Спротив Пропаганді. Як росія “референдум” готувала

Цього тижня росія почала проводити “референдуми”, аби “легалізувати” свою загарбницьку політику. Головний постачальником брехні був лідер окупантів – Путін, ми вже розібрали його спіч детально в окремому матеріалі. Сьогодні ми поговоримо про брехню його посіпак.

Не дивно, що готуючи “референдум” в авральному порядку, майже всі телеграм-канали окупантів мали одну тему для розмов – масова підтримка з боку місцевих. Всі ініціативи окупантів реалізуються за волею “місцевих мешканців”, бо це один з інгредієнтів створення “окупації з людським обличчям”.

Російська окупація має простий рецепт:

  • введення військ;
  • створення окупаційних адміністрацій (які очолюють росіяни, а колаборанти обіймають посади середньої ланки);
  • репресії та підкупи;
  • імітація всенародної любові;
  • “референдум”.

Саме на цьому тижні росіяни грали у “всенародну любов”, де люди воліють приєднатись до рф й позбавитись від “київського режиму”.

Воля місцевих мешканців

Росіяни завжди перекладають відповідальність за свої вчинки на місцевих, адже саме в такій моделі вони “визволителі”, а не загарбники.  Показовим є історія “однієї зі шкіл” на Херсонщині, де в неназваному селі, неназваний директор попросив російських військових прибрати “музей АТО” й замість цього зробити “Музей русской славы”.

Тобто, за фактом росіяни вломились в школу й знищили український музей. Проте подається це, як прохання місцевих. Та головне шоу зі зверненням влаштували в Запорізькій області.

20 вересня в Мелітополі “представники громадськості” зібрались й попрохали окупаційну адміністрацію звернутись до Кремля щодо проведення “референдуму”. Так звані представники громадськості зібрались без попередніх оголошень, яких ви не знайдете в мережі. 

Проте зібрались вони одночасно з аналогічними рішеннями “ДНР”, “ЛНР” та Херсонської області. Збіг, який можливий лише у кіно або в кремлівських сценаріях окупації.

Тим часом на думку російських пропагандистів, молодь ТОТ зненацька об’єдналась в різних регіонах аби пропагувати приєднання до РФ.

 

Як відрізнити справжню громадську ініціативу від постановки? Правильно, в постановці всі мають заздалегідь надрукований однаковий мерч. За фактом ми маємо звезених волонтерів з рф з вкрапленням місцевих колаборантів, які поширюють макулатуру й беруть участь в інших пропагандистських акціях.

Іноді ж росіяни просто видають за ТОТ інші міста з рф.

От тут, наприклад, зустріч окупантів в Новосибірську стала “відправкою” російських солдатів на передову у Херсоні.

Таємниця голосування

“Референдум”, який росіяни проводять на ТОТ важко назвати навіть фарсом. Озброєні люди ходять по будинках й збирають “галочки” під дулом автоматів. Аналогічно, можна підійти до намету на вулиці, де знову таки твій вибір буде фіксований під дулом автоматів.

Проте головна колаборантка Мелітополя галина данільченко називає це “таємниця голосування”.

Сам “референдум” відбувається 5 днів й лише на останній день в місті запрацюють дільниці. Чому? Бо на них ніхто не прийде, але росіяни скажуть, що причиною є те, що нібито всі вже проголосували у себе в будинках раніше. Окупанти навіть не змогли намалювати явку, тому й влаштували цей цирк.

Фейкові перспективи

Роками росія вбивала в голову населенню ідею про свою “розвинуту економіку” й занепад України.Тепер, перебуваючи в полоні своїх ілюзій, пропагандисти розповідають про покращення та перспективи регіонів після загарбання.

Так, росіяни підготували пропагандистський фільм, в якому відомий “економіст”, а по факту актор дешевих серіалів, іван охлобистін розповідає про “знищену промисловість”. Та до приходу росіян промисловий індекс Запорізької області демонстрував зростання +5,7%, а аграрний комплекс +14%.

Загалом, для порівняння: у січні середня заробітна плата в Запорізькій області становила 16,8 тис. грн. А в умовному Саратові 13,7 тис. грн, а в Криму 12 тис. грн. Звичайно є регіоні у рф, де зарплати вищі ніж в Мелітополі. Проте росія централізована країна й ніколи не переймається рівнем життя на периферії.Про це охлобистін не скаже.

Загалом російська пропаганда говорить загальними фразами “востанавленіє”, “упадок” й т.д. Тобто говорить лозунгами.  Фактами та цифрами росіяни не апелюють, адже їх економіка має падіння й ніяких причин для зростання не спостерігається. 

Не нехтують росіяни й відвертим цинізмом. Зокрема пропагандисти обіцяють доступне житло кожному на Луганщині, що є відвертим знущанням з регіону, який росіяни розбомбили й стерли з лиця землі цілі міста (Сєвєродонецьк, Лисичанськ й інші).

Нацизм

Зазвичай в таких розділах ми говоримо про те, як росіяни приписують нацизм Україні, що виглядає абсурдно. Проте цього разу ми покажемо як виглядає справжній нацизм. Російська пропаганда не стидається пишаєтеся “окупацією”. В одному з пропагандистських відео росіяни відверто радіють збільшенню території рф й “зменшенню” території України. 

Це і є істинний мотив вторгнення – території. Росія маленька країна з великою територією й єдине, що змушує її мешканців пишатися – розмір країни.

Також росіяни не забувають про ядерний шантаж. Ті ж самі люди, які звинувачують Україну в обстрілах Запорізької атомної електростанції вихваляються ядерною зброєю й тим, що можуть її застосувати.

Ну а як верх ницості росіян. Інструкція розвідувальної групи “Русич”, яку ті поширюють для своїх бійців. В ній неонацисти (саме таку ідеологію має група, яка офіційно підпорядкована міноборони рф) радять вбивати українських полонених й перед цим катувати їх. Ну а потом продавати координати могили родичам.

Центр національного спротиву закликає ігнорувати референдум й евакуюватись з тимчасово окупованих територій за можливості. Наступний огляд ворожої пропаганди очікуйте 2 жовтня.

Переглядаючи цей сайт, ви погоджуєтесь з нашою політикою конфіденційності.