Кремль робить ставку на Шахед

Вище військово-політичне керівництво рф демонструє ознаки роботи над вдосконаленням процесу забезпечення своїх збройних сил технологічним озброєнням, докладаючи при цьому зусиль для подолання кризи власного ВПК в цілому.

Дана тенденція несе пряму загрозу національним інтересам та безпеці України в стратегічній перспективі, оскільки не зважаючи на публічну інформацію щодо корумпованості та некомпетентності осіб відповідальних за російський ВПК, кремль поступово адаптує економіку до потреб воєнного часу.
В даному контексті, ключовим кейсом є російсько-іранський проєкт з розгортання виробництва дронів-камікадзе «Шахедів» (рос. Публічна назва – Герань-2) на території м. єлабуга, єлабужського району в республіці татарстан рф. Даний населений пункт є умовною штаб-квартирою «вільної економічної зони «єлабуга»», яка до 2023 року використовувалась виключно для промислових та економічних проєктів цивільного спрямування. Проте, на даний момент цей проєкт перетворюється на ключовий осередок російського ВПК.

На даний час, експертна спільнота оцінює проєкт російсько-іранського виробництва «Шахедів» в 115-130 мільярдів рублів, виробничі потужності в 40 тисяч квадратних метрів, а поточний формат його реалізації позиціонується як постачання комплектуючих безпосередньо з Ірану у рф з подальшим «великовузловим» збиранням.

Іншою важливою складовою проєкту є етапи його розгортання та розвитку.
Розвідка відкритих джерел дозволяє припустити, що найближчим часом російське керівництво має намір здійснити наступні кроки:

  • перше – провести повноформатне навчання спеціалістів «єлабуги» на території Ірану, де спеціалісти, основний менеджерський склад та наприкінці студенти технічних ВНЗ опанують замкнений цикл виробництва та експлуатації «Шахедів»;
  • друге – перенести виробництво частини комплектуючих для виробництва «Шахедів» на територію «вільної економічної зони «єлабуга»»;
  • третє – налагодити повноцінну автоматизовану виробничу лінію дронів-камікадзе «Шахед» замкненого циклу.
    Таким чином, російське вище військово-політичне керівництво рф має намір перевершити іранську ефективність виготовлення «Шахедів» в десятки разів та збільшити підсумкову виробничу площу до 100 тисяч квадратних метрів.
    При цьому, слід акцентувати увагу на тому, що потенційно, виробництво такого масштабу, за своєю сутністю стане окремим кластером російського ВПК, який буде займатись виключно виготовленням дронів-камікадзе для російських збройних сил.
    Враховуючи вище зазначене, у середньо та довгостроковій перспективі Україна спільно із союзниками повинна буде сформувати адекватне рішення для відповіді на дану загрозу, і превентивне знищення із застосуванням високоточного ракетного озброєння дальнього радіусу дії є найочевиднішим з них.

Первинний аналіз відповідних систем ураження вказує на те, що оптимальним варіантом для даного типу цілей є система Typhon – універсальний ракетний комплекс Mid-Range Capability (MRC) від корпорації Lockheed Martin.
Даний комплекс призначений для запуску крилатих ракет Tomahawk на дальність до 1800 км, і також – зенітних ракет великої дальності SM-6.

Переглядаючи цей сайт, ви погоджуєтесь з нашою політикою конфіденційності.