Спротив пропаганді. Як росіяни “канонізували” вбивць 

телебачення, пропаганда

В перший тиждень після святкування Пасхи ворог приділяв уваги релігії більше, ніж традиційному звинуваченню своєї жертви у нацизмі. Центр національного спротиву підготував огляд брехні росіян за тиждень.

Минулого тижня ми розповідали як російська пропаганда знецінює Другу світову війну і її жертв, намагаючись відтворити модель цієї війни в умовах, коли самі напали на іншу країну.

На цьому тижні росіяни вже знецінювали релігію. Всі ці дні ворог розповідав про ікони владіміра путіна, які той подарував окупантам при таємному відвідуванні Херсонщини, та спекулював на темі духовності.

Вся ця релігійна тематика покликана знову грати на емоціях росіян, де вони воюють з “антихристом” й мають лише гуманні наміри. Тобто, кремль використовують почуття віруючих задля своїх цілей: вбивати й завоювати нові землі. 

Особливий акцент був на путіні, який прирік всю свою країну на занепад, поки всю війну відсиджується в бункері. Його таємний приїзд на Арабатську стрілку, аби не бути в зоні ракетного удару, подається як приклад небувалого героїзму 

Варто зауважити, що під час свого “туру” одним селом, путін не зустрівся з жодним представником окупаційної адміністрації, що є більш красномовним жестом ніж слова останніх про “велич диктатора”.

Ось євгеній баліцкій, як в цілому й всі пропагандисти, почали згадувати як путін їздив в Дагестан та Ічкерію в 1999 році. Те, що путін приїхав в Україну на безпечну відстань й навіть не заїхав до самого баліцкого, останній не коментує. Зате екснардеп згадав “нацистів” й ікони, попри те, що диктатор як й його батько все життя працювали в структурі, яка боролась з релігією.

Якщо вам здається, що тексти гауляйтерам пише одна й та сама людина, то вам не здається. Схожі тези дає Херсонська окупаційна адміністрація:

Знову про путіна та міфічні традиції “російського воїнства”. До речі, в окупаційній адміністрації не знають, але в російській імперії не було “міністра оборони”. Дмітрій Мілютін був “військовим міністром”.

Херсонська колаборантка татьяна кузьміч ж розповідає, що військовий злочинець владімір путін “дуже духовна особистість” й продовжує традиції алєксандра суворова, адже подарував ікону окупантам.  

Псевдомісцеве видання “Таврія”, яке росіяни створили на базі краденої техніки “Суспільне. Херсон” створили цілий ролик щодо приїзду. На ньому купка місцевих колаборантів на камеру говорить оди “фюреру”. 

Запорізький колаборант владімір рогов традиційно брехав й теж писав оди своєму господарю:

Про правдивість рейтингів у рф говорити не варто, але в розвинених суспільствах нормально коли є політична конкуренція. А ось в фашистських країнах з культом особистості, вожді мають такі “рейтинги”, якими пишається рогов. 

Та не лише путіна “канонізувала” російська пропаганда. Цього тижня росіяни продовжували героїзувати злочинця меншого масштабу – владлена татарського.

Так, окупаційна адміністрація Херсонщини, розповідаючи про підрив грабіжника, який втік з в’язниці й був вбитий під час пиятики, що він є “янголом Донбаса” й загинув як “християнський воїн”.

“Міністерство культури” в окупаційній адміністрації Запоріжжя взагалі змусило мешканців тимчасово окупованого Мелітополя слухати злочинця. 

Все це на свято Пасху й зі словами “Христос Воскресе”. Яка країна – такі й праведники. 

Генерал роман кутузов намагався окупувати чужу країну й був вбитий як окупант. За це росіяни поставили йому тимчасовий пам’ятник.

Ще раз, людина вдерлась в чужу країну й зрівняла місто під нуль, яке весь час було й так в облозі, та вбила десятки тисяч мешканців. Це гауляйтер дєніс пушилін називає “звільненням міста”. Ось генералом “звільнений Маріуполь”:

Вищезгаданий рогов на тижні святкував день народження адольфа гітлера й приділяв йому дуже багато уваги.

Взагалі нормальна людина не знає коли у нацистського лідера день народження й день смерті. Проте рогов й анонсував “контрнаступ” на день смерті гітлера, й жалівсь на плани прибрати табличку вбивцям НКВС з Запоріжжя на день народження лідера нацистської Німеччини. 

З таким успіхом рогов міг ототожнити бомбардування Білгорода російською авіацією з днем народження гітлера. 

