Спротив пропаганді. Як росіяни ігнорували річницю свого вторгнення

24 лютого минув рік, як росіяни почали повномасштабну війну, але ворожа пропаганда боягузливо уникала цієї дати, аби не нагадувати своєму населенню хто несе за неї відповідальність.

За рік кремль створив нову реальність, де саме він жертва агресії Заходу через Україну. Тому, ворожа пропаганда робить все можливе, щоб цей світ не перетинався з реальністю, де путін прирік свою країну на знищення.

Саме тому диктатор виступав 21 лютого, а 22 лютого був пропагандистський шабаш з масовкою на “Лужніках”. Все це було зроблено, аби зайвий раз не наголошувати на тому, що рік путін почав війну, яку обіцяв швидко завершити.

Тим не менш, інтуїтивно зрозуміло, що ці виступи були з нагоди початку війни. Та проводились вони не у форматі звіту, а у форматі обіцянок, маніпуляцій та звинувачення всіх навколо. 

Ось гауляйтер окупованих районів Запорізької області євгєній баліцкій просто заявляє, що росії немає рівних з посиланням на слова путіна. 

До речі, 24 лютого зрадник не зробив жодної заяви, з вищезгаданих причин. Весь тиждень на ТОТ всі колаборанти цитували путіна, немов мантру. Наприклад брехливу тезу про колоніалізм:

Насправді єдина колоніальна країна у світі зараз є рф, яка не лише не відпускає поневолені народи, а й продовжує війну за території. При цьому економічна модель росії технологічна відстала й будується на викачування ресурсів й жорстокій централізації, тобто всі гроші йдуть в метрополію – до Москви.

Загалом, перекладання відповідальності на інших за цю війну стало лейтмотивом послання фюрера окупантів.

Ось путін погрожує світу ядерною зброєю, але винні тут США, які “розвалили” відносини. При цьому пропагандисти знову таки уникають причинно-наслідкових зв’язків, забуваючи, що відповідна політика НАТО стала результатом російського вторгнення, а не навпаки.

При цьому, ще один колаборант владімір рогов заявив, що росія створює новий світовий устрій.

Та насправді рф руйнує нинішній світопорядок, який утворився після другої світової й був покликаний зменшити ризики нових війн й припинити колоніальну політику. Росія зараз це руйнує, й тому перебуває в ізоляції.

Проте пропагандисти навіть ізоляцію подають як перемогу. Ось рогов заявляє, що дві третини світу відмовились підтримувати “антиросійську резолюцію”.

По-перше резолюція все ж була прийнята, за неї проголосували 141 країна й лише 7 проти. Рогов рахує “не підтримку” в населенні, маючи на увазі утримання від голосування Індії та Китаю. Проте з таким же успіхом він може рахувати в площі. Це маніпуляція. Ну а закликів до Києва в резолюції немає, бо Київ не нападав на інші країні.

Владімір сальдо, який себе вважає губернатором Херсонщни, взагалі заявив, що міжнародне право юридично нікчемно для рф.

Звичайно, він навпаки намагався весь світ звинуватити, шо той ігнорує міжнародне право, адже відмовляється визнати окуповані території частиною рф. При цьому процитував відому фразу Бісмарка про саму росію.

Також зрадник провів курс альтернативної історії щодо причин вторгнення рф в іншу країну.

Ми не втомлюємося пояснювати, що сальдо сам був місцевим депутатом до 2022 року, тобто був в складі “режиму”. По-друге, “антиросія” в Україні почалась, коли Москва окупувала Крим й почала війну на Донбасі. Щодо політичних вбивств, то можливо сальдо має на увазі дєніса воронєнкова – депутата держдуми якого вбили російські спецслужби у Києві, або вбивство Нємцова посередині Москви. 

Тому розповіді про “нацизм”, “режим”, який до речі встиг змінитись у 2019 році, на відміну від Москви, – це все байки, які сальдо говорить, бо це його єдина робота. А єдиною причиною вторгнення як раз режим кремля та його колоніальна політика.

Перекладає відповідальність на інших за цю війну й намісник Луганщини лєонід пасєчнік.

Зруйновані росіянами вщент Сєвєродонецьк, Лисичанськ, Кремінна й інші міста Донбасу він вважає “прєдотвращєнієм кровавої трагедії”.  Звичайно НАТО не протистоїть рф, адже б тоді кордони війни проходили десь вже у Москві, й жодного військового НАТО на території України немає.

Проте в одному пасєчнік правий. Війна скинула маски. роками рф горила, що її немає на Донбасі, а такі як пасічник розповідали про боротьбу за незалежність. В результаті вийшло, що “молоду країну”, яка попрохала допомоги у боротьбі за незалежність було анексовано Москвою. Та чомусь “народ Донбасу” не повстав проти окупантів. Можливо тому, що 8 років російська пропаганда й сам пасєчнік брехали.

Загалом тему нацизму вкотре висвітлював путін. Зокрема він побачив нацизм у слові “едельвейс”.

Насправді навіть в самій рф до 2-016 року був загін “Едельвейс” у внутрішніх військах. А загалом в багатьох країнах є гірські бригади з такою назвою. Вже не кажучи про різноманітні юрособи в самій рф, названі на честь квітки. Побачити тут нацизм може лише людина, яка дуже того хоче.

При цьому путін знову маніпулював історією й теоріями змов. Ми вже не раз говорили, що історія це наука про причини та наслідки й описує постійні зміни. Тому апелювати до історії, як до чогось сталого, як то “історичні землі” – це пропагандистський штамп.

Ну а заява про те, що рф не воює з народом України є цинічною й просто брехнею, адже рф не лише воює тільки з народом України так вона прагне його знищити й сам путін в цій же промові натякнув, що українців не існує й вони створені штучно, що є нацизмом більше ніж слово “едельвейс”.

Ще одним наративом, який продовжують просувати окупанти – це “економічне чудо”. Так це побачив сальдо.

Якщо заїхати в майже будь-який облцентр через 8 років, то ти побачиш збудовані квартали й багато чого нового, бо це плин часу, а не економічне чудо. Тим часом путін навіть намагався говорити мовою чисел.

Проте єдиним важливим показником з цього всього є падіння ВВП й путін промовчав, що більшість санкцій щодо енергоресурсів вступили в дію з 2023 року, а мале падіння якраз таки продиктовано великими цінами на ресурси, на експорті  яких й живе рф.

Та головне, що путін не сказав, що минулий рік рф закінчила з дефіцитом у 3,3 трлн рублів, й він утворився як раз таки в кінці року. А в лише за січень дефіцит склав 1,7 трлн рублів, що в 14 раз більше аналогічного показника 2022 року.

Загалом путін багато чого обіцяв, адже обіцянки – це його атрибут влади. Ось він заявив про плани щодо розбудови захоплених українських портів.

Та цього не буде, адже щоб порт розвивався він має бути в логістичному маршруті, а захоплені порти закриті й вхід туди заборонений всім тим, хто не хоче потрапити під санкції.  Відтак порти будуть або військове призначення, або будуть мати рекордно низьку перевалку й ніякої розбудови, інакше чому немає великих портів в Криму?

Ну й наостанок ми лишили не цинізм, а просто якусь сюрреалістичну історію від сальдо.

Він заявив, що президент США забирав речі, що важко навіть коментувати. При цьому сальдо чомусь намагався переконати читачів, що трус не він чи путін який не відвідує навіть бєлгород, не кажучи вже захоплені українські землі, а Байден. До речі, голова ФСБ бортніков заявив, що рф не давала ніяких гарантій безпеки Президенту США, тобто сальдо брехун.

Наступний огляд ворожої пропаганди очікуйте на сайті Центру національного спротиву 5 березня.

Переглядаючи цей сайт, ви погоджуєтесь з нашою політикою конфіденційності.