф»;
– – «росія готова зірвати плани щодо українського контрнаступу»;
– «росія заперечує територіальну цілісність України у рамах 1991 року».
Крім цього, варто зазначити, що непоправні втрати зс рф на фронті, особливо на сході України, змушують керівництво рф шукати альтернативні шляхи з метою припинення бойових дій для перегрупування військ і продовжити окупацію українських територій. У зв’язку з цим в російському інформаційному полі зявляються наступні наративи:
– «росія не відмовляється від конструктивного діалогу із Заходом, оскільки В. Зеленський є лише маріонеткою»;
– «підхід Заходу призводить до ескалації конфлікту»;
– «формула миру Зеленського має деструктивний характер та є черговою методічкою США щодо розпалювання конфлікту в ЄС»;
– «ЄС та США є головним ініціатором конфлікту і зацікавлені в його затягуванні. Україна є лише їхнім інструментом».
Також ворог просуває новий наратив стосовно «приєднання звільнених територій до рф». Пропаганда противника просуває тези про:
– «підготовку до виборів в нових регіонах росії в умовах воєнного стану»;
– «комплексний підхід й особлива увага кремля до відновлення захоплених територій та їх розвитку»;
– «забезпечення безпеки нових територій, боротьбу з українським спротивом»;
– «відродження аграрного сектору».
В підсумку можна зазначити, що російські підконтрольні змі цілеспрямовано поширюють дезінформацію спрямовану в першу чергу на власне населення з метою формування в них негативного образу про Україну та весь цивілізований світ зокрема, з метою збереження свого провладного режиму ціною життів громадян рф.

Переглядаючи цей сайт, ви погоджуєтесь з нашою політикою конфіденційності.