Оборона міста

Бойові дії в місті можна назвати одним з найскладніших підвидів бою. Така складність зумовлена особливостями міської забудови. Щільна забудова та міські комунікації надають велику перевагу оборонцям. Правильно використовуючи ці переваги, можна успішно протистояти силам, що переважають.
Серед основних ідей: максимально сповільнити просування ворога вулицями; змусити його рухатись вигідним вам маршрутом; використовувати міську інфраструктуру для несподіваних нападів зі швидким відступом; постійно обладнувати і покращувати позиції та оборонні споруди.

Забарикадуйте вулиці

Маршрути пересування містом обмежені вулицями. Заблокуйте конкретні вулиці, щоб змусити ворога рухатись вигідним маршрутом. Чим повільніше рухається ціль, тим легше її уразити. Розмістіть на вулицях перешкоди, щоб техніка ворога рухалась з мінімальною швидкістю.
Ставте бетонні блоки, металеві їжаки, декілька рядів колючого дроту, загороджуйте проїзд вантажівками, рийте канави, робіть мінні пастки тощо. Заблокуйте входи в будівлі та вікна перших і других поверхів.

Атакуйте

Ослабте ворога до основного бою. Рухаючись крізь будівлі; раптово нападайте малими групами на колони, спалюйте пару машин та швидко відступайте.
Під час засідки можна знищити всю колону. У відповідному місці організуйте зону суцільного ураження, зупиніть ворога, вдарте з усіх боків та швидко відступіть.
Не показуйтесь ворогу на очі. Ведіть вогонь з глибини кімнати, маскуйте позиції та не висовуйтесь з вікон, щоб ворог не відкрив миттєвий вогонь.
Залізьте вище. Ворожі танки не здатні вести вогонь на короткій відстані вище 3-го поверху, взагалі стріляти знизу вгору важче, ніж навпаки. Також це дозволяє розташовуватися з обох боків дороги під час засідки без небезпеки вразити свого.
Підготуйте позиції. Укріпіть місця, з яких будете вести вогонь, замаскуйте їх, розкладіть необхідні припаси, підготуйте безпечні шляхи відступу.

Рухайтесь швидко та непомітно

Тунелі вас врятують. Підземні комунікації дозволять непомітно підходити до ворога, раптово з’являтися в конкретному місці, а також переховуватися від авіа/артударів тощо.
Копайте. Якщо тунелів, каналізації чи підземних переходів немає – викопайте їх. Ви не прокладете шлях під цим містом, але зможете зробити хід між двома будинками.
Сховайтеся від повітряних розвідників. Рухайтесь всередині будинків. Якщо пересуватися не виходячи на вулицю неможливо – викопайте траншеї та зробіть маскувальні перекриття.
Ходіть крізь стіни. Робіть пролами в стінах між кімнатами та будинками. Це дозволить переміщатися дуже швидко і непомітно.

План та підготовка

Продумайте всі маршрути підходів і відступу: де, коли і як ви вдарите по ворогу, де приймете основний бій тощо.
Підготуйте і постійно покращуйте позиції. Забезпечте надійний захист від ворожого вогню, гарне маскування, завчасно розкладіть необхідні припаси по визначено-необхідних місцях.
Продумайте варіанти дій, якщо щось піде не за планом: ворог піде не тим маршрутом, засідка не спрацює, вийде з ладу зв’язок, тунель завалить після артпідготовки тощо.


Перевір чи ти готовий до спротиву

Пройди тест на “Оборона міста“.

Пройти тест
Переглядаючи цей сайт, ви погоджуєтесь з нашою політикою конфіденційності.