Українці не йдуть на співпрацю з ворогом й продовжують чинити спротив окупації, – огляд з ТОТ   

Вже понад рік вагома частина нашої країни загарбана ворогом, та місцеве населення цих земель досі не підкорилось росіянам. Центр національного підготував новий огляд головних подій з тимчасово окупованих територій.

Українці не йдуть на співпрацю з ворогом

На тимчасово загарбаних землях Херсонської області окупанти провалюють темпи реєстрації транспортних засобів та видачу «посвідчень водія» відповідно до російського законодавства рф.

Так, станом на поточний місяць, вдалося видати менше ніж 6 тис. “посвідчень” та 4 тис. номерних знаків, що за словами самих же представників окупаційної адміністрації не задовольняє вимоги режиму. Громадяни України попри весь тиск окупаційної адміністрації продовжують знаходити шлях, як уникнути або затягнути процес отримання окупаційних номерів та документів окупантів на свої технічні засоби.

Не набагато краще у ворога ситуація з примусовою паспортизацією на ТОТ. Тому на Донеччині й Луганщині окупанти почали проводити “паспортизацію” за місцем проживання пенсіонерів

Фактично це є елементом тиску на соціально незахищені верстви населення, які залежать від окупаційної адміністрації. Для обходу пенсіонерів з рф прибуло 300 “волонтерів”, які утворили “мобільні групи”. Також на Донеччині облаштовані пункти видачі паспортів при лікарнях, адже без паспорта ворога людям відмовляють у медичному обслуговуванні.

Для контролю за захопленими землями ворог планує набрати нових дільничних з колишніх місцевих працівників МВС, але бажаючих менше ніж очікувалосьПри цьому, окупанти знизили вимоги навіть не вимагають офіційного підтвердження стажу. Потенційному колаборанту достатньо просто мати “рекомендації” від двох чинних “працівників МВС”.

Водночас українці продовжують поширювати свою символіку на своїй землі, аби нагадати окупантам, що вони тут ненадовго. Зокрема символіку  поширили в Бердянську, Мелітополі й Енергодарі.

Падіння популярності ворога навіть серед “лояльного населення”

Напередодні росіяни провели дослідження щодо підтримки окупації серед “лояльного населення” на ТОТ.

Виявляється, що місцеві, які підтримали окупацію на початку почали гірше ставитись до ворога. Основними факторами які на це впливають:

  • збільшення в містах кількості окупаційних військ;
  • особовий склад ворога живе в цивільних та муніципальних будівлях;
  • дуже високі ціни (у два-три рази більше, ніж на вільній Україні);
  • відсутність роботи;
  • дефіцит ліків (першочергово надаються окупантам).

Водночас москва реагує на це традиційно – збільшенням силового блоку й примусу.

Невдоволення зростає навіть серед мешканців Криму, який вже понад 9 років перебуває під окупацією. Зокрема, значно збільшилась кількість осіб, які виїжджають на територію рф. Також на півострові активно продають нерухомість.

Крім цього, збільшується кількість населення півострова, яка висловлює скептичне ставлення до перебігу та результатів «спеціальної воєнної операції». В результаті в Криму окупанти посилили “боротьбу з екстремізмом”.

Посилення тиску на населення ТОТ

На тимчасово окупованих районах Запорізької області окупанти проводять посилені контрдиверсійні заходи. Зокрема росіяни посилили перевірки на блокпостах, перевіряють телефони на факт передачі силам оборони розвідувальних даних.

Так, в Енергодарі почастішали випадки перевірок на блокпостах місцевих мешканців, зокрема перевіряють мобільні телефони на наявність українських додатків та фотогалерею. Також перевіряють наявність російського паспорта. Також ворог вибірково здійснює обшуки квартир, адже шукають “диверсантів”. В квартирах перевіряють гаджети та навіть шукають “екстремістську літературу”.

Також на тимчасово окупованому півострові Крим росіяни встановлюють додаткові камери стеження аби виявити партизан. Це стало реакцією на успішні дії місцевих партизан, зокрема з руху “Атеш”.

Загалом, росіяни настільки налякані підпіллям, що в москві, під головуванням директора фсб рф алєксандра бортнікова відбулось засідання національного антитерористичного комітету рф. На ньому російські силовики намагались знайти нові шляхи тиску на підпілля на ТОТ. Адже поточні заходи не дають бажаного результату. Так, окупаційна адміністрація має намір посилити відповідальність за поширення інформації проукраїнського характеру та виявлення осередків руху опору. 

 

Переглядаючи цей сайт, ви погоджуєтесь з нашою політикою конфіденційності.