Спротив пропаганді. Як росіяни минулого тижня пояснювали поразку в битві за Херсон

Наприкінці минулого тижня російська армія втекла з правого берега Херсонської області, й перед російськими пропагандистами виникла важка задача – пояснити це. Центр національного спротиву підготував новий огляд російської брехні за тиждень.

Росіяни продовжують намагатись затягнути мешканців тимчасово окупованих територій в королівство кривих дзеркал. Ретельно уникаючи фактів та послідовності подій, що відбуваються на території. Те, чого росіянам не потрібно – того немає. Немає поразок, втрат й не було ніякої агресії.

Навіть “референдуму” не було, адже окуповані регіони завжди були “російськими”. В Україні не було виборів, ні у 2014, ні у 2022 році. Є бойовики й вони захопили Київ, а гауляйтери регіону ніколи не були депутатами в “нацистів”. 

Тепер же й відступу під Херсоном не було, а була евакуація. Росія рятувала людей, тому й тікала. Проте в більшості тез й цього не було. Херсон просто замовчували офіційні обличчя й місцеві колаборанти.

Натомість продовжує створювати симулякр (копію неіснуючого) – Вітчизняної війни. Тобто намагається зробити цю війну такою якою її відтворювала радянська пропаганда. Для цього й приходиться замовчувати агресію зі свого боку, адже якщо ця війна й стане для когось Вітчизняною, то явно не для росіян.

Поразка за Херсон

Єдиний кому довелося комунікувати відступ – це головний гауляйтер Херсонщина владімір сальдо, який втік з міста до Генічеська. 

Так, зрадник розповів, що в Херсоні радісно ЗСУ зустрічали актори. Проте це легко спростувати й не лише тим, що ці “актори” досі в місті. А тим, що перші люди почали виходити на площі міста ще до заходу ЗСУ. Тобто вони фізично не могли заїхати раніше.

Також сальдо розповів про те як мирні мешканці бояться розправи з боку України. Проте це знову таке має вагому логічну хибу, сам сальдо жив серед “нацистів” 8 років, як й покійний стрємоусов. Якщо ці люди не вчиняли злочинів, то боятися їм нічого, адже нічого не заважало “режиму” репресувати” мешканців Херсону до 24 лютого, та цього не відбувалося.

Ще одним моментом є заява зрадника, що переїзд через берег заборонено за договором двох сторін. По факту сальдо спростував фейк владіміра рогова, одного з гауляйтерів Запорізької області, який раніше написав що це ЗСУ закрило переїзд й почало “фільтраційні заходи”.

До речі це єдиний коментар рогова щодо Херсону, що дивно, адже він постить в день десятки постів,а Херсон він не помітив. Це красномовно пояснює, що куратори заборонили зрадникам згадувати про Херсон.

Щодо головного колаборанта Запоріжжя – євгєнія баліцкого, то він видав дивний пост.

З цього меседжу виходить, що перемога під Херсоном це “агонія київського режиму”, а також він звинуватив Україну, що вона прикривалась мирними мешканцями в Маріуполі. Хоча місто було в облозі й лише росіяни могли випустити звідти людей, не кажучи, що самі росіяни й атакували Україну й бомбили місто.

В Донецькій та Луганській області навіть не згадали про Херсон. При цьому що в на окупованій території Донецької області встигли відкрити меморіальну дошку стрємоусову.

Та навіть в цьому меседжі про Херсон не згадано. Зауважимо, що це не єдиний випадок на тижні, коли росіяни ігнорують “негативні теми”. Зокрема, не прокоментувала окупаційна адміністрація Херсонщини й арешт катєріни губарєвої, яка займала пост заступника сальдо. 

Знецінення Вітчизняної війни

Ніхто так не зневажає події другої світової як росіяни. Вони приписують подвиги солдатів другої світової своїм загарбникам, абсолютно відкидаючи той факт, що саме вони тепер окупанти, які не вивчили уроки другої світової.

Аби перебити інформаційний шум від “втрати” Херсону, на тижні головной окупант владімір путін почав видавати фейкові звання окупованим містам. Так, Мелітополь та Маріуполь отримали “місто воєнної слави”, Луганськ й Горлівка стали “містом трудової відваги”.

В Мелітополі самопроголошена керівниця міста галина данільчєнко розповіла про плани поставити ще кілька радянських пам’ятників в місті й пожалілась на “українських нацистів”.

Знову наголосимо, зрадниця була не просто депутатом Мелітопольської міської ради – вона була секретарем міськради. Тобто, була в коаліції й другою людиною в місті. Якщо якісь “нацисти” й хотіли очистити центральну площу – то це вона сама. 

Самопроголошений керівник окупованих регіонів Донеччини деніс пушилін у своєму пості також згадав про “незаконний режим”.

Проте цей “режим” змінюється й визнаний світом, натомість сам денис – терорист й немає жодних повноважень владних, крім наданих йому окупантами.

На Луганщині обійшлись без звинувачень. Просто підготували пафосне відео.

Українська агресія та нацизм

Цього тижня росіянам було важко розповідати про нацизм.Тому більше було радості за атаки на енергетичні об’єкти по Україні. Та тим не менш, вищезгаданий рогов знову постив примітивні фейки.

Чому примітивні, бо на фото хоч й прикритий, але відомий соліст гурту “Антитіла” Тарас Тополя. 

Тобто це фото доволі відоме, й звичайно що такого напису на шоломі немає – це фотошоп. Правда в тому, що рогов працює на російську публіку, де Тарас Тополя не такий відомий.

Найцинічнішу заяву про Україну зробили в тимчасово окупованій Луганщині. Там звинуватили Україну в обстрілах Києва.

Тобто, рф як терористи обстрілюють енергетичні об’єкти в містах, й при цьому поширюють фейки, що це система НАТО обстріляла місто. 

Головний гауляйтер Луганщини лєонід пасєчнік вкотре звинуватив Україну в руйнуванні Сєвєродонецька та Рубіжного.

Та ці міста не були зруйновані до приходу російської армії. На фото, яке демонструє пасєчнік, наслідки “звільнення” міста окупантами.  Під час якого росіяни зрівняли їх з землею й позбавили цих людей помешкань. Тепер же, залежних людей ворог використовує в пропаганді.

Покращення

Ну й традиційне. Росіяни знищили майже все, куди прийшли. Зруйновані міста, відсутні умови для життя й відсутність майбутнього. Та єдине що працює у рф – це пропаганда. Тому, самопроголошений голова уряду “днр” (окуповані регіони Донецької області) віталій хоценко розповідає про курорти регіону.

Краще ніж за кордоном вважає окупант місто, яке було захоплене терористами, перебуває в сірій зоні й контролюється кадирівцями.

Тим часом в Мелітополі відремонтували вікна:

Ось такі новини в місті, де до війни проживало понад 150 тис. людей. Такі повідомлення мають справити враження, що в місті прийшли “господарники”, бо якщо ти живеш в Якутії та віриш, що в України безлад, то такі меседжі додають віри, що твоя країна принесла благо. Особливо, якщо у твоєму населеному пункті вікна досі не поремонтували. 

Ну й наостанок. Окупанти на Запоріжжі створили свій медіапортал.

Й одразу визнали, що він буде працювати згідно з російським законодавством. Тобто, буде пропагандистським. Єдина його функція це писати фейки, які потім російські агенти впливу будуть поширювати на в Західній Європі, акцентуючи, що це мовляв “місцеве медіа”.

Наступний огляд російської брехні очікуйте на сайті Центру національного спротиву 27 листопада.

 

Переглядаючи цей сайт, ви погоджуєтесь з нашою політикою конфіденційності.