“Вагнер” вичерпує свої сили на Донбасі, пригожин звинувачує шойгу

Пригожин проводить інформаційну кампанію щодо виправдання зменшення чисельного складу  ПВК “Вагнер” через великі втрати біля Бахмута.

Лише за два дні євгеній пригожин видав у публічну площу дві контраверсійні заяви. Перша, заклик до України щодо виведення військ з Бахмуту, зйомка якої була імітована, друга – вже щодо відходу ПВК “Вагнер” від українського міста. 

Фактично, ПВК “Вагнер” виконала свою роль біля Бахмуту – наситити фронт “гарматним м’ясом”. Втрати найманців високі. Та в публічному просторі пригожин підготував медійну кампанію, яка значно завищує досягнення “вагнерівців” й намагається привласнити ситуативні просування росіян на даному відрізку фронту. 

Проте боєздатність “Вагнера” впала, через що зменшився вплив самого кухаря. І в кращих традиціях російської пропаганди пригожин видає знищення найманців, як їхнє відведення від позицій через тиск шойгу. Останній нібито спочатку боєприпаси не давав, а зараз взагалі хоче “вкрасти славу вагнерів”. 

Спроба пригожина витіснити шойгу

Пригожин заручився підтримкою путіна щодо активної участі у війні в Україні влітку 2022 року. Це сталося на фоні виснаження російської армії після боїв за Сєвєродонецьк та Лисичанськ, що призвело до подальших поразок на Харківщині. 

Тоді пригожин переконав путіна у неефективній стратегії військового керівництва рф. Це призвело до фактичного відсторонення тодішнього командувача військами рф в Україні дворнікова від командування військами вторгнення. Офіційно його відсторонили 8 жовтня 2022 року, його місце зайняв суровікін, який є креатурою пригожина.

І саме влітку пригожин отримав картбланш від путіна щодо набору ув’язнених та збільшення фінансування задля більш активного залучення його ПВК в Україні. Це вмотивовано тим, що на той час путін не хотів проводити загальної мобілізації населення рф та повірив в те, що пригожину вдасться змінити ситуацію на фронті. 

В той момент, кухар вже розпочав медійну кампанію проти шойгу, в якій його підтримував кадиров. Обидва мали амбіцію взяти під контроль міністерство наступу рф та освоювати необмежені військові бюджети. 

Та ситуація склалась протилежною й це використав вже шойгу. Який на цифрах показав неефективність найманців. Паралельно, разом зі своїм вірним підлеглим, начальником генштабу зс рф герасимовим, вони розпочали низку перевірок всередині армії, для того, аби дискредитувати креатуру пригожина – суровікіна.

В результаті місце суровікіна зайняв герасимов і пригожин втратив підтримку. Крім цього у пригожина закінчився людський ресурс, з грудня 2022 він не може набирати до своїх лав достатньої кількості ув’язнених. 

Політичні амбіції шеф-кухаря

Перспективи пригожина похитнулися, проте не амбіції, які зростали на фоні розвитку його ПВК упродовж останніх півроку. За цей час пригожин підняв свою впізнаваність та набрався впевненості. 

Очевидно, що свої потуги шеф-кухар путіна хотів би капіталізувати. І не в останню чергу в політичній площі, адже йому необхідний плацдарм для майбутньої боротьби за владу.

Зараз він намагається скинути свого давнього ворога – губернатора Санкт-Петербурга беглова. Пригожин розуміє, що феодальна війна за спадок путіна розпочалась і хоче взяти під свій контроль одне з ключових міст рф. А наявність впливу над Петербургом та власна ПВК – хороший старт для боротьби за місце в кремлі. 

Тепер перед головним вагнерівцем стоїть дві задачі: зберегти свою феодальну армію й при цьому не дати шойгу викинути його на сторінку історії. В результаті кухар вдається до шантажу й розхитування ситуації всередині самої рф.

Переглядаючи цей сайт, ви погоджуєтесь з нашою політикою конфіденційності.