Ваша безпека передусім
Обсяг діяльності, яку Ви будете здійснювати, буде залежати не тільки від Ваших можливостей, але й від факторів безпеки навколо Вас. Не потрібно явно показувати свої наміри та підіймати ризик розкриття Ваших задумів.
Ваша підготовка до проведення заходів спротиву (вибір часу, місця, цілей) не повинна бути занадто складна. Ви повинні діяти якомога непомітніше.
Основні зауваження:
- Ви завжди повинні мати алібі. Продумайте алібі заздалегідь. Воно має бути просте та зрозуміле.
- Використовуйте для саботажів матеріали, які здаються для оточуючих безпечними. Розкладний ніж або мультитул можна спокійно носити з собою, які є багатоцільовими інструментами для створення пошкоджень. Сірники, каміння, тканина, сіль, та десятки інших руйнівних речовин можна носити або зберігати у вашому житловому приміщенні без будь яких підозр. Якщо Ви працюєте в певній професії чи галузі, Ви можете легко носити й утримувати такі речі, як гайкові ключі, молотки, наждачний папір, розчинники тощо.
- Спробуйте вчинити дії, за які може бути відповідальна велика кількість людей. Наприклад, диверсія на вулиці після настання темряви, яку Ви могли б здійснити проти військового автомобіля чи вантажівки, є ще одним прикладом дій, за яку вас майже неможливо звинуватити.
- Не бійтеся вчиняти дії, навіть за які вас можуть прямо звинуватити. Якщо це були поодинокі випадки у Вас є правдиві виправдання: Ви не спали декілька ночей і тому не зовсім тямили що коїться; Ви сплутали форму у військових тощо. При цьому завжди будьте щедрими у своїх вибаченнях. Часто Ви можете «вийти сухим з води» під прикриттям показної дурості, невігластва, надмірної обережності, навіть глупощів через недоїдання, відсутності ліків.
- Після того, як Ви вчинили простий саботаж, стримайте себе від спокуси залишитися на місці та подивитися на результат. Спостерігачі частіше викликають підозру. Звичайно, бувають обставини, коли Вам було б підозріло піти. Якщо Ви робите саботаж поряд зі своєю роботою чи біля свого будинку, Ви, природно, повинні залишатися поряд.
- Ви ніколи не повинні обирати цілі недосяжні щодо Ваших можливостей. Кожен має «працювати» на своєму рівні. Для прикладу, Ви не повинні намагатися самостійно виготовити вибухівку вдома, якщо раніш цим не займалися. Користуйтеся найпростішими інструментами для саботажу!
- Ви повинні намагатися пошкодити лише ті об’єкти та матеріали, які будуть використовуються ворогом. Перш за все пально-мастильні матеріали, харчі, медикаменти. При затяжній окупації окупанти будуть активно використовувати матеріали та інструменти для укріплення своїх фортифікаційних споруд та ремонту озброєння та техніки.
- Коли Ви досягнете успіху, не потрібно вихвалятися про це знайомим та своїм рідним. Їх незнання – Ваш та їх захист.
- Не зберігайте на своїх гаджетах (ПК, ноутбук, планшет, телефон) любі компрометуючі Вас матеріали, фото-відео, контакти…і навіть цей посібник.
- Використовуйте інші заходи безпеки, які на Вашу думку убезпечать Вас від небажаного розкриття.
Пасивні методи громадянського спротиву
Пасивний спротив спрямований проти всіх ворожих інституцій – окупаційних військ, військової адміністрації, а також проти колабораціоністів. Цей спротив – є дієвим методом боротьби для усього населення не залежно від віку чи професії.
Пасивні методи громадянського спротиву найбезпечніші. Вони не вимагають жодних руйнівних засобів і завдають шкоди окупантам непрямими засобами. Ці методи засновані на універсальній можливості приймати помилкові рішення, не співпрацювати з окупантом й спонукати інших наслідувати Ваш приклад.
Простим прикладом прийняття помилкового рішення може бути Ваша доброзичлива вказівка окупанту невірного напрямку дороги. Відмова від співпраці з окупантами може включати не що інше, як створення неприємних ситуацій: сварки, прояви неповаги чи показової мовчанки.
Цей вид діяльності іноді називають “людський фактор”, який може впливати на затримки, помилки у буденних питаннях.
Ви маєте заздалегідь продумати, які типи хибних рішень і відмови від співпраці з окупантами призведуть до ефекту доміно. Розробіть заздалегідь модель своєї поведінки з окупантами, сплануйте свої дії, що збільшать «масштаб помилки» противника.
Пасивні методи спротиву несуть у собі матеріальну та моральну дії.
Матеріальна дія: зниження виробництва, погіршення якості продукції тощо.
Моральна дія: відчуття окупантами невпевненості, ізоляції та ворожості.
Чим більше людей приєднується до спротиву, тим скоріше окупант зазнає нищівної поразки.