Ну й вчергове, пропагандисти назвали справжню причину війни – захоплення території.

Що як не мрія гітлера, більше територій й “внутрішні моря”. Знищені міста, долі, мирне життя у мешканців регіону й ось радісна пропагандистка розповідає як росіяни захопили більше території й про “туристів”, яких там тепер немає. 

Водночас вищезгаданий пушилін привітав окуповану Сирію з незалежністю.

Сирія, яку розбомбили росіяни й тепер тримають там свій військовий контингент, на думку гауляйтера зміцнила й впливає на політику регіону. Ну а щодо колоніальної політики, то ,по-перше, Франція й вивела свої війська під тиском Британії та США. Тобто саме захід поставив крапку у світі на колоніальній політиці, аж до 2022 року, поки путін не почав свою колоніальну війну на захоплення нових територій. Ну а порівнюючи свою сепаратиську діяльність з подіями у Сирії в 1946 році, пропагандист пушилін знову таки спекулює на світовій історії.

Ну й про логічну хибу росіян:

По-перше, в Україні немає батальйонів та неонацистів. Бо українці не сповідують ідеологію вищості своєї нації над іншими, на відміну від росіян. Також українці не розв’язують воєн й не мають культу лідера. 

Тим не менш, головна хиба цього допису в тому, що до “сво” ніяких злочинів ЗСУ на цих територіях чомусь не було, як й зараз немає. Росіяни просто переписують на сторону України злочини власної армії, але пояснити чому “нацисти” не вчиняють злочини там де немає росіяни – не можуть.

На тижні ворог також пошив фейк про перехоплення розмови “найманців”:

Ми можемо допомогти рогову дізнатись з якої країни “найманці”. Судячи з вимови – з рф. А судячи з того, що в цьому діалозі не використовуються фразові дієслова, то рівень англійської мови авторів ролику не високий. 

Наприклад на одному з фрагментів актор говорить про неможливість евакуації з поля бою й використовує слово evacuation, хоча в англійській мові для цього вживають extraction. Загалом, кожен може послухати, що росіяни намагаються видати за реальну розмову “найманців”.

Загалом росіянам важко даються іноземні мови, ось ще один фейк від “херсонських журналістів”:

Театральне листування має яскраво виражені помилки: “марення” (брєд) й “відтиснуті квартири” (віджаті квартири) від хлопця на ім’я “Мікіта”. До речі, місцеві б журналісти помітили помилку у діалозі, що лише доводить що це типове російське медіа.

Коли в росіян немає досягнень, то вони пишаються вигаданими:

Ні, країни БРІКС не перегнали “велику сімку”, а головне рф не перегнала жодну з країн “великої сімки”. Рейтинг країн за рівнем ВВП за посиланням. Просто рф вигнали з G7 й тепер кремлівські посіпаки поширюють чому БРІКС краще. 

Людина, яка називає себе керівником Херсонщини, владімір сальдо знову показав недобудовану лікарню, як приклад будівництва “урядового кварталу”.

Ми вже писали про цей випадок, але росіяни вирішили освіжити цей фейк, а нам не складно його знову спростувати. На кадрах зображений довгобуд клініки Козявкіна. Судячи з кадрів до окупації й після: росіяни не дуже активно її добудовують, просто іноді туди приїздить сальдо в касці й з “журналістами”. Ось так довгобуд виглядав до окупації:

Ну й наостанок правда від лєоніда пасєчніка:

Одним з основних завдань російської пропаганди – це розірвати причинно-наслідкові зв’язки й перемішати події. Та давайте пригадаємо, що 6 квітня пасєчнік святкував річницю захоплення приміщення СБУ в Луганську

Зрадник тоді писав про те, що “Київ пішов танками” й “народ Донбасу” захопив “осередок нацизму” в регіоні тобто приміщення, де працював сам підполковник СБУ пасєчнік до скоєння державної зради.

А ось 14 квітня пасєчнік визнає, що “війну” їм оголосили через 8 днів, коли він з росіянами захопив будівлю СБУ. Також варто нагадати, що першим вбитим силовиком був співробітник СБУ Геннадій Більченко, якого росіяни вбили 13 квітня. За день до “оголошення війни київським режимом”. 

За фактом пасєчнік говорить прямо, що він з посіпаками за гроші Кремля розхитали цю війну, але не ставить акценти. 

Наступний огляд російської брехні очікуйте на сайті ЦНС 30 квітня.

Переглядаючи цей сайт, ви погоджуєтесь з нашою політикою конфіденційності.