Спротив пропаганді. Як росіяни створюють відчуття стабільності на ТОТ

Російська пропаганда почала створювати образ мирного життя на тимчасово окупованих територіях, аби на цьому контрасті виставити Україну як агресора. Центр національного спротиву продовжує розбирає основні тези пропаганди ворога.

Весь тиждень росіяни розповідали на ТОТ про покращення яке несе росія, і як добре живеться регіонам, які вона захопила. Проте останній факт взагалі вже не згадується, навіть у трактуванні як “звільнення”.

Наразі на ТОТ “все мирно”, й на цьому контрасті є лише агресор Україна, яка напала на “споконвічні території рф” й “обстрілює мирні міста”. При цьому в самій Україні як завжди безлад й руїни, чому? також відповіді немає.

Тобто війна в Україні подається відсторонено від факту окупації. Якщо ж й згадується, факт загарбання територій, то лише аби нагадати як “погано було при Україні”. Загалом це все робиться, щоб у читача не було зайвих питань.

Всі колаборанти по факту є пропагандистами, адже вони лише повторюють тези спрямовані на рф. Окупаційна адміністрація навіть не комунікує з місцевими мешканцями, адже думка останніх нікого не хвилює.

Тому колаборанти говорять тези для росіян аби ті, розуміли навіщо вони воюють в чужій країні. Для цього й створюється картинка розвиваючого регіону після “українського занепаду”, що “повернувся” до рф.

Для підтримання цієї картинки окупанти навіть змінили риторику з войовничої на “кабінетну”. Так, тепер адміністрації розповідають про “зміни в законі”, укази путіна й роботу окупаційних установ. Тобто, імітують життя звичайної російської провінції. Ні слова про війну поруч й бойові дії з боку рф – є лише “теракти” від українців.

Злочини України 

Росіяни продовжують розповідати про допомогу “постраждалим від української агресії”. Бо якщо не згадувати, що ти оголосив війну й окуповував чужу країну, то оборона цієї країни вже буде агресією.

Ось тут мешканці Херсону чомусь були вимушені покинути своє місто, до 24 лютого таких проблем в них не було. Також росіяни розповідають про масові обстріли Каховки й не тільки.

Зокрема цим вони виправдовують мародерство музеїв. Проте фото цих обстрілів як й дані жертв росіяни не надають. Бо важко видати залишки складу боєприпасів за цивільний об’єкт. Проте російська сторона зовсім уникає факт обстрілів Херсону з артилерії, які постійно здійснюють окупанти. Дивно, “російське місто” нищать на очах, та адміністрація області просто мовчить.

Зауважимо, що коли Херсон був окупований, то росіяни теж постійно писали про масовані удари по ньому, та місто було ціле коли його звільнили ЗСУ. Наразі ж місто дійсно під ударами росіян, але окупанти воліють про це не згадувати.

Окремо варто наголосити, що після втечі з Херсону, з медійного поля пропав сальдо. Головний зрадник регіону тиждень нічого не коментував й зник з інформаційної повістки.

Самопроголошений голова уряду окупованої Донеччини віталій хоценко продовжує розповідати про воєнну агресію України проти своїх же територій. Зокрема вчергове цинічно перекладає на Україну відповідальність за знищений Маріуполь, який був в блокаді й Україна фізично не могла його обстрілювати.

Ще більш цинічним виглядає привітання окупантів з днем артилерії у виконанні гауляйтера Луганщині лєоніда пасєчніка.

Про влучність російських снарядів дуже добре знають мешканці Попасної, Сєвєродонецька та Лисичанська, адже ці міста були зруйновані коли росіяни їх “звільняли”.

Покращення 

Самопроголошена голова Мелітополя галіна данільчєнко вкотре відпрацювала пропагандистські тези для росіян. Зокрема вона розповіла як “київський режим” не приділяв увагу школам в її місті й взагалі зруйнував частину з них.

Та колишня секретар міськради (друга людина в місті), яка й затверджує бюджет міста не могла не знати, що перед окупацією Мелітополь заклав на освіту майже півмільярда гривень. Також в 2021 році місто відкрило після повної реконструкції школу №15. Натомість зрадниця годує мешканців обіцянки про покращення й розповідає про “занепад”, який був до цього.

Водночас окупаційна адміністрація Запоріжжя відрапортувала про “добровольчий батальйон”, де до речі нібито служить син головного зрадника регіону – євгєнія баліцкого. Принаймні про це говорив сам колаборант, хоча потім виявилось, що його син ховається в Криму.

Окупанти продемонстрували невідомих людей в масках й відверто зізнались, що батальйон якщо й існує, то він сформований з росіян й мешканців інших регіонів України. Місцеві не поспішають йти служити до ворога.

Також в Мелітополі окупанти встановили пам’ятник “уродженцу смолєнской області” григорію боярінову, якого данільчєнко називає земляком. 

Ми вже повідомляли, що місцеві не оцінили таку ініціативу й вже встигли зафарбувати табличку на бюсті цьому діячу. Зауважимо, що в релізі окупантів було не вказано, що боярінов другу світову служив в НКВС й не варто говорити чим він займався в тилу. 

Відомим він став лише тому, що його вбили при спробі повалити законний уряд Афганістану й фактично з цього почалась війна в цій країні, де загинули тисячі радянських солдатів.

Окупанти також привітали “журналістів” фейкового телеканалу, при цьому згадавши ще й іноземних журналістів на ТОТ. Хоча єдині іноземні журналісти на ТОТ – це росіяни, інших ворог не допускає на територію.

В привітанні росіяни наголосили, що їх пропагандисти несуть правду у “світі брехні”. 

Робота пропагандистів

Перше що впадає в очі, це реліз про заборону ЛГБТ-пропаганди у рф. 

Як бачимо, кишенькові журналісти окупантів вважають, що дітям регіону шкодили західні цінності (інтернет, високий рівень життя, права людини), а не окупація їх країни, бойові дії й взагалі вкрадене дитинство. 

Тут пропагандисти говорять, що бердянський порт пішов в занепад 24 лютого. А що саме відбувалося з портом 24 лютого нам не повідомляють, адже це день коли рф почала повномасштабну війну.

Загалом це “медіа” багато приділяє уваги портам, але відверто бреше.

Україну дуже важко критикувати за порти, бо ця галузь дуже активно розвивалась останні 5-7 років. Зокрема в 2019 році приріст вантажообігу українських портів склав 18,4%. потім було два роки незначного падіння, але викликано воно пандемією й закриттям портів у світі.

Проте вищезгаданий, пропагандистами, маріупольський порт у 2020 році продемонстрував понад 8% зростання вантажообігу у 2020 році.  Щодо перспектив цих портів, то їх немає. Річ у тому, що російським судам заборонено входити в порти більшості країн світу. Також порти Маріуполя та Бердянська під окупацією й крім умовних сирійських суден ніхто туди не буде заходити. Ба більше, росіяни знищили заводи маріуполя й немає чого відвантажувати, окрім хіба що військової техніки.

Також пропагандисти розповідають про активістів “єдиної росії” (партія путіна), які замальовують “нацистську символіку”. 

Цією символікою, в баченні “журналістів”, є будь-яка згадка про Україну. Та головне, що активісти носять уніформу. Це головна ознака, що активісти роблять свою роботу за гроші й скоріш за все вони звезені з інших міст. Тобто йдеться про найманців, які замальовують українські символи в окупованому місті.

Наступний огляд російської брехні очікуйте на сайті Центру національного спротиву 4 грудня.

 

Переглядаючи цей сайт, ви погоджуєтесь з нашою політикою конфіденційності.