На тимчасово окупованих теренах окупанти особливо активну увагу приділяють пропаганді у школах. Одним із напрямків такого впливу на школярів є формат встановлення в холі шкіл чи класів так званих “парт героїв”. Це спеціально розроблений елемент інтер’єру школи, який окупанти винайшли у 2018 році та вдосконалювали увесь цей час.
Зокрема у середній загальноосвітній школі села Шелюги на ТОТ Запоріжжя відкрили “парту героя” на честь Зої Космодем’янської — жінки з якої радянська пропаганда зробила “зразком” для наслідування молоді. Ця начебто диверсантка, яка мала підпалювати все підряд у тилу захоплених нацистами територій увійшла в історію як уособлення патріотизму та самопожертви. Оскільки вона загинула у 18 років, то її образ регулярно використовувався у срср, а тепер і російській федерації для мілітаристської пропаганди серед школярів.
Потрібно визнати, що ідея присвятити таку парту у Шелюгах Зої Космодем’янській не з’явилася нізвідки. Ще з радянських часів перед школою був встановлений пам’ятник цій постаті, а школа розміщується на центральній вулиці її імені. Заходи декомунізації не були своєчасно впроваджені у цьому населеному пункті, що значно спростило роботу кремлівським пропагандистам та загалом окупаційній адміністрації.
Ініціатором цього напрямку пропаганди є Юрій Швиткін, російський військовий, державний і політичний діяч, член путінської партії “єдіная росія”, заступник голови комітету Держдуми з оборони. Саме він вивів даний проєкт на всеросійський рівень, так що він отримав статус федерального проєкту “парта героя”.
На поверхню парти наносять інформацію про “російського героя” зверху її покривають склом, або ж саму поверхню виконують з ПВХ, як стенд, який опісля кріплять до поверхні парти. Організовують урочисте відкриття де наголошують на “героїчності” зазначеного на парті персонажа, та зазначають, що сидіти за такою партою будуть лише “найуспішніші учні”. Парта також обов’язково маркується символікою путінської політсили та символікою, яку окупанти створили для тимчасово окупованих областей. Отже, таким чином окупанти намагаються стимулювати успішне засвоєння шкільної програми у російській редакції, і якщо учень відтворюватиме ту інформацію, яку від нього вимагає педагог, як заохочення він сидітиме за такою стилізованою партою.
Перші такі парти на ТОТ окупанти почали встановлювати ще у 2018 році на ТОТ Криму. Суть цього проєкту полягає у закарбуванні в пам’яті молоді радянських міфів про псевогероїв, так званої “великої вітчизняної війни” та порівняння їх з учасниками, так званої “спеціальної військової операції”.
Центр національного спротиву активно відстежує факти насилля над свідомістю української молоді та закликає громадян і надалі надавати інформацію, щодо дій окупантів на ТОТ. Усі росіяни та їх посібники з ТОТ будуть ідентифіковані та притягнені до відповідальності згідно з українським законодавством. Також такі діячі є легітимними цілями для українського підпілля, оскільки їх діяльність націлена на залучення молоді до російських окупаційних військ та силових структур. Інформацію про ворога можна передати як через Спротив.Бот так і через форму SALUTE на сайті